Top hledané
Výsledky (0)
Doba vánočních večírků je tu a já se na ten svůj rozhodla vyrazit ve stylu božské Carrie Bradshaw. Proč zrovna ONA? Přinutila mě totiž pochopit zásadní fakt…

Proměna v Carrie Bradshaw: Vím hodně o sexu a nebojím se zeptat!

Martina Šmalclová
14. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení

Vtipná Samantha, emancipovaná Miranda, romantická Charlotte a cynická Carrie s vytříbeným módním vkusem mě provázejí na cestě životem od chvíle, kdy se vztahy staly i v mém životě ústředním tématem. A byla to právě hláška ikonické Carrie, která se mi vryla nesmazatelně do paměti.  

„Nejvíce vzrušující, nejnáročnější a nejvýznamnější vztah ze všech je ten, který máte sami se sebou.“

Jak Carrie chytala zajíce. U Diora!

Kouzelné Manolky, luxusní outfity, krásný kouřový make-up a bujná vlnitá hříva jsou to, co dělá z Carrie Bradshaw dokonalou módní ikonu. I ona ale v seriálu Sex ve městě předvedla, že je jen člověk, kterému se může stát trapas v tom nejluxusnějším módním domě!

Vzpomínáte na legendární pád u Diora v Paříži, který předvedla v 19. dílu 6. epizody? Stačila kluzká podlaha s trochou dešťové vody a špatně zvolené podpatky, aby po břiše doplula od vchodu až na druhou stranu butiku.

Styl až na prvním místě

Abych se Carrie co nejvíce přiblížila, zamířila jsem k odborníkům – k vizážistce Lucii Hruškové Gibodové z French Look Makeup Academy a do kadeřnického salónu Petry Měchurové. Pokud však máte odvahu a jste zručné, hravě to zvládnete samy. Níže najdete postupy krok za krokem a ve videu stručný návod od profesionálů!

A já vyrážím na večírek!

Přípravy jsou u konce! Vyrážím na večírek a míjím výlohu, ve které vidím luxusní střevíčky, nápadně podobné Manolkám. V tu chvíli se ve mně probouzí skutečná Carrie:

„Faktem je, že je občas těžké chodit jen v jedněch lodičkách. Právě proto teď potřebujeme jedny speciální, aby naše životní procházka byla zábavou.“

Uvědomuji si, že jako Carrie nestačí pouze vypadat, jako Carrie zkrátka musíte umět žít...

Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²
Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²,

Make-up ve stylu Carrie Bradshaw krok za krokem:

Pro Carrie jsou charakteristické nude nebo kouřové stíny a tvářenka aplikovaná vysoko na lícních kostech.

Krok 1: Na čistou a nakrémovanou pleť naneste štětcem make-up, který souhlasí s odstínem vaší pleti i na krku a hrudníku.

Krok 2: Opáleného vzhledu dosáhnete použitím bronzeru naneseného lehce přes spánky.

Krok 3: Oči projasněte korektorem o tón světlejším, než je barva pleti a přepudrujte sypkým transparentním pudrem.

Krok 4: Tvářenku zvolte v odvážnější jahodové barvě a lehce ji naneste na horní část lícních kostí, téměř až pod oko.

Krok 5: Obočí lehce vykartáčujte a doplňte jen chybějící chloupky v obočí ve tvaru dvě třetiny stoupající a jedna klesající.

Krok 6: Na přepudrované víčko naneste podél řas černou tužku a tu následně směrem od vnějšího koutku rozmažte štětečkem s tmavě hnědým stínem.

Krok 7: Štětečkem se světle hnědým až bronzovým stínem navažte na předchozí stín a rozmažte do ztracena případné hranice stínu.

Krok 8: Na spodní víčko až dovnitř naneste černou tužku, kterou následně štětečkem s tmavě hnědým stínem rozmixujte, čímž vám vznikne nádherně kouřové líčení.

Krok 9: Na závěr naneste řasenku a tělový odstín rtěnky.

Teď už si jen objednejte Cosmopolitan...

Jak udělat bujnou hřívu podle Carrie!

I když se Carrie během některých epizod Sexu ve městě i v úspěšném stejnojmenném filmu objevuje s vyžehlenými vlasy, typickou je pro ni bujná vlnitá hříva, které pomocí kulmy docílíte i vy!

Krok 1: Naneste na vlasy termoochranné přípravky ve spreji nebo v krému.

Krok 2: Vlasy si vyfoukejte přes kulatý kartáč nebo v předklonu do objemu.

Krok 3: Pomocí pinety si od krční partie vodorovně oddělujte tenké sekce vlasů tak, aby vznikl pruh vlasů vedoucí od ucha k uchu o výšce zhruba 2 cm. Vrchní část sepněte pinetkou a spodní část (pruh) rozdělte zhruba ještě na 4-5 pramínků (cca 2x2 cm), které natočte na tenkou kulmu.

Krok 4: Po natočení celého pruhu si oddělte stejným způsobem další. Čím silnější bude pramen, tím bude vlna větší a volnější. Slabší pramínek bude naopak pevnější a ostřejší. Takto pokračujte až k vrcholu hlavy.

Krok 5: Prameny pod pěšinkou oddělte z každé strany trochu silnější, aby nebyly příliš pevné.

Krok 6: Hotové vlny pročešte kartáčem, aby se pocuchaly a nezůstaly v hladkých pramenech. Případně je místy natupírujte tak, že budete vlasy tahat (cuchat) směrem od konečků k hlavě. Můžete použít olej pro ucelení konečků.

Krok 7: V místech, kde je účes příliš objemný, vložte pramen do kulmy a pomalu táhněte od hlavy směrem dolů.

Krok 8: V závěru vlasy zafixujte přípravkem na podporu vln nebo lakem na vlasy.

Video odhalující proces líčení i tvorbu účesu ve stylu Carrie Bradshaw najdete výše v článku, fotografie mojí proměny v galerii pod článkem!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
French Look Makeup Academy
Celetná 29, Praha 1, 110 00
+420 604 219 101