Rakovina a hvězdy: Celebrity, které se musely poprat s rakovinou

Nemoci bohužel nechodí po horách, ale především po lidech. A to nejen po běžných smrtelnících. Nevyhýbají se ani známým osobnostem. Kdo se s ní jak popral?
11. ledna 2022
 
Hlavní stránka Nové články

Covid tu byl, je a bude. Neznamená to ale, že ostatní nemoci zázračně přestaly existovat. Rakovina ve spoustě forem je závažná nemoc, jež zasáhla milióny rodin. Je velmi důležité zmínit, že covidová doba rovněž zanechala svůj otisk i v této problematice. Jak? Kvůli odkládání či úplnému vynechání preventivních prohlídek je velká řada pacientů diagnostikována pozdě a léčba již není účinná. Důležité tedy je neodkládat preventivní prohlídky.

 

Anna Julie Slováčková.

Tichý zabiják

Rakovina je velmi obecný pojem. Všichni ho znají a slýchají vlastně denně. Pojmenovat, co toto slovo vlastně znamená, dokáže už jen málokdo. Rakovinou se označuje skupina onemocnění, která se může objevit a postihnout jakoukoliv část lidského těla. Jedním z charakteristických rysů tohoto onemocnění je extrémně rychlý vznik abnormálních buněk, které rostou mimo své obvyklé hranice a s tím souvisí napadání přilehlé části těla a šíření do dalších orgánů v okolí. Tento proces se jinak označuje také jako metastázování. To je také hlavní příčinou smrti na rakovinné onemocnění.

Rakovina a komplikace s ní spojené i nadále zůstávají nejčastější příčinou úmrtí celosvětově. Třeba v roce 2020 na ni po celém světě zemřelo skoro 10 milionů lidí.

Mezi nejrozšířenější druhy se řadí:

Rakovina prsu (2,26 milionu případů)
plic (2,21 milionu případů);
tlustého střeva a konečníku (1,93 milionu případů);
prostaty (1,41 milionu případů);
kůže (1,20 milionu případů) a
žaludek (1,09 milionu případů).

Nejvíce nemocných bohužel umírá v rámci nádorů plic (1,8 milionu úmrtí), tlustého střeva a konečníku (935 000 úmrtí), jater (830 000), žaludku (769 000) a prsu (685 000).

Zdravý životní styl reprezentuje zdravé jídlo, pohyb a aktivní život.
Zdravý životní styl reprezentuje zdravé jídlo, pohyb a aktivní život. • Zdroj: Freepik

Kdy byste měli zbystřit?

Prsa – nahmatání bulky či bolest prsa

Rakovina děložního čípku – bolesti v podbřišku, urologické problémy, krvácení po pohlavním styku

Tlusté střevo – časté střídání průjmu a zácpy, krev ve stolici)

Prostata – časté močení, menší proud moči

Plíce – kašel, chraptění, vykašlávání krve

Slinivka břišní – poruchy trávení a bolesti břicha

Játra – zvětšení jater, žloutenka

Mozek – bolesti hlavy, epilepsie

Kůže – nález melanomu = plochého mateřského znamínka bez jasného ohraničení

Rakovina krvetvorné tkáně (leukemie či lymfom) – horečky, krvácení, infekce

Ledviny – krev v moči, bolest v boku či v zádech, zvětšení ledvin pohmatem…..

Krom těchto jednotlivých problémů mnozí nemocní popisují celkovou změnou stavu organizmu. Různorodé příznaky, jež vás ovlivňují a vy se tak jednoduše necítíte „ve své kůži“. K tomu se přidává náhlý úbytek hmotnosti, nespavost a únava, nechutenství aj.
Pokud vám tělo vysílá tyto signály, rozhodně byste se měli mít na pozoru a zajít k lékaři. Může jít třeba jen o neškodný zdravotní problém, to by však za každých okolností měl konstatovat lékař.

Alternativní medicína je často skvělým doplňkem léčby. Kameny, bylinky a ručník.
Alternativní medicína je často skvělým doplňkem léčby. Kameny, bylinky a ručník. • Zdroj: Freepik

Mladí a nemocní

Když jste mladí a plní života, nechce se vám moc myslet na to, že byste měli být nemocní nebo nedej bože na to, že byste měli umřít. Pravdou ale zůstává, že mladých lidí s rakovinou přibývá. Co je ale obrovsky pozitivní, je fakt, že právě mladí lidé mají velkou šanci tuto nemoc porazit, vyléčit se a ve zdraví dál žít v relativním poklidu svůj život. Je tedy velmi důležité dbát především na prevenci. Generální ředitelka nadace The Teeneage Cancer Trust Siobhan Dunnová sdělila:

„Naším cílem je nejen zlepšit povědomí o včasné diagnostice nemocí, také chceme povzbudit mladé lidi, aby chodili pravidelně k lékaři. A to při každé příležitosti, když se jim nebude nějaký zdravotní problém zdát v pořádku. Jen tím, že mladé lidi včas poučíme o příznacích rakoviny, můžeme jim zaručit včasnou a co nejlepší péči a prodloužit jim tak život.“

Dostupná statistika říká, že ročně je v České republice diagnostikováno asi pět tisíc zhoubných nádorů u lidí do 45 let. Rakovina je tedy druhou nejčastější příčinou úmrtí u lidí ve věku 15 až 29 let hned po nehodách, úrazech a sebevraždě. Obrovským problémem, který visí ve vzduchu, je, že lidé stále nechtějí o rakovině mluvit, toto téma je velmi tabuizované. Nejen mladí lidé svoji nemoc před okolím tají – o nemoci se tolik neví – selhává prevence.

Penthouse Troja 309m
Penthouse Troja 309m, Praha 7

Ze začátku jsem byla vyděšená“

Denisa se svojí diagnózu dozvěděla, když jí bylo 27 let. Pracovitá energická mladá žena s celým životem před sebou. A najednou tu byla. Rakovina děložního čípku.

„První pocity? Samozřejmě, že jsem se vyděsila, byla jsem mladá a nic takového jsem nečekala. Možná tomu nebudete věřit, ale jako zaskočená jsem netušila, že rakovina rovná se zhoubný nádor. To druhé znělo hůř.“

Denisa byla velmi rychle diagnostikována a předána do péče na onkogynekologickém oddělení u Apolináře. Při první laparoskopické operaci ji byly odebrány uzliny v malé pánvi, odkud se nádor z čípku nejčastěji šíří. Přesto, že nález byl negativní, začala docházet na chemoterapii, která ji vzala vlasy. Při druhém cyklu chemoterapie se zjistilo, že není příliš úspěšná, a tak se co nejrychleji přešlo k operaci, jež se nazývá abdominální radikální trachelektomie – tedy zákrok, při kterém se velmi radikálně snaží zbavit rakoviny děložního čípku, ale zachovat co nejvíce možnost počít a odnosit v budoucnu vlastní dítě.

Anna Julie Slováčková
Anna Julie Slováčková • Zdroj: Profimedia

Denisa měla po celou dobu velkou podporu v rodině a kamarádech. Neměla následně ani žádné větší komplikace. Podpora okolí a zvláště její pozitivní myšlení a obrovská chuť do života ji pomohly se vrátit zpět.

„Paradoxně mě nejvíce paralyzovala izolace od běžného života a ztráta vlasů, protože bez vlasů si připadáte opravdu nemocně, lidé na Vás koukají skrz prsty. Téma „vlasy“ jsme s ostatními pacientkami probíraly dost často.“

Kdyby měla něco poradit ostatním, pokud se dozví podobnou diagnózu jako ona?

„Využijte všech možností péče, nebojte si říct o pomoc, o radu, pečujte o sebe, jak nejvíc můžete. Pocit, že je o vás postaráno je velmi důležitý. Rozhodně se objeví spousta strachů, otázek, pocity nejistoty. Navštivte odborníky – psychology, sexuology, ptejte se na všechno, co vás zajímá a co by vás mohlo do budoucího života povzbudit. Než vyrazíte k doktorovi, napište si seznam otázek, na co se chcete zeptat. Pomáhá to.“

Tady by mohl Denisin příběh skončit. Ale nekončí. Naopak její život začal psát novou, zajímavější kapitolu. Denisa je v této chvíli ředitelkou pacientské organizace VERONICA, která sdružuje pacientky s karcinomem reprodukčních orgánů. V rámci této organizace mohou pacientky, diskutovat o své nemoci, navzájem sdílet své příběhy, napsat si o pomoc nebo zde najít relevantní informace.

Co dělat a co nedělat

Možnost ovlivnit, zda člověk dostane či nedostane rakovinu, ač se to zdá nemožné, tu je. Pro své tělo můžete dlouhodobě minimálně dělat to, že budete mít dostatek pohybové fyzické aktivity. Sport, procházky, pohyb obecně. Jíst střídmě a kvalitní potraviny, samozřejmě dostatek ovoce a zeleniny. Alkohol není ideální, ale není zajisté tím největším problémem. Ale co zajisté velkým problémem je, je kouření. Lze tedy říci, že jde primárně o životní styl a prostředí, ve kterém žijeme, a jakým vlivům se vystavujeme. Prevence (ta primární) tedy tkví ve zdravém životním stylu a minimalizování rizikových faktorů.

Co je ale neméně důležité, je již zmíněná prevence. Pravidelné navštěvování lékaře a preventivních prohlídek – gynekologa, samovyšetření prsou a mamografie atd.

K prevenci žen se exkluzivně pro LP-life vyjádřila MUDr. Martina Fršlínková:

„Zdravotní pojišťovny u nás hradí preventivní prohlídky u gynekologa jednou za rok. Ženy by na prevenci měly rozhodně chodit hned od 15 let. Preventivní prohlídka by měla zahrnovat jak vyšetření gynekologické (UTZ, stěry apod.), tak vyšetření prsou. Co rozhodně za sebe doporučuji, dříve než žena začne pohlavní život, je očkování proti rakovině děložního čípku. Je to nejlepší investice do budoucnosti.“

Je velmi důležité zmínit, že covidová doba zasáhla i do této problematiky. Jak? Kvůli odkládání či úplnému vynechání preventivních prohlídek je velká řada pacientů diagnostikována pozdě a léčba již není účinná. Důležité tedy je neodkládat preventivní prohlídky. Je to opravdu důležité.

Rakovina není jen nemocí těla, ale hlavně duše

Není nutné asi říkat, že úspěšnost léčby nejen u rakoviny jde ruku v ruce - nebo spíš závisí - na stavu naší mysli. Jak ale myslet pozitivně ve chvíli, kdy se mnohým zhroutí svět?

„Já osobně si stojím za tím, že pacientkám by se po stanovení diagnózy měla říkat pravda. Říct ji srozumitelně, aby ji co nejlépe pochopily. Ke každé pacientce zaujímám individuální přístup, každopádně se snažím vysvětlit, co nemoc znamená, co je do budoucna může čekat. Také se je snažím uklidnit tím, že v současné době je medicína na tak vysoké úrovni, že šance na úplné vyléčení je vysoká. Pokud na pacientce vidím, že situaci nezvládá úplně dobře, doporučím jí návštěvu psychologa, popřípadě psychiatra.“

vysvětlila pro LP-life svůj šetrný postup doktorka Fršlínková.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Když se léčí tělo, měla by se automaticky léčit i mysl. V České republice zatím stále není psychologická péče součástí onkologické léčby, přestože je neméně důležitá. Psychiku nemoc ovlivní vždy, nehledě na to, zda se člověk hroutí nebo je hned od začátku připraven bojovat. Podpora psychologa pomáhá vyrovnat se s diagnózou, s řešením rodinných vztahů po sdělení diagnózy, sexuálních problémů nebo s podporou při návratu zpět do zaměstnání. Je důležité zmínit, že psychoterapie je v tomto případě plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Kam se obrátit pro pomoc:

  • Ústav onkologické psychologie: Komplexní centrum odborné a psychologické péče pro nemocné a jejich blízké

  • Aliance žen s rakovinou prsu, o. p. s.: Informační a edukační centrum pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich organizace

  • Mamma HELP: Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu

  • Centra Amelie: Psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké

  • Onkoportál: Vyhledávač ověřených onkologických informací pro pacienty a širokou veřejnost

  • Cesta domů: Hospicové občanské sdružení

Hugh Jackman.
Hugh Jackman. • Zdroj: Profimedia

Alternativní léčba – placebo efekt nebo reálná pomoc?

Pacienti, kteří vyčerpají možnosti klinické medicíny, se mnohdy uchylují k medicíně alternativní. Sem můžeme řadit například imunoterapii, hormonální terapii, termoterapii, speciální cvičení a diety, bylinky, chemické látky, alternativní medicínu. Často se mluví též o tzv. biologické léčbě. Nákladná, ale účinná léčba využívá pacientovu vlastní imunitu k léčbě onemocnění a chrání pacienta před nežádoucími účinky jiných způsobů léčby (třeba u chemoterapie).

Pacienti by se měli mít na pozoru. Tyto druhy léčby se souhrnně doporučují spíše jako doplněk běžné léčby než jako její úplná náhrada. Nemocní by si měli dát velký pozor na užívání neověřených a neschválených léků.

Farmaceut a bylinkář K. Simon Yeung z Memorial Sloan Kettering v Ney Yorku varuje:

„Pacienti si žádají přírodní preparáty, aby se pokusili léčit rakovinu nebo zabránit jejímu návratu. Měli by mít však na paměti, že lidé, kteří mnohdy tyto postupy a léky propagují, nemusí nutně mít onkologické nebo dokonce lékařské vzdělání. Často pacienti, jež tyto druhy terapií vyzkoušejí, mohou později zjistit, že ve chvíli, kdy se vrátí k běžné léčbě, je už pozdě a rakovinu již nelze zcela vyléčit.“

Jedním dechem dodává, že pokud se doplňkové terapie jako akupunktura či masáže používají jako součást, ale ne alternativa k běžným metodám léčby rakoviny, mohou rozhodně být užitečné.

Christina Applegate.
Christina Applegate. • Zdroj: Gage Skidmore / Creative Commons, CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Slavní a rakovina

České i světové hvězdy jsou obyčejnými smrtelníky. Proto se ani jim nebezpečná rakovina nevyhýbá.

Christině Applegate diagnostikovali rakovinu prsu ve 36 letech. Okamžitě se rozhodla pro oboustrannou mastektomii (odstranění obou prsů). V Show Oprah Winfrey se svěřila:

„Přišlo to velmi rychle. Prostě jsem se ráno probudila a řekla si, že tak je to správně. Nechci to mít dál v těle, chci to mít za sebou a tak jsem „je“ prostě nechala jít."

Slavná herečka Angelina Jolie rozvířila hollywoodské vody, když se v roce 2013 též rozhodla pro oboustranné odstranění prsou. Učinila tak však z preventivních důvodů. Podstoupila totiž test na BRCA gen. Gen, který v těle nosíme všichni. Avšak ti, u kterých se BRCA (1 nebo 2) vyvinul chybně, neboli zmutoval, mohou mít až 90% šanci, že do věku 70 let rakovinu dostanou. Vzhledem k tomu, že Jolie na rakovinu zemřela maminka, babička a teta, nerozmýšlela se dlouho a prsa si nechala odebrat.

Angelina Jolie.
Angelina Jolie. • Zdroj: Profimedia

Zlatý olympijský plavec z londýnských letních OH Eric Lee Shanteau se zdrcující diagnózu – rakovinu varlat dozvěděl v roce 2008, dva týdny před kvalifikací na OH.

Australskému herci Hughu Jackmanovi zjistili doktoři zvláštní druh rakoviny kůže již v roce 2013. Od té doby je lékaři sledován, přesto se mu již několikrát nemoc vrátila.

Málokdo ví, že rakovinou si prošla i americká komediální herečka původem z Kolumbie, Sofia Vergara. Té našli rakovinu štítné žlázy v roce 2000. Řekla:

“Nikdy jsem nekouřila ani nebrala drogy, nejím syrové maso, cítím se abnormálně zdravě a najednou mi řeknou, že mám rakovinu. Byla jsem strašně vyděšená a hned jsem musela myslet na svého syna.“

Marcia Cross
Marcia Cross • Zdroj: Kirk Weaver / Creative Commons, CC BY 3.0, https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nepříjemnou diagnózu – rakovina konečníku, si před čtyřmi lety vyslechla i hvězda Zoufalých manželek Marcia Cross. Pro Insider prozradila:

„Věc se má tak, že jsem neměla zájem stát se mluvčím rakoviny konečníku. Chtěl jsem pokračovat v kariéře a v životě, ale když jsem si tím procházela, opakovaně jsem četla o lidech, kteří se styděli, skrývali, lhali o své diagnóze."

I dvě mladé dámy z českého showbusinessu si prošly těžkými chvílemi.

Anna Julie Slováčková si v roce 2016 nahmatala bulku v prsu. Jednalo se pouze o nezhoubný nádor. O tři roky později se situace opakovala a přestože byla pod dohledem lékařů, verdikt byl neúprosný – rakovina prsu. Podstoupila několik sérií chemoterapií během jednoho roku a 2. listopadu tohoto roku na svůj instagramový profil přidala několik fotek bez vlasů po léčbě s tímto krásným poselstvím:

"Ženy, nebojte se, ony dorostou. Vím, že vás to bolí. Máte strach. Nevíte, co a jak dál. Ale snažte se zvednout hlavu a dívat se vpřed. Najděte si ten hnací motor, za který stojí bojovat, a nedejte se. Odhoďte to, co vás tak dlouho trápí, a zaměřte se po dobu léčby hlavně na sebe. A nebojte si říct o pomoc! Určitě nejsem sama, která se bála někomu zavolat – protože ho přeci nebudu otravovat, to zvládnu sama. Ale ta úleva, když člověk přestane v hlavě poslouchat tyhle nesmysly, je skvělá. Lidi, kteří vás mají rádi, nebudou nikdy považovat za obtíž vám s čímkoliv pomoct. ….Jsme krásné, silné a jedinečné, ať už s vlasy, nebo bez nich. A na prevenci a samovyšetření dbejte i mimo Pink October.“

Markéta Konvičková.
Markéta Konvičková. • Zdroj: Profimedia

Mladé české zpěvačce Markétě Konvičkové objevil při běžné gynekologické prohlídce doktor nádor na vaječníku v roce 2019. Jednalo se o velmi vzácný druh nádoru. I když ji během léčby trápily problémy týkající se jejího vzhledu, které ještě prohloubily poznámky jejích sledujících na sociálních sítích, vloni v září se jí a jejímu snoubenci Renému narodila zdravá dcera.

Lidé, nejen ti mladí, by si měli naplno užívat života, jeden druhého a vůbec všech věcí, které je činí šťastnými. Pečovat o svoje tělo, protože to máme jen jedno. A respektovat a naslouchat, co nám naše těla sdělují.

Zdroje: idnes.cz, who.int, alternativnimedicina.cz, mojezdravi.cz, reflex.cz, blesk.cz, thedelite.com, mskcc.org, extra.cz, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem Bára a nejvíc na světě miluju život, svého syna, dobrou společnost a v neposlední řadě dobré jídlo. Ráda poznávám nové lidi i nové příležitosti. Po letech se ráda vracím k tomu, co mě bavilo vždy. Psaní. A abych nezapomněla. Nikomu to neříkejte, ale zbožňuju drby ze světa slavných.
Barbora Ubochi - 32 let
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov

2 + KK 68 m², bal. 6 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks