Top hledané
Výsledky (0)
Tereza Maxová zítra oslaví 50. narozeniny

Půlstoletí Terezy Maxové: topmodelka se srdcem na dlani. Co o ní říkají kolegyně z modelingu?

Kateřina Ostrejšová
30. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Tereza Maxová v roce 2001

V tehdejším Československu byli u moci ještě komunisté, když se tehdy sedmnáctiletá Tereza Maxová zúčastnila svého prvního konkurzu francouzské modelingové agentury Madison. A vše se stalo tak trošku náhodou! V létě roku 1989 se potkala před Dětským domovem v Praze s Miladou Karasovou, která ji oslovila a nabídla jí účast na konkurzu, který se konal v hotelu InterContinental. Takhle nějak začala její modelingová cesta.  

Přijetí na práva si rozmyslela 

Maxová už odmalička snila o úspěšné kariéře právničky. Její sen se začal pomalu plnit, když byla těsně po maturitě přijata na práva. V tu chvíli se jí ale do cesty dostala další příležitost, která její priority rázem přehodnotila. Dostala modelingovou nabídku ve francouzské metropoli.   

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová a Eva Herzigová v roce 2002
Tereza Maxová a Eva Herzigová v roce 2002Zdroj: Mynařík / CNC / Profimedia

Kariéru odstartovala cesta vlakem  

A ona neváhala, sbalila kufry a krátce po Sametové revoluci odjela společně se svojí kamarádkou Evou Herzigovou do Paříže a pomyslný diář se mladičké Češce začal plnit den za dnem. 

“Bez znalosti jazyka, bez peněz, bez rodiny a s nevýhodným kontraktem Pragokoncertu byly mé začátky velmi krušné. Bylo to poprvé, kdy jsem vycestovala na Západ. Sama, zcela závislá na agentuře. V té době jsem absolutně nevěděla, co modeling obnáší,” 

přiznala Maxová v rozhovoru pro Sedmička.cz. Bez boje se ale nevzdala. Naučila se anglicky a francouzsky, změnila agenturu a začala sbírat první úspěchy.  

Ze skromné Češky tváří předních magazínů 

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová
Tereza Maxová Zdroj: Profimedia

Jestli má někdo ve svém portfoliu velká jména, tak je to právě Tereza Maxová. Spolupracovala snad se všemi velkými fotografy od Patrika Demarcheliera, Maria Pestina a Petera Lindberga. Ozdobila titulní stranu britského časopisu Vogue, obálku Elle, Marie Claire a Glamour.  

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

„Nebyl to jen její úchvatný vzhled, který z ní učinil tvář devadesátých let. Fotografové a stylisté, kteří s ní po léta spolupracovali, vždy velmi oceňovali její profesionální přístup, energii a odhodlání“,  

řekl o Maxové Juergen Wagner z agentury Next Models. 

Druhého manžela našla mezi žraloky  

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová s manželem
Tereza Maxová s manželem Zdroj: Profimedia

V roce 2000 poprvé oblékla svatební šaty. Brala si dánského tenistu Federika Fetterleina, se kterým má syna Tobiase. Manželství ale nevyšlo a velmi záhy se rozpadlo. Při “hledání” druhé lásky ji pomohly potápěčské ploutve a neopren. Tureckého developera Buraka Oymena totiž poznala během potápění se žraloky. Seznámení pod vodou přineslo syna Aidena a dceru Mínu. Od roku 2016 jsou manželé.  

Modelka, která pomáhá 

Její návštěva kojeneckého ústavu v roce 1996 ji změnila pohled na svět a rozhodla se pomáhat opuštěným dětem. O rok později začala se svojí charitativní činností v rámci Nadace Terezy Maxové, která dnes pomáhá více než 200 dětským domovům. Od roku 2015 pořádá každoročně pětidenní charitativní akci Teribear, spojenou s během veřejnosti, aukcí a doprovodným programem 

Tohle jsou naše oblíbené momenty   

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová
Tereza Maxová Zdroj: Profimedia

Přejít na e-shop
Zdroj: Farfetch
Tereza Maxová

Tereza Maxová oslňuje svým vzhledem téměř vždycky, my jsme pro vás vybraly naše oblíbené momenty. V roce 2017 se objevila v černých, pouzdrových šatech. A člověk by řekl, že je to vlastně nuda, ne však, když je oblékne tahle supermodelka. Stříbrný choker je v tomhle případě naprosto dokonalý!  

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová
Tereza Maxová Zdroj: Profimedia

Přejít na e-shop
Zdroj: Farfetch
Tereza Maxová

Maxová velmi často obléká glitry, pokud jde o večerní akce. A podle nás se jí to opravdu povedlo v roce 2013 na Prague Opera Ball, kam zvolila modro béžové šaty. S peřím kolem ramen vypadala jako novodobá Večernice.  

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová a Eva Herzigová
Tereza Maxová a Eva Herzigová Zdroj: Profimedia

Vidíte? Opravdu miluje blýsknout se! A tahle momentka je navíc opravdu povedená. Dvě kamarádky, které spolu začínaly kariéru a staly se nejúspěšnějšími modelkami v Česku. I tyhle šaty se Maxové povedly.  

A co jí přejí její kolegyně?  

“Tereza je krásná nejen vizáží, ale i srdcem a je moc milá a přirozená. Přeju jí stále hodně pozitivní energie a hlavně zdraví!” 

přeje modelka a moderátorka Iveta Vítová. K narozeninám popřála Tereze Maxové i Zuzana Stránská: 

“Tereza je můj vzor, ať už v rodinném životě, pracovním, a hlavně v tom, jak stárne s grácií a hlavně přirozeně! Takových žen je málo. Krásné narozeniny, Terezo. Buď stále svá, čistá, krásná a přirozená. Přeji ti zdraví a přirozenou krásu.” 

My se k jejím kolegyním přidáváme a přejeme Tereze krásné narozeniny. Ať je stále spokojená s šťastná, jako do teď. V padesáti letech vypadá naprosto famózně.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze