Top hledané
Výsledky (0)
Skleněné mosty nejsou žádnou novinou a najdete je snad už na všech kontinentech. Čína však nabízí něco, co jen tak někde neuvidíte!

Prověřte svou odvahu v Zhangijiajie ve výšce 1400 metrů!

Eva Ledecká
22. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Coiling Dragon Cliff skywalk

To, co vám nyní představíme, není sice most, ale už jen pohled na tuto luxusní skleněnou stezku postavenou ve výšce letu orlů, může některým způsobit pořádné závratě.

Luxusní příroda Číny inspiruje filmové tvůrce

Zhangjiajie National Forest je oblast, kterou najdete v centrální Číně, v provincii Hunan, asi tak 1000 kilometrů od Šanghaje i Pekingu. Oblast je známá pro své vysoké vrcholy, průhledné potoky, husté lesy a ohromné krasové jeskyně. Když se podíváte na fotografie, možná vám budou povědomé. Avatar? Ano, právě krajina z filmu Avatar byla inspirována touto kouzelnou oblastí.

Najdete tu překrásné scenerie, které si nejlépe užijete z výšky, jak jinak. O nejdelším a nejvýše položeném proskleném mostě na světě, který spojuje dvě místní hory nad kaňonem, jste možná již slyšeli. Ale co takhle luxusní stezka, která se vine podél skalnaté hory ve výšce 1 403 metrů? Pro lepší zážitek je také prosklená a už jen pohled na ní vám může způsobit nepříjemné pocity. Měli byste odvahu se po ní projít?

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Slabším povahám vstup zakázán!

Najdete ji na Tianmen Mountain, je dlouhá 100 metrů a široká jen 1,6 metrů. Je známá pod názvem Coiling Dragon Cliff skywalk. Máte-li slabé srdce, ani o tom nepřemýšlejte! Bojíte-li se výšek, zůstaňte na pevné zemi. Vy, kteří počáteční strach překonáte, budete odměněni úžasným zážitkem na celý život. Alespoň se tak praví.

Luxusní cesta kolem gigantické hory byla otevřena veřejnosti v roce 2016 a kromě ní a nejdelšího skleněného mostu na světě najdete v tomto přírodním parku také nejdelší kabinovou lanovku s délkou 7 kilometrů. Zhangjiajie National Forest se tak stává luxusním cílem cestovatelů, pro které je pořádná dávka adrenalinu životní výzvou.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze