Top hledané
Výsledky (0)
Internetový prodejce Amazon se měl pokoušet v tajnosti zvyšovat ceny v e-shopech.

Ranní ptáče: Amazon použil tajný algoritmus ke zvyšování cen v e-shopech. Apple bojuje s Huawei o čínské uživatele

Radim Červenka
03. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
IPhone 15 od Applu

Amazon je v podezření, že se pokoušel zvedat ceny v celém tržním segmentu online prodejů, alespoň podle probíhajícího vyšetřování americké Federální obchodní komise. Apple se snaží uklidnit své investory kvůli vývoji na čínském trhu. V Itálii byla pro veřejnost odhalena tajná místnost s kresbami Michelangela Buonarrotiho. Zaměstnanci amerických aerolinek vysoudili milion dolarů kvůli chemikáliím v uniformách.

Tajný algoritmus Amazonu měl zvedat ceny v internetových obchodech

Federální obchodní úřad (FTC) a dalších 17 států USA daly k soudu internetovou firmu Amazon kvůli podezření z porušování antimonopolních zákonů. V centru podezření je utajovaný algoritmus s krycím názvem "Projekt Nassi", který po svém spuštění umožňoval ve vyhledávačích přednostně nabízet dražší produkty a ty levnější skrýt. Uměle tak zvyšoval cenovou hladinu na trhu. Podle FTC využívání této nekalé metody mohlo Amazonu přinést zisk až 1 miliardu dolarů.

Další zjištění FTC se týká mazání interní komunikace mezi zaměstnanci Amazonu. I přes výzvu vyšetřovatelů FTC, aby k podobným akcím firma nepřistupovala, tak došlo v Amazonu ke skartaci e-mailů a řady interních dokumentů v období sahající až k roku 2019, napsala agentura AP.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Zaměstnanci aerolinek vysoudili odškodné za své oblečení

Porota soudu v Kalifornii (USA) přiznala právo na odškodnění ve výší 1 milion dolarů čtyřem zaměstnancům aerolinek, kvůli problémům s jejich uniformami. Odškodnění hrozí oděvní firmě dodávající oblečení leteckému personálu. Chemikálie v uniformách měly pracovníkům způsobit nevolnost a dýchací obtíže.

S podobnou žádostí o odškodnění by mohlo přijít až 400 dalších zaměstnanců aerolinek, zástupci firmy, která dodává oblečení a uniformy leteckému personálu do médií neuvedli, jestli se proti rozhodnutí soudu hodlají odvolat, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Aerolinky
AerolinkyZdroj: Pixabay

Apple má v Číně silné prodeje, obává se však konkurence od čínské firmy Huawei

Výrobce chytrých zařízení Apple vydal prohlášení v němž si pochvaluje "silné prodeje" iPhonů v Číně. Informace je směřována především k investorům do akcií Applu, kteří se obávají ztrát prodejů na Čínském trhu kvůli nově představenému čínskému projektu Huawei Technologies.

Podle zástupců Applu firma zaznamenala rekordní čtvrtletí v čínských prodejích a řadí se na čtvrté místo nejpopulárnějších prodejců chytrých telefonů. Dlouhodobě však prodeje této značky v Číně klesaly z důvodu jen pozvolné ekonomické obnovy v Číně a nastartovat se je podařilo především pomocí slevových akcí, píše agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Amazon Kindle
Amazon KindleZdroj: Pixabay

Tajná místnost s kresbami Michelangela byla otevřena veřejnosti

Veřejnost si v Italské Florencii může prohlédnout takřka neznámé dílo jednoho z nejslavnějších starých mistrů Michelangela Buonarrotiho, známého pro výzdobu Sixtinské kaple v Římě nebo kolosální sochu Davida. Kresby byly objeveny v Medicejskou kapli ve Florencii v 70. letech minulého století při stavebních pracích. Místnost byla používána jako sklad uhlí, ovšem jeden z fasádníku si pod vrstvami nátěrů všiml kreseb a po renovaci bylo zjištěno, že se jedná o dílo samotného Michelangela.

Ten se v prostoru jen o několika metrech čtverečních skrýval před rozsudkem smrti vyneseným papežem Klimentem VII. Kresbami si zde krátil chvíli, v malé podzemní místnosti stráví mistr dva měsíce, než byl rozsudek smrti zrušen. Dnes je možné si jeho unikátní díla prohlédnout přímo na místě, kde vznikla, uvedla CNN.

Otevřít v galerii (3)
Michelangelův David
Michelangelův DavidZdroj: Pixabay

Zdroje: apnews.cz, reuters.com, cnn.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze