Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žílách!

Ranní ptáče: 3v1 jsou kompletní. Německo ukončuje práci z domova. V Asii dostanete za očkování krávu

Kateřina Ostrejšová
17. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Pártlová, Arichteva a Štíbrová.

Krásné dobré ráno. Ranní ptáče přilétá i dnes se spoustou novinek ze světa. Vypijte si s námi kávu, snězte snídani a jednoduše si udělejte příjemnější ráno. Joe Biden se setkal s Vladimirem Putinem, jak to asi dopadlo? A věděli jste, že v Asii nabízejí za očkování třeba i krávu?

Setkání Bidena s Putinem 

Otevřít v galerii (8)
Vladimir Putin
Vladimir PutinZdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden se společně s ruským prezidentem Vladimirem Putinem dohodli na zahájení diskuze o kybernetické bezpečnosti a kontrole zbraní na summitu, který odhalil jejich velký rozpor v těchto otázkách, lidských právech a Ukrajině. Jednalo se o první setkání od doby, kdy se Biden ujal úřadu.  

Extrémní chudoba v Itálii 

Otevřít v galerii (8)
Člověk bez domova.
Člověk bez domova. Zdroj: Freepik
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

Počet Italů žijících v absolutní chudobě v roce 2020 prudce vzrostl na nejvyšší úroveň po dobu nejméně 15 let, protože koronavirová krize způsobila ekonomické problémy velké části země. V loňském roce žilo přibližně 5,6 milionu lidí, tedy 9,4% populace, v absolutní chudobě, což je definováno jako neschopnost koupit zboží a služby nezbytné pro dosažení „minimálně přijatelné životní úrovně“, uvedl národní statistický úřad ISTAT. 

Ve srovnání s 4,6 miliony lidí neboli 7,7% populace v roce 2019 to bylo nejhorší čtení od začátku srovnatelných záznamů v roce 2005. 

Německo se chystá ukončit práci z domova 

Otevřít v galerii (8)
Pracovní stůl
Pracovní stůlZdroj: Freepik

Německo do konce června neprodlouží pravidlo, které nutí společnosti povolit práci z domova, uvedla ve středu šéfka kancléřky Angely Merkelové. 

Vzhledem k tomu, že pozitivní čísla nadále klesají, Německo v posledních šesti týdnech postupně ruší plošná opatření. Povinnost pracovat z domova je zakotvena v právních předpisech o “nouzové brzdě”, které vládě umožňují zemi případně opět uzavřít.   

Předávání Ceny Thálie 

Otevřít v galerii (8)
Lidé tleskají nad hlavou.
Lidé tleskají nad hlavou.Zdroj: Freepik

V pražském Divadle Viola se dnes uskuteční on-line tisková konference, na které organizátoři předají některé z dosud nepředaných Cen Thálie udělených v minulém ročníku. Dále představí změny pro letošní ročník udílení Cen - aktuální statut cen, usnesení prezidia Herecké asociace k Cenám Thálie 2021 a na závěr budou odtajněni někteří z laureátů Ceny Thálie 2021. Letos se Thálie budou vyhlašovat po osmadvacáté. 

Nově je od loňského ročníku udílejí ne za výkony v uplynulém kalendářním roce, ale za výkony v uplynulé divadelní sezoně. Tu zčásti zasáhla opatření proti koronaviru, ale porotci se shodli, že předloňský divadelní podzim byl na premiéry bohatý a měli z čeho vybírat. 

Podzimní volby se blíží 

Otevřít v galerii (8)
Volební lístek
Volební lístekZdroj: Freepik

Průzkumy ukazují na to, že by na začátku června volby do Poslanecké sněmovny vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN. Podle agentury Data Collect pro Českou televizi získala 25,5 % hlasů. ANO a další opoziční blok Spolu jsou velmi natěsno - hnutí premiéra Babiše by volilo 20,5 % lidí, Spolu 19,5 % voličů. 

Kdyby se nyní konaly sněmovní volby, zúčastnit se jich hodlá 57 % dotázaných. Dalších 18 % by se hlasování spíše zúčastnilo. Určitě nebo spíše by k urnám nepřišlo 25 % oslovených. 

V Asii nabízejí za očkování třeba i krávy 

Otevřít v galerii (8)
Lékařka očkuje pacientku.
Lékařka očkuje pacientku. Zdroj: Freepik
Prodej rodinného domu, Praha 9 - 176m
Prodej rodinného domu, Praha 9 - 176m, Praha 9

Kuřata, krávy, placená dovolená, dokonce i milionový byt, to jsou ceny, které nabízejí Thajsko, Indonésie a Hongkong pro ty, kteří jsou očkováni proti COVID-19. Tyto národy už totiž delší dobu bojují s váhavostí očkování. Vzhledem k tomu, že přenosnější varianty viru způsobily v posledních týdnech nárůst případů v jihovýchodní Asii, orgány začaly nabízet šance na šťastné očkování. 

V thajské čtvrti Mae Chaem na severu Chiang Mai, kde je většina obyvatel farmářů skotu, zahájily úřady tento měsíc kravskou tombolu, která se ukazuje jako hit. 

"Je to vůbec nejlepší dárek,"  

řekl 65letý Inkham Thongkham poté, co získal jednoroční krávu v hodnotě 10 000 bahtů. Před tím se nechal očkovat proti koronaviru. 

Nikol Štíbrová a Martina Pártlová porodily  

Otevřít v galerii (8)
Partlová, Arichteva a Štíbrová
Partlová, Arichteva a ŠtíbrováZdroj: Profimedia

Česká herečka Nikol Štíbrová je dvojnásobnou maminkou. Dnes se jí narodil druhý syn, kterému s manželem Petrem vybrali jméno Tobias. Štíbrová jméno sladila ke svému prvnímu synovi Mathiasovi.  

Stejné novinky má i její kolegyně z 3v1 Martina Pártlová. Ta s přítelem Josefem Vařekou porodila naopak holčičku, kterou pojmenovala Stellu.  

Čínská média zesměšňují dodávku amerických vakcín 

Otevřít v galerii (8)
Lahvička s vakcínou.
Lahvička s vakcínou.Zdroj: Freepik

Státní média, která zasáhla takzvanou čínskou očkovací diplomacii, se vysmívala Spojeným státům, že upozornily na jejich darování 80 lahviček vakcín COVID-19 Trinidadu a Tobagu. 

„Byla by vybrána pro cenu za nejhorší public relations roku?“  

uvedla ve středu oficiální tisková agentura Xinhua v článku na WeChat, který na základě prohlášení Twitteru USA oznamujícího dar poskytl více než 10 posměšných tweetů ostatních uživatelů sociálních médií. 

Souboj o globální vliv se Peking i Washington snažily získat dobrou vůli tím, že se zavázaly dodávat vakcíny. 

To je od nás pro dnešek vše. Mějte krásné ráno a budeme se těšit zase zítra. Loučíme se se slovy Pavla Kosorina: 

“Na konci každé cesty začíná další.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze