Top hledané
Výsledky (0)
Nespoutanost, vášeň, jemnost i luxus! Přesně taková je italská značka Miniforms známého italského rodinného designového studia. Od letošních prázdnin je k mání v ČR nová kolekce, a to vůbec poprvé.

Značka Miniformas: Pusťte do svého domova Itálii

Jana Kantrová
19. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Kabinet Caruso

Světla, bytové doplňky i nábytek snad nejlépe vystihují atributy jako originální, vtipné, barevné, avantgardní, hravé a každopádně hlavně překvapivé a luxusní. Kombinací keramického materiálu a dřeva jsou modely světel značky Miniforms (Kika, Tora a Dent) osobitým doplňkem interiéru a přitom nijak neruší klid a útulnost domova. 

Autentické materiály

V první polovině 70. let minulého století se v Itálii zrodila značka Miniforms jako pokračovatel Inveta (Industria Veneta small tables), společnosti která byla producentem malých stolků a bytových doplňků. Rodinná společnost byla založena Luigim Bardinim. Díky inspiraci a touze po dokonalosti již o dekádu později vstoupila společnost na mezinárodní trh se stále rozrůstající se nabídkou židlí, stolů a knihoven. Od roku 2009 spravuje společnost jeho syn Alessandro a jeho společníci, kteří do značky vnesli mladé talenty z italského designu. Právě ti dodávají značce moderní a zároveň luxusní nádech.

Respekt k přírodě

Miniforms směřují ke střízlivému stylu s ohledem na autentické materiály a s respektem k životnímu prostředí. Vychází ze základního tvarů a barevnosti, čistoty a primárních linií. Škála použitých materiálů je velmi široká – od masivních dřev po ocelové plechy, sklo a hliník. Vše s ohledem na ekologicky udržitelné materiály.

ša

Vila v Šáreckém údolí 386m
Vila v Šáreckém údolí 386m, Praha 6

Kabinet Caruso – nábytek i hudba v jednom

Luxusní kabinet Caruso mění představu o tradiční podobě nábytku. Kultovní značka kombinuje keramiku, která je použita pro realizaci trubky, s přísnými a čistými tvary, které definují tělo kabinetu. Caruso je vybaven důmyslným audio systémem s Bluetooth připojením 4.0, který zajišťuje kvalitu výstupu. „Chtěl jsem vytvořit něco, co navrátí hudbě její tvář, dnes v době digitálního věku. Něco se silně ikonickou a rozpoznatelnou podobou. Produkt, který okamžitě každý může chápat jako kabinet, který hraje hudbu, aniž by musel hudbu v ten okamžik slyšet,“ říká designér Paolo Cappello.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze