Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Boeing pod drobnohledem. Kalifornii sužují požáry. Češky na US Open pro tento rok skončily

Linda Veselá
08. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Ranní ptáče vám přeje pohodové úterý! Náš ranní přehled aktualit je tu. Jaké novinky rozhodně stojí za přečtení?

V českém stavebnictví je méně zaměstnanců, ale vyšší platy

Lidí pracujících ve stavebnictví v zaměstnaneckém poměru v letošním červenci v Česku oproti minulému roku o 1,5 procenta ubylo. Finančně si však proti loňsku přilepšili, a to o 5,4 procenta.

Důsledky epidemie se v datech začaly projevovat od dubna. Zpočátku šlo hlavně o menší firmy, kde zaměstnanci čerpali nemocenskou, ošetřovné nebo neplacené volno. Některé firmy však také přišly o zahraniční pracovníky.

Koronavirová krize české stavebnictví celkově přibrzdila. Dokazuje to i index stavební produkce, který tři roky za sebou rostl, avšak za posledních sedm měsíců meziročně klesl o 5,7 procenta.

Kalifornské plameny nutí tisíce lidí k evakuaci

Oheň se i nadále šíří Kalifornií, zatím v zemi spálil více než dva miliony akrů. Zapsal se tak mezi nejrozsáhlější požáry, které kdy zasáhly Spojené státy. O bezprostředním nebezpečí vypovídá i to, že kalifornské úřady vydaly pro určité oblasti doporučení k evakuaci. Jednou z nich je například Auberry - horská komunita čítající okolo 2500 obyvatel. Ve stejné situaci jsou však i obyvatelé části okresu Madera a Fresno.

Právě oddělení šerifa okresu Madera se k situaci vyjádřilo na sociálních sítích:

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

"Jakákoliv komunita, která je v současnosti v nebezpečí, dostala doporučení k evakuaci. Nicméně oheň postupuje rychle. Mějte plán a buďte připravení odjet dříve v případě, že byste se necítili bezpečně."

Otevřít v galerii (6)
Na fotografii stojí křičící muž, v pozadí řádí požár
Na fotografii stojí křičící muž, v pozadí řádí požárZdroj: Profimedia

Češky pro tento rok na US Open končí

Tenistka Karolína Muchová na osmifinále v grandslamovém US Open vypadla. V zápase proti Bělorusce Viktorii Azarenkové prohrála 7:5, 1:6 a 4:6, dohrávala ho se zraněnou rukou. Cesta za tenisovým zlatem tak pro české tenistky na US Open pro tento rok končí – o den dříve totiž skončila ve 4. kole i legenda českého tenisu Petra Kvitová, prohrála proti domácí Američance Shelby Rogersové.

Boeing opět pod drobnohledem

Po problémech s letouny 737 Max, které od konce loňského března létat po dvou tragických nehodách stále nemohou, Boeing se potýká s dalšími problémy. Americká Federální agentura pro letectví (FAA) šetří jeho další stroje, konkrétně Boeing 787 Dreamliner.

Otevřít v galerii (6)
Zaměstnanec v oranžové reflexní vestě stojí na stavbě
Zaměstnanec v oranžové reflexní vestě stojí na stavběZdroj: www.freepik.com/photos/technology

K přezkoumání kvality přiměly regulační orgán výrobní problémy v jedné z továren. Podle interní zprávy měl Boeing vyrobit součástky, které nesplňují jeho vlastní požadavky na výrobu a design. Podle zástupců firmy by to však nemělo představovat okamžité ohrožení bezpečnosti. Podle Agentury je navíc brzy na spekulace, v jakém rozsahu bude šetření probíhat.

Američané musí na festival za každou cenu

Tisíce Američanů si opravdu nechtěly nechat ujít svůj oblíbený festival, a to ani kvůli koronaviru.

Když byl letos legendární Burning Man poprvé za 30 let své existence zrušen, nenechaly se odradit ani nařízením o sociálním distancování. Tisíce lidí si uspořádaly vlastní festivaly v nevadské pouští a na kalifornských plážích.

Tisícičlenné shromáždění v San Francisku pobouřilo starostku London Breedovou, která účastníky odsoudila na Twitteru:

"Toto bylo naprosto nezodpovědné a sobecké. Vy neslavíte, vy ohrožujete lidské životy. Ohrožujete náš pokrok. Nikdo není imunní proti šíření viru."

Otevřít v galerii (6)
Po nebi letí letadlo
Po nebi letí letadloZdroj: freepik.com/photos/background

S Kim Kardashian do koupelny či ložnice

Je královnou reality show, televizní producentkou, kosmetickou magnátkou i módní ikonou. Nestačilo by to? Kim Kardashian West určitě ne! Ptáčci si totiž povídají, že se chystá spustit svou vlastní řadu domácího zboží.

Napovídá tomu fakt, že její právník zaregistroval na americkém patentovém úřadě „KKW Home“ - řadu domácích produktů. Ta by měla podle dokumentů mimo jiné zahrnovat například koupelnové a sprchové produkty či zařízení do ložnice. A my se už nemůžeme dočkat!

To už je od nás pro dnešek vše! Přejeme vám úspěšný den a nezapomeňte ho začít s odhodláním. Jak řekl fyzik Stephen Hawking:

"Ať se zdá život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžete dělat a uspět v tom.“
 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze