Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Miloš Zeman po operaci. Messi utíká z Barcelony. Meghan Markle bez titulu?

Martina Šmalclová
26. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Meghan Markle

Krásné středeční ráno! Ranní ptáče ví, co se kde šustne, a proto si i dnes pro vás připravilo přehled čerstvých aktualit. Mrkněte na to, co se děje doma i ve světě!

Lionel Messi

Prezident Miloš Zeman v nemocnici

Miloš Zeman je v pooperační péči v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Poté, co si včera večer zlomil pažní kost, absolvoval operaci v celkové narkóze. Jak dlouho bude český prezident v nemocnici, není podle tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka jasné.

Prvňáčků a vysokoškolských studentů v Česku ubývá

Český statistický úřad přichází se znepokojivými čísly! Na 26 veřejných a 32 soukromých vysokých školách v České republice v roce 2019 studovalo 289 000 studentů, což znamená výrazný pokles.

„Za deset let ubylo na vysokých školách 100 tisíc studentů. Tento pokles se ovšem netýká cizinců, kterých na vysokých školách v Česku studuje rok od roku více. Pokud jde o české studenty vysokých škol, jejich počet za deset let klesl téměř o třetinu,“

říká Vendula Kašparová z oddělení vzdělávání, zdravotnictví, kultury a sociálního zabezpečení ČSÚ.

Třetí rok v řadě mírně klesá i počet prvňáků. Do prvních tříd základních škol jich bylo loni podle dat Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nově přijato 107 tisíc. V celkovém součtu však počet žáků základních škol od školního roku 2010/11 roste. V loňském roce navštěvovalo základní školy celkem 953 tisíc žáků, což je o 99 tisíc více než před pěti lety.

První dáma USA Melania Trump chce další 4 roky pro Donalda

I když to podle některých médií sem tam vypadá, že jejich manželství vyžaduje pro Melanii Trump jistou dávku sebezapření, oficiálně svého manžela plně podporuje. Při včerejším projevu na sjezdu Republikánské strany požádala o znovuzvolení Donalda Trumpa na příští čtyři roky. Ve svém 26 minutovém projevu pak také otevřela téma rasismu či koronaviru.

"Donald nebude odpočívat, dokud neudělá vše, co je v jeho silách, aby se postaral o každého, koho zasáhla tato hrozná pandemie," řekla Melania.

Otevřít v galerii (7)
Vysokoškolský absolvent
Vysokoškolský absolventZdroj: Pixabay.com/robtowne0

Lidé volají po odebrání titulu Meghan Markle

A zase ta Meghan! Vévodkyně ze Sussexu se angažovala v politice, a to neměla dělat… Poté, co vyzvala americkou veřejnost k hlasování v nadcházejících prezidentských volbách se na ní snesla vlna kritiky. Angažovanost v politice je v rozporu s královským protokolem a lidé tak mají jasno: Královna by měla Meghan titul odebrat. Současně už ale nejspíš zapomněli, že sama Alžběta II. v roce 2003 vyzvala veřejnost k účasti ve volbách, jen ne těch amerických…

Otevřít v galerii (7)
Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš ZemanZdroj: Twitter.com/reflektorbob

Sestra vůdce KLDR Kim Jong Una dál posiluje svoji pozici

Sestra vůdce Korejské lidově demokratické republiky stále více upevňuje svoji pozici. Ministr obrany Jeong Kyeong-doo ve svém úterním projevu před zákonodárci v Národním shromáždění uvedl, že Kim Yo Jong je nyní pravděpodobně odpovědná za organizační a poradenské oddělení (OGD) vládnoucí Severokorejské strany pracujících (WPK), stranického orgánu, který se zabývá ideologickou indoktrinací, organizací strany a politickými jmenováními. Podle odborníků sleduje OGD až 3 miliony členů WPK, aby se ujistila, že jsou dostatečně loajální vůči Kim Čong-unovi.

Lionel Messi chce opustit Barcelonu

Jedna z největších sportovních senzací roku je tu! Argentinec Lionel Messi chystá vzít nohy na ramena a svléknout dres FC Barcelona. Svou žádost klubu odfaxoval s tím, že by rád využil klauzule ve smlouvě, která mu na konci každé sezóny umožňuje klub opustit. Podle Barcelony však již lhůta uplynula, a tak nejspíš nezbyde, než fotbalovou legendu vykoupit za 700 milionů EUR. Nic není však zatím definitivní a odchod Messiho je v jednání.

Otevřít v galerii (7)
Meghan Markle
Meghan MarkleZdroj: Profimedia

Kevin ze Sám doma slaví 40

Macaulay Culkin už dávno není ten malý nevinný klučík ze Sám doma, který zejména během Vánoc plní televizní obrazovky českých domácností. Americký herec, kterému se v minulosti nevyhnuly ani drogové eskapády, dnes slaví 40 let. Přejeme všechno nejlepší! A řeknete sami, poznali byste za tímto mužem středního věku bláznivého Kevina?

Otevřít v galerii (7)
Melania Trump
Melania TrumpZdroj: Profimedia

Náš ranní přehled novinek je už dnes u konce. Přejeme vám hezký zbytek dne a ať jej zvládnete s úsměvem na rtech. Jak řekl herec Jan Werich: 

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada sice vaše problémy nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze