Top hledané
Výsledky (0)
Mnoho zeleně a skvělá dopravní dostupnost, tak se dá charakterizovat tato luxusní lokalita. Pokud bude bydlení v Radlicích vaší volbou, budete žít velmi atraktivně, výhodně a exkluzivně.

Radlice: Z původní vesnice luxusní lokalita plná zeleně

Mgr. Jana Höger
01. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Pohled do Radlic

Historické ohlédnutí

Radlice byly do roku 1922 malou vesnicí, pouhým shlukem poměrně bohatých zemědělských statků odpovídající venkovskému charakteru. Obec si prožila své v roce 1945 po dopadu leteckých bomb určených nedalekým továrnám a po válce se jen těžce vzpamatovávala. O desetiletí později zde byl vybudován sportovní areál, stanice metra a v souvislosti s ní i nová trasa Radlické ulice.

Radlice - Kaple sv. Jana Nepomuckého
Radlice pohled na Zlíchovský kostel
Hradiště Dívčí hrady

Kde jsou Radlice situovány?

Lokalita Radlice se nachází na levém břehu řeky Vltavy. Je součástí městského obvodu Praha 5. Sousedí s luxusními lokalitami, jakými jsou Jinonice, Košíře, Hlubočepy a Smíchov.

Dívčí Hrady neboli Děvín

Krásu přírody můžete nalézt v sousedství v podobě atraktivního návrší Dívčích Hradů a Prokopského údolí. Zachovaná krajina láká k volnočasovým aktivitám. Dívčími hrady se označuje zejména severní část kopce, k vilové čtvrti z jihu přiléhá luxusní přírodní památka Ctirad. Někdy můžete nalézt jenom název Děvín. Jižní část kopce s vrcholem Děvín patří do přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí a jižní úbočí do přírodní rezervace Prokopské údolí.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Bydlení v Radlicích má obrovskou výhodu

Nejenže je lokalita zatím nezatížená značnou regulací, přílivem developerů, ale je i relativně nedaleko centra města. Poměrně snadno a rychle se dostanete do středu Prahy. Byty Radlice se nachází v blízkosti metra, městského okruhu i Smíchovského nádraží. Perfektní dopravní dostupnost poté ještě doplňuje hlavní komunikace Radlická, ze které se přes Dobříšskou silnici a Barrandovský most napojíte na Jižní spojku.

V okolí také najdete obchody a restaurace. Sporty, jako jsou tenis či golf, máte rovněž na dosah ruky. Jak tenisové kurty, tak golfové hřiště leží ve vzdálenosti 10 minut jízdy autem.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: