Top hledané
Výsledky (0)
Ferrari představilo dlouho očekávanou novinku

První Ferrari pro čtyři. Už teď je na více než rok dopředu vyprodané

Barbora Večeřová
16. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Nejvíce očekávané Ferrari posledních let je konečně tady

Vstup Ferrari na trh s luxusními SUV auty byl dlouho vysoce očekávaný. Ferrari svou debutující novinku představila v úterý, model nese název Purosangue a jde o první auto vůbec od této značky, do kterého se pohodlně usadí i rodina. 

První model pro čtyři 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Ferrari po letech čekání odhalilo nový model SUV. Název Purosangue, který model nese, v překladu do češtiny znamená plnokrevník. A už teď je na více než rok dopředu vyprodáno, a to i přesto, že ho ještě neměl nikdo možnost vyzkoušet. Ferrari chtělo představit takový model, který bude nejen rychlý, hbitý a luxusní, jako je u jejich aut zvykem, ale nově také pohodlný a prostorný, což už tolik obvyklé nebývá. Ferrari poprvé ve své historii nabídlo zákazníkům auto pro celou rodinu. O modelu se sice mluví jako o SUV, Ferrari ale několikrát avizovalo, že fakt, že auto bude mít čtyři vyvýšená sedadla, nutně nemusí znamenat, že jde o auto z této kategorie. Mnohem více se ztotožnili s kategorií crossover. Ferrari se dlouhá léta rodinnému designu bránilo, doba se ale mění a potřeby zákazníků jsou na prvním místě. O tom, že jde o auto opravdu pro celou rodinu, svědčí také kufr s objemem 473 litrů. I přes označení "rodinné auto" se z nuly na sto odstanete za 3,3 sekundy, Cesta na lyže nebo k moři by tak mohla být trošku rychlejší než obvykle. 

Otevřít v galerii (1)
Design palubní desky
Design palubní desky Zdroj: Ferrari

Brzy ho uvidíme i v Česku 

České zastoupení této automobilky už má na čekací listině více než 20 zákazníků, kteří v tomhle autě budou brázdit české silnice. Auto by mělo být k dispozici na přelomu následujícího jara a léta. Rozhodně ale není snadné ho sehnat. K tomu, abyste ho dostali, nestačí mít peníze. Tahle novinka je totiž opravdu pro VIP zákazníky a dlouhodobé fanoušky značky, kteří už v garáži nějaké to Ferrari mají. A obvykle ne pouze jedno. A čím déle, tím lépe. Ferrari zkrátka chce, aby si tuhle novinku užili dlouhodobí zákazníci, kteří mají ke značce vztah. Kdyby auto dostal každý zájemce, ztratilo by punc luxusu. To si Ferrari moc dobře uvědomuje, přesto i přes enormní dlouhodobý zájem nemá v plánu uspokojit všechny. Jak se tedy k tomuhle luxusnímu kočáru pro celou rodinu dostat co nejdříve? Snad jen doufat, že ho někdo odřekne. A cena? Neoficiálně se mluví o 390 tisících eur, což je v přepočtu více než 9,5 milionu korun. 

Chválili i jezdci Formule 1

A vzhledem k tomu, že jde o jeden z nejočekávanějších modelů aut za poslední roky, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. 

"Jsem fanoušek Ferrari. Ale kdybych si měl koupit SUV, radši bych si koupil to od Lamborghini. Tomuhle designu chybí osobnost, energie a duše,"

napsal jeden z fanoušků na sociálních sítích. 

Jezdci Formule 1, kteří jsou momentálně v týmu Ferrari, naopak oba novinku podpořili. 

"Prostě neskutečné,"

napsal na sociálních sítích Charles LeClerc. Přidal se k němu i jeho týmový kolega. 

"To potřebuju,"

sdílel na svém Instagramu Carlos Sainz

 

SUV trh je zajímavý i pro ostatní automobilky 

Ferrari není jedinou značkou luxusních vozů, která se rozhodla expandovat na SUV trh. V minulosti se do neprobádaného prostředí vydalo Porsche, Lamborghini nebo Bentley. Ferrari v tomto období něco podobného zásadně odmítalo. V roce 2017 se ale začalo mluvit o velkých plánech značky. Ty pak potvrdil i tehdejší generální ředitel skupiny, pod kterou automobilka spadá. Výsledek několikaletého snažení je tu. Uvidíme, jak si italský plnokrevník povede. 

 

Zdroje: czechcrunch.cz, hignsnobiety.com, forbes.cz, auto.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze