Top hledané
Výsledky (0)
Krása nemusí být vždy středem úspěchu. Hlavními artikly v dnešním modelingu jsou jazykové schopnosti a „jinakost“.

Pure model 2018: Komerční modelky nefrčí, důležitá je jinakost!

Jana Fikotová
09. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

První ročník Pure model 2018 má své vítěze a porotci měli velmi těžký výběr. Každý z finalistů (a finalistek) měl něco do sebe. Nakonec vyhrála patnáctiletá Anna Brodecká, která měla výšku 177 cm a její míry jsou 81-60-88. Mezi muži vyhrál šestnáctiletý Oliver Průcha.

„Byla jasnou favoritkou, přesto jsme měli velké dilema. Všechny dívky byly vysoké, což je ve světovém modelingu potřeba. Na druhou stranu, každá měla něco do sebe, přesto nebyly prvoplánově krásné. O tom modeling není,“ řekl ředitel Pure model 2018 Roman Holárek. 

První ročník Pure model

Luxusní soutěž připravoval Roman Holárek půl roku a bylo pro něj důležité, aby nepodcenil právě castingy. Těch bylo několik a finalisté pak měli možnost projít několika workshopy.

„Učili jsme se chodit, mluvit, jíst, oblékat. To se mi moc líbilo. Rozhodně to bylo pro nás důležité, protože jsme většina z nás nikdy modeling nedělali,“ přiznala Anna, kterou na finále přišli podpořit rodiče i kamarádi.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Důležitá je především jinakost

Kariéra modelky tuto studentku víceletého gymnázia jisto jistě čeká právě ve světe, jelikož agentura Pure model své modely posílá především za hranice. Proto je kromě výšky a míry nejdůležitější prioritou také jazyková vybavenost a takzvaná jinakost.

„Ve světě je mnoho modelů a modelek, pokud někdo něčím vyniká, je to jen plus,“ řekl Holárek.

Mezi muži byla také velká konkurence, přestože chlapců bylo mnohem méně. „Vybrali jsme velmi různé typy, vybírat bylo z čeho, přestože na castingy jich přišlo mnohem méně než dívek,“ dodal Holárek, jehož favoritem byl též vítěz. 

Šestnáctiletý Oliver Průcha šel do soutěže náhodou. Oslovili ho prý na sociální síti. „Modelingu jsem se před soutěží vůbec nevěnoval. Agentura mě oslovila přes Instagram. Musím říct, že je to super, protože holkám se líbí, když řeknu, že dělám modela. Se školou to bude horší, teď budu hodně cestovat, takže mě čeká individuální plán," vysvětluje charismatický mladík, který se rozhodně nebojí mluvit před lidmi, což byl jeden z důvodů, proč porotu okouzlil.

Modelové a modelky bojovali na letišti!

Luxusní finále se uskutečnilo v netradičních prostorách hangáru letiště Letňany. Moderování se ujal Libor Bouček a Veronika Farářová. Oba výherci získali kontrakt na 1 milion korun. Hlavní hvězdou večera byl zpěvák Mikolas Josef, kterého stejná agentura objevila pro luxusní světová mola. U něj ale nakonec zvítězila láska k hudbě.

„Já jsem s modelingem neměl úplně dobrou zkušenost. Bylo to hlavně v zahraničí, kdy jsem se rozhodl, že s modelingem skončím. Nejsem ten typ, který se nechá hodnotit na základě svého zevnějšku,” vzpomíná Mikolas.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

PURE MODEL 2018

Modelingová soutěž
PURE MODEL Management Bělehradská 568/92, 120 00 Praha 2
+420 222 561 737