Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Buď taky o krok dál!

Ranní ptáče: Alain Delon oslavil narozeniny. Pohřešovanou zachránil TikTok. Fosilie jménem Babiš.

Valentina Lebová
10. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Alain Delon

Krásné středeční ráno. A jaké by to bylo ráno bez našich aktualit? Tak se jdeme podívat na to, co se u nás i ve světe vlastně přihodilo.

Fosilie jménem Babiš

Otevřít v galerii (6)
Glasgow
GlasgowZdroj: Pixabay

Mezinárodní aktivistická síť Climate Action Network (CAN) na úvod druhého týdne klimatického summitu COP26 zařadila Česko a jeho premiéra Andreje Babiše mezi "fosilie dne". Anticenu v pondělí udělila mimo jiné proto, že Babišovo vystoupení v Glasgow podle ní spíše připomínalo projev na konferenci popíračů klimatických změn.

Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ
Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ, Praha 9

"Když český předseda vlády Andrej Babiš využil fórum světových lídrů na COP26 k tomu, aby zelenou dohodu EU označil za nikoli 'dohodu, nýbrž ideologii', vypadalo to, jako by si akci v Glasgow spletl s konferencí popíračů klimatických změn,"

reaguje organizace CAN, která se označuje za největší světovou síť sdružení bojujících proti "klimatické krizi".

Hrozba pokuty pro Amazon

Otevřít v galerii (6)
Možná pokuta pro Amazon
Možná pokuta pro AmazonZdroj: Freepik

Americký internetový obchod Amazon se snaží urovnat dvě antimonopolní vyšetřování ze strany Evropské komise, za které mu hrozí vysoká pokuta. Evropská komise loni v listopadu firmu obvinila, že zneužívá svého silného postavení na trhu a dat k získání nepoctivé výhody vůči konkurenčním obchodníkům, kteří své zboží prodávají prostřednictvím její webové platformy.

Růst důchodů v Česku

Česko zřejmě čeká v příštím roce mimořádné zvýšení důchodů kvůli vysokému růstu cen. Pokud se ceny zvednou o pět a více procent, o stejný díl se má upravit i zásluhová část penze. Vyplývá to ze zákona o důchodovém pojištění.

Pohřešovanou zachránil TikTok

Otevřít v galerii (6)
Pohřešovanou zachránil TikTok
Pohřešovanou zachránil TikTokZdroj: Freepik

Rodiče z amerického státu Severní Karolína pohřešovali svou dceru od minulého úterý. O dva dny později viděl náhodný řidič ve státě Kentucky sedět v automobilu se starším mužem dívku, jak na něj nenápadně ukazuje virální gesto z TikToku. To značí, že žena je v nebezpečí nebo obětí násilí. Projíždějící řidič gesto rozpoznal a okamžitě zavolal policisty, kteří dívku zachránili.

"Kdyby mladá slečna toto gesto bývala neudělala, tak kdo ví?”

komentoval policista Gilberto Acciardo pro agenturu Reuters.

Střelba na Barrandově

Otevřít v galerii (6)
Střelba na Barrandově
Střelba na BarrandověZdroj: Pixabay

Na Barrandovském mostě v Praze srazil v úterý odpoledne řidič kradeného auta policistu. Jeho kolega proto použil varovné výstřely. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, pronásledovaný vůz se policistům podařilo zastavit poblíž Říčan. Ve voze byli zadrženi dva lidé, řidič a spolujezdkyně, která byla v celostátním pátrání. O případu informovali pražští policisté na Twitteru.

Daň na příjmy z kryptoměn

V Rakousku bude od 1. března příštího roku platit daň na příjmy z kryptoměn 27,5 procenta. Nebude přitom rozhodující, jak dlouho člověk bitcoin nebo jiné digitální měny vlastnil. Novinka se bude vztahovat na všechny kryptoměny nabyté po 28. únoru 2021.

Etiopští povstalci pokračují

Otevřít v galerii (6)
Tažení na Addis Abebu pokračuje
Tažení na Addis Abebu pokračujeZdroj: Pixabay

Tigrajská lidově osvobozenecká fronta (TPLF) bude pokračovat v tažení na etiopské hlavní město Addis Abebu, dokud vláda nezruší blokádu severoetiopského regionu Tigraj. Stanici BBC to sdělil mluvčí tigrajských rebelů Getaču Reda.

Alain Delon oslavil narozeniny

Otevřít v galerii (6)
Alain Delon
Alain DelonZdroj: Profimedia

Modrooký herecký svůdce, kterému podlehla nejedna žena, si zahrál téměř ve stovce filmů. Přestože se po jeho boku vystřídalo mnoho žen, oženil se pouze jednou. V posledních letech si ale své publikum pobouřil svými politickými názory a nevhodným chováním k ženám. Alain Delon oslavil 8. listopadu své 86. narozeniny.

To je od nás z dnešního rána vše a my se loučíme moudrem Williama Shakespeara:

"Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze