Top hledané
Výsledky (0)
Rozhovor s moderátorem Jakubem Jírou.

Promotér Clash of the Stars Jakub Jíra exkluzivně: Tomio Okamura je můj kámoš, Babiše mám taky rád

Aneta Havránková
14. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Jakub Jíra je moderátor a promotér bojové organizace Clash of the Stars, která se zaměřuje na zápasy influencerů. V současnosti také točí podcast s Tomiem Okamurou a působí v pořadech Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. I když se i díky své agentuře orientuje zejména na influencery, často se objevuje i v okolí politiků. Jeho Tábor s Tiktokery navštívili Andrej Babiš, Alena Schillerová i Jiří Ovčáček. Zatupuje navíc syna Danuše Nerudové či Filipa Nerudu. Sám moderátor ale vniknout do politiky nechce. 

Jakub Jíra a Clash of the Stars, to jde ruku v ruce. Jak to celé vzniklo a jak jste se do toho dostal?

Oslovili mě majitelé z Polska, Tomáš Le Sy a Tiberiuš Labůdek. Bylo to poté, co jsem působil u první řady reality show Like House. Tady byla hrozná díra na trhu a nevyužitý prostor. Nabídli mi být součástí z hlediska organizátorského i zápasnického hlediska. Zápasník ale nejsem, tak jsem jim domluvil pár influencerů, které znám. Předem jsme totiž nikdo nevěděli, zda o to bude zájem a na českém trhu bude kupní síla. Dali jsme tomu obrovské promo a zapojili různorodé osobnosti, což je podle mě klíč k úspěchu. Na začátku to nemělo takový "hype" jako teď. Stává se to stále zajímavější pro širokou veřejnost. V minulé sérii se objevil Jaromír Soukup, kterého zná 95 % lidí v téhle zemi. 

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Vybíráte si lidi do klece sami nebo se vám ozývají? 

Na začátku, když o tom projektu nikdo nevěděl, jsem ty lidi lovil já sám. Teď už je lovíme s Tomášem Le Sym a Tiberiušem Labůdkem společně. Ve velkém se nám ale hlásí sami influenceři. Já mám teď asi 600 nepřečtených e-mailů a půlka z toho jsou vyloženě nabídky, že chtějí zápasit. Pak nás označují i na sociálních sítích. Není ale nic jednoduššího než udělat virální výzvu, natočit to co nejvíc extravagantně, označit mě a Tomáše, a když to bude zajímavé, tak si dáme schůzku, probereme možnosti a možná se do Clashe dostaneš. Díky tomu se v Clashi objevil i Jarda Kotlár.

Nedávno jste přijal pozvánku k Tomiu Okamurovi do podcastu. Nevadí vám spojování s jeho politikou?

My ten podcast děláme vlastně spolu, známe se už devět let. Nejsme úplně "feláci", ale jsme pravidelně v kontaktu. To jsem i s dalšími politiky, jsem prostě obchodník a vycházím dobře s každým. Dříve mě spojovali už i s Babišem, Schillerovou a Ovčáčkem, kteří přijeli na náš Tábor s Tiktokery. Byl jsem tedy už osočený, že dělám kampaň ANO, Okamurovi, Zemanovi i Fialovi. Já jsem vlastně kampaň pro všechny. Už to tak neberu. 

Co si myslíte o politice Tomia Okamury?

My spolu děláme apolitický podcast, tohle neřešíme. Neříkám na to nic, on má vizi, kterou buduje. Je úspěšný člověk i podnikatel, vybudoval stranu z ničeho a aktuálně má třetí nejsilnější stranu. Nejsem ale ani jeho fanoušek ani hater. Jsme kámoši. Politiky beru stejně jako influencery.

Kromě Clash of the Stars máte i vlastní agenturu, kde zastupujete i syna Danuše Nerudové, Filipa Nerudu. Zastupovat přímo jeho mámu nebo nějaké politiky by vás nelákalo?

Teď jsme tam zrovna přidali Jaromíra Soukupa. To se ví, že jsme kamarádi. On je můj podnikatelský vzor a je to borec v tom, co dokázal. Vybudoval impérium a já ho obrovsky cením. Ten se hlásil do politiky a má k politice blízko. Dále tam je Filip Neruda. Jestli bych chtěl v rámci spolupráce mít v agentuře Andreje Babiše, Petra Fialu nebo Petra Pavla, Tomia Okamuru a Alenu Schillerovou, já se tomu nebráním, ale oni jsou zaměstnanci státu, takže nevím, jestli by vůbec na svém Instagramu mohli propagovat nějaké produkty. Kampaň bych ale asi nedělal, nejsem politický marketér. Dělám zábavu. S Tomiem jedu bomby a s Andrejem hraju Fortnite. 

Kdo je Jakub Jíra mimo influencerskou scénu? Co rád dělá ve volném čase? 

Moje práce je mým koníčkem. Volný čas trávím s přítelkyní, ale jinak nonstop pracuji. Beru to jako své poslání a žiju pro to. Nevnímám z toho žádnou únavu. 

I bizár má na scéně své místo. Jakou si myslíte, že mají životnost influenceři jako třeba Shopaholic Adel, Psychopat Bejr nebo třeba Kluk s kamením?

To jsou moji tři kamarádi. Ty lidi tady furt jsou. O Shopaholic Adel se říkalo už před rokem, že skončí, ale každý týden je o ní článek v bulvárních magazínech. Pro lidi je furt zajímavá. 

zdroj: vlastní dotazování

Rychlá zpověď:

Tomio Okamura nebo Andrej Babiš?

Tomio Okamura aktuálně.

MMA nebo box?

Na sledování MMA a v rámci toho, co bych chtěl dělat já asi box.

Tadeáš Kuběnka nebo Tadeáš Veselý?

Tadeáš Kuběnka.

Je Jakub Jíra víc influencer nebo moderátor?

Moderátor.

Kdo byl Váš favorit v zápase Soukup vs Bejr?

Jaromír Soukup.

Peníze nebo láska?

Láska.

Jste sangvinik, cholerik, melancholik nebo flegmatik?

Bohužel poslední dobou dost cholerik.

Jak byste se popsal jedním slovem?

Cílevědomý.

Blondýna nebo bruneta?

Blondýny určitě.

Patří ananas na pizzu?

Určitě ano.

Valentýn nebo 1. Máj?

Asi Valentýn.

Oktagon nebo Red Face?

Určitě Oktagon.

Business attire nebo sportovní oblečení?

No já jsem spíše na to volnočasové oblečení. Nepotřebuji ze sebe dělat Freescoota v obleku, jak se říká.

Nejlepší dárek, který jste dostal od přítelkyně?

Ježisi, no, někam jsme jeli... Zájezd, dovolená, něco takového.

Na co byste se zeptal vy mě?

Baví vás ta práce, co aktuálně děláte?
Miluju ji.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze