Top hledané
Výsledky (0)
Vítá vás průvodkyně realitní džunglí!

Průvodkyně realitní džunglí – Váš nový seriál

Elena Jakubovic
27. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Uvažujete o prodeji domu či bytu a nevíte, jak začít? Máme pro vás pár praktických rad, jak připravit svou nemovitost na prodej. Pokud vás trápí, jak prodat byt bez realitky, nebo nevíte, jak vybrat realitní kancelář -  máme pro vás rovněž několik cenných rad. Či vás zajímá, jak ovlivní koronavirus realitní trh, jak změní Airbnb, nebo proč jsou některé nemovitostí neprodejné?

V seriálu Průvodkyně realitní džunglí se budeme snažit mluvit maximálně otevřeně o tom, jak se tvoří ceny na realitním trhu a zda se dá věřit cenovým mapám...

Vaše představy o fungování realitního trhu - versus naše fakta.

Kdo Vás realitní džunglí bude provázet?

Jsem Elena Jakubovic a dnes nebudu zpívat nebo tančit a neuvidíte ani mé krásné  kolegyně z Y&T Luxury Property. Mám pro vás nultý díl seriálu „Průvodkyně realitní džunglí“.

Svou realitní kancelář jsem založila vlastně náhodou. Byl rok 2010 a já jsem chtěla zkusit nějaké nové odvětví. Radovan Vítek mi doporučil jít na pohovor k jeho partnerovi, který měl známou realitní kancelář. Když se mě na pohovoru zeptal, co chci prodávat, nadšeně jsem řekla – vily, a on – na to my tu máme jinou paní. Řekl mi, že se do tohoto oboru nehodím. Proplakala jsem 2 dny… a pak, pár týdnu po tom, mi jeden jiný známý nabídl svoji vilu, abych ji prodala. Brala jsem to jako koníček až do doby, než mi lidé, co chodili ke mně na prohlídky, nezačali nabízet své nemovitostí na prodej… Ted‘ je z mého koníčku dream job.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Odkud pocházím?

Slyšíte, že mám lehký přízvuk. Narodila jsem se v Kyjevě do české rodiny, takže svoje působení v Praze beru jako návrat domů. Od roku 2010 tady buduji ryze českou realitní kancelář, jejíž tým tvoří výhradně ženy. Věřím, že jsou dobří makléři i mezi muži, my ale máme náš dámsky koncept už od startu. Tehdy jsme začínaly jako čtyři ženy a první článek o nás měl skvělý ohlas. 

Proč ve spotech tančíme?

Určitě jste na internetu zachytili naše roztančené spoty. Víte, my si můžeme dovolit udělat si legraci a klidně i zpívat ve vlastní reklamách, protože víme, že vám vaši nemovitost prostě prodáme nejlépe na trhu. Víme i, že pro ty, kdo hledají bydlení, máme největší nabídku.  

Co se v tomto seriálu dozvíte?

V seriálu „Průvodkyně realitní džunglí“ se dozvíte, jak výhodně prodat či koupit nemovitost, jak správně číst čísla průzkumu trhu, čeho se vyvarovat a na koho si dát pozor. 

Proč Praha?

Vždy mi byla blízká česká kultura a češtinu jsem slyšela doma od malička. Poprvé jsem přijela do Prahy, když mi bylo sedm let, a od té doby bylo toto město vždy v mém srdci, jako bych tušila, že se sem jednou vrátím.

Vtipné je, že nemovitost, kterou jsem prodávala jako první, místo, které mě inspiruje, a zároveň místo, kde jsem poprvé neuspěla proto, že jí prodal někdo jiný, se nacházela právě v Praze.

To je ale v realitním byznysu denní rutina a s porážkami se musíte naučit vyrovnávat. 

I když jsem neprodala svůj první dům, vstoupila jsem do nejprestižnějšího odvětví obchodování s hmotným majetkem – nemovitostmi!

Jaký byl pro nás rok 2020 a jaký je 2021?

Byl to rok velkých změn a pro nás rok digitalizace procesů, jež jsme začali v roce 2019.

Objevují se názory, že Covid vyčistí jednotlivá odvětví od slabších a méně kvalifikovaných hráčů. Jenže my už teď sledujeme, jak krachují firmy, které byly před Covidem zdravé a úspěšné. Je to znát i v realitním odvětví. I když nespolupracujeme s jinými realitními kancelářemi, víme, že prožívají těžké období.

Co pro mě znamená podnikání v realitách?

Reality jsou pro mě spojení architektury, historie, obchodu a života. 

Baví mě lidem pomáhat najít jejich domov i zhodnotit jejich nemovitost úspěšným prodejem. 

Před čtyřmi lety jsme založili online magazín LP-Life.cz a v roce 2020 nadační fond „Naše plíce“. I v roce 2021 chystáme další novinky spřízněné s naším oborem.

Nejsem již na to sama, jako před 10 lety. Spolu se svým týmem umíme zahýbat realitním trhem a jeho čísly ve váš prospěch.

Děláme prostě náš dream job!

Doufám, že budete sledovat tento seriál na stánkách našeho online magazínu, na Youtube nebo v Seznam televizi.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze