Top hledané
Výsledky (0)
Hřebenky - nenápadná čtvrť, která toho nabízí víc než dost

Propadněte kráse Hřebenek. Kouzelné pražské místo, které má co nabídnout i těm nejnáročnějším

Barbora Večeřová
09. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dominantou Hřebenek jsou výhledy

Znáte smíchovskou lokalitu Na Hřebenkách? Nachází se kousek od centra, ale zároveň máte pocit, že jste nad celým městem. Důvodem jsou krásné výhledy, ze kterých můžete vidět na celou Prahu. Kombinuje se zde historie a luxusní zástavba, příroda a město. Hřebenky toho nabízí mnoho. Poznejte tuhle lokalitu a zamilujte se. 

Historie Hřebenek 

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - Hřebenky
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - Hřebenky, Praha 5

Ulice na Hřebenkách a její okolí patří k prominentním adresám už od dob první republiky. Vily si zde tehdy budovali známé osobnosti z řad herců, výtvarníků, průmyslníků a také advokáti a architekti. A právě některé funkcionalististické stavby se zde dochovaly.  Jednou z dominant celé lokality je Vosmíkova vila v minulosti patřící sochaři Čeňku Vosmíkovi.

„Vila byla navržena v roce 1910. Na fasádě najdete zbytky nápisů a maleb. Tvoří dominantu této oblasti, potřebovala by ale zrekonstruovat,“ 

říká architekt Martin Brychta

Kromě této vily zde naleznete třeba také dům Karla Poláčka v ulici Švédská a dům novináře a spisovatele Jakuba Arbese, po němž je blízko této lokality pojmenováno také náměstí.

Původně se ale v této lokalitě pěstovalo víno a chmel. Vinice i chmelnice patřily šlechtě, církvi a bohatým občanům. Na jedné z vinic usedla také známá usedlost Hřebenka, která patřila Mikuláši Rausovi. Její název nebyl výjimečně odvozen od jména majitele, ale od jeho pražského domu v Celetné ulici.

Otevřít v galerii (4)
Rezidence
RezidenceZdroj: Y&T Luxury Property

Neopakovatelné výhledy

Smíchov vždy patřil k nejvyhledávanějším pražským rezidenčním čtvrtím. A není divu. Hlavním lákadlem celé lokality jsou totiž perfektní výhledy. Hřebenky se nachází na kopci v blízkosti Strahova, tudíž můžete očekávat kouzelné výhledy na velkou část staré pražské zástavby. 

Všechno důležité v blízkosti 

Smíchov je ideální čtvrtí k bydlení jak pro mladé lidi, tak pro rodiny. Centrum Prahy je vzdáleno opravdu kousek a je zde plná občanská vybavenost. Najdete zde mezinárodní školy, nedaleko velké obchodní centrum, obchody i restaurace. Zároveň ale stále máte pocit, že na Hřebenkách jste tak trochu nad ruchem velkoměsta. Když ale potřebujete, vše máte po ruce. 

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - Hřebenky
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - Hřebenky, Praha 5

Příroda na dosah

A že v Praze není kam utéct do přírody? Zde se vám to nestane. Přes ulici se nachází park Klamovka, kousek do kopce se pak můžete projít na Strahov, jít si zaběhat si nebo zahrát volejbal do Ladronky či obory Hvězda.

Otevřít v galerii (4)
Ladronka park
Ladronka parkZdroj: Profimedia

Nová zástavba roste

V posledních letech zde přibývá luxusních rezidencí, o které je velký zájem. Rezidenční bydlení si uvědomuje plusových bodů lokality a snaží se je využít na maximum. Byty jsou obvykle vybaveny prostornými terasami s nezapomenutelnými výhledy do okolní přírody a tím nejvyšším standardem vybavení, své bydlení si zde tedy vyberou i ti nejnáročnější. 

„Hřebenky patří k oblíbeným místům hlavně těch, kteří chtějí být na dosah přírodě, ale zároveň nechtějí být daleko od centra Prahy. Jde o ideální bydlení hlavně pro náročnější rodiny. V lokalitě přibývá novostaveb, i my momentálně jeden čtyřpokojový byt se dvěma terasami v této lokalitě nabízíme,“

říká Tereza Dvořáková, aquistion manažerka realitní kanceláře. 

Pokud přemýšlíte o novém bydlení, mohou být právě Hřebenky tím pravým pro vás. 

Otevřít v galerii (4)
Terasy s výhledem do přírody
Terasy s výhledem do přírodyZdroj: Y&T Luxury Property

Zdroje: e15.cz, slavnevily.cz, kudyznudy.cz, vlastní dotazování

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: