Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Adele kupuje domy. Twitter zbrojí proti dezinformacím. Rychle a zběsile 10 má termín

Lukáš Bilinec
18. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Zpěvačka Adele na cenách Grammy v roce 2017

Britská zpěvačka Adele pochopila velmi brzy, že nákupem nemovitostí nic nezkazíte. Skoro každý měsíc tak vyjde na povrch informace o domech, které koupila. Teď navíc propojuje dvě velké nemovitosti a dělá z nich společné hnízdečko lásky pro sebe a svého partnera. Na Twitteru v USA a v některých dalších zemích nově uživatelé nahlásí dezinformace na téma Covid-19. A fanoušci Rychle a zběsile mohou slavit, už známe termín jubilejního 10. dílu této legendární ságy. 

Trump zkritizoval invazi na Blízký východ

Otevřít v galerii (8)
Americký exprezident Donald Trump
Americký exprezident Donald TrumpZdroj: Profimedia

Donald Trump plně využívá své šance a skrze kritiku americké intervence v Afghánistánu se opět dostává do sedla. Poté, co vyzýval k odstoupení Joe Bidena si nyní vzal na paškál předchozího prezidenta George W. Bushe. 

Prodej prvorepublikové vily, Praha 6
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6, Praha 6

"Zničili jsme Blízký východ ... stálo nás to biliony dolarů, miliony životů a není to jiné, než to bylo - je to ještě mnohem horší. Jít tam byla šílená chyba. Vím, že Bushova rodina nebude ráda, ale myslím si, že rozhodnutí jít na Blízký východ byla největší chyba v historii naší země,"

nebral si Trump servítky v exkluzivním rozhovoru pro Sean Hannity z Fox News. 

České elektrárny mají problémy s emisními limity

Otevřít v galerii (8)
Velká elektrárna
Velká elektrárnaZdroj: Pixabay/ stevepb

Poté, co v Česku začaly platit přísnější limity pro emise uhelných elektráren, se některé z nich dostaly do problémů Jejich provozovatelé v mnoha případech nestihli zavést žádoucí technologie a snaží se získat odklad. Ty, které prozatím na výjimku nedosáhly, aktuálně nemohou naplno vyrábět. Týká se to například elektrárny v Mělníce, kde už společnost ČEZ zastavila třetí blok. Hnědouhelné teplárny Mělník II a Mělník I by pak v nejbližších letech měly nahradit nízkoemisní zdroje. Obdobný problém řeší i nemalá část elektráren v zahraničí. 

Počet obětí zemětřesení na Haiti atakuje 2 tisíce

Otevřít v galerii (8)
Ruiny domů s obchody
Ruiny domů s obchodyZdroj: Unsplash/ Jose Antonio Gallego Vázquez

Smutná statistika obětí sobotního zemětřesení na Haiti je den ode dne horší. Aktuálně je potvrzených 1941 obětí ničivého zemětřesení. Jde o nárůst o více než 500 mrtvých oproti předchozím údajům úřadů. Dalších téměř 10 tisíc lidí utrpělo při otřesech o síle 7,2 stupně Richterovy stupnice zranění a mnoho lidí se stále pohřešuje. Počet obětí bohužel stoupá každou hodinu. Záchranné práce navíc zbrzdily silné deště. OSN uvedla, že má aktuálně v zemi skoro půl milionu dětí omezený přístup k nezávadné vodě, jídlu, nebo kvalitnímu přístřeší. 

Rok 2021 bude nejsilnějším hypotečním rokem v historii

Otevřít v galerii (8)
Žena provádí výpočet na kalkulačce
Žena provádí výpočet na kalkulačceZdroj: Freepik/ xb100

Průměrná úroková sazba hypoték podle hypoindexu rostla v červenci rychleji než v předchozích měsících a výhledově by měla růst i v nejbližších době. V červenci proběhl největší nárůst od prosince 2018. Aktuálně je její hodnota 2,23 procenta. I přesto, že objemy poskytnutých hypoték se snižují, už v tuto chvíli je jisté, že rok 2021 bude dosud nejsilnějším hypotečním rokem v historii České republiky. Banky v červenci tohoto roku poskytly skoro 11 tisíc hypoték v celkovém objemu více než 35 miliard českých korun. Jde o meziroční nárůst více než 60 procent. 

Adele rozšiřuje své realitní impérium

Otevřít v galerii (8)
Adele v talkshow Ellen DeGeneres
Adele v talkshow Ellen DeGeneresZdroj: Profimedia

Třiatřicetiletá zpěvačka Adele už nějakou dobu platí za celebritu, která na domech či bytech rozhodně nešetří a má jich pořádný arzenál. nyní vyšlo najevo, že koupila další dům v Kensingtonu i Beverly Hills. Podle deníku The Mirror plánuje rodačka z Tottenhamu v Kensingtonu propojit dva domy v rámci rekonstrukce, která ji vyjde na 2 miliony liber (60 milionů českých korun). Má vytvořit impozantní sídlo, kde budou kromě ložnice o rozloze skoro 100 metrů čtverečních také dvě šatny, tři ložnice s vlastními koupelnami, pracovna, či herna pro jejího syna Angela. Samozřejmostí je také garáž a velký obývací pokoj, kuchyň, či jídelna. 

Serena Williams a Nike ukazují výsledky spolupráce

Otevřít v galerii (8)
Tenistka Serena Williams pro NIKE
Tenistka Serena Williams pro NIKEZdroj: Nike

Jedna z nejslavnějších tenistek všech dob, Serena Jameka Williams, se už v roce 2019 spojila s firmou Nike, aby (nejen) svým fanouškům přinesla zajímavé kusy do jejich šatníku či botníku. Pro rozmanité produkty bylo celkem najato 10 začínajících designérů z New York City, působících pod Serena Williams Design Crew (SWDC), kteří na produktech pracovali. Kombinace sportovního a streetového oblečení bude k dispozici na webových stránkách Nike i v kamenných pobočkách už od 1. září a ceny se pohybují od 20 amerických dolarů (zhruba 430 českých korun) za pár ponožek až po 230 dolarů (přibližně 5000 korun) za tašku na tenis. Nike ve svém prohlášení uvedl, že kolekce byla inspirována devadesátými léty. 

Twitter vytáhl do boje s dezinformacemi o nemoci Covid-19

Otevřít v galerii (8)
Aplikace Twitter na chytrém telefonu
Aplikace Twitter na chytrém telefonuZdroj: Unsplash/ Claudio Schwarz

Bílý dům tlačí na sociální sítě, aby zesílily svou snahu v boji s nepravdivými zprávami na téma koronaviru. Twitter tak spouští nový proces hlášení dezinformací. Ode dneška tak mohou uživatelé nahlásit možný dezinformační tweet úplně stejně jako doteď mohli hlásit škodlivý či obtěžující obsah. Učiní tak intuitivně v rozbalovací nabídce v pravém horním rohu každého tweetu. V kategorii zdraví pak budou moci označit, že jde o dezinformace, spojené s nemocí Covid-19. Jde prozatím o testovací funkci v USA, Austrálii a Jižní Koreji. Pokud budou výsledky uspokojivé, má se rozšířit za několik měsíců do celého světa. 

Známe datum premiéry 10. dílu Rychle a zběsile

Otevřít v galerii (8)
Plakát k filmu Rychle a zběsile 1
Plakát k filmu Rychle a zběsile 1Zdroj: UNIVERSAL

Ne, sága nekončí. Jubilejní desátý díl akčního fenoménu se do kin dostane 7. dubna 2023. Za režisérské křeslo usedne Justin Lin. Celá sága nabrala zpoždění kvůli koronavirové pandemii. Desítka totiž byla původně plánována na letošní rok, kdy celý fenomén slaví 20 let od premiéry Rychle a zběsile 1 v roce 2001. Hodně se mluví o tom, koho všeho na plátně v roce 2023 uvidíme. Nejistá je účast John Ceny a Dwayna Johnsona, kterým už se údajně před kameru v rámci F&F příliš nechce. Rozhodně by však neměly chybět hvězdy jako Vin Diesel, Tyres Gibson, Michelle Rodriguez, či Chris Bridges. 

Více zpráv už pro vás dnes ráno nemáme. Inspirativní citát však ano. Dnes padla volba na moudrá slova ruského spisovatele Fjodora Michajloviče Dostojevského:

"Na světě není nic těžšího než upřímnost a nic lehčího než lichotky."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze