Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Amerika před katastrofou. Střelce z mešit čeká doživotí. Recept na dlouhověkost

Martina Šmalclová
27. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Usmívající se žena při boxu

Naše Ranní ptáče vám i dnes přeje úspěšný start do nového dne. Které novinky hýbou čtvrteční ráno světem? Pojďte se na ně s námi podívat.

Odsouzený vrah Brenton Tarrant

Devastující americký hurikán Laura

Hurikán Laura může být nejmocnější bouří, která kdy narazila na pobřeží Louisiany. Aktuálně se oční stěna hurikánu pohybuje nad jihozápadní částí Louisiany a Národní hurikánové centrum lidem radí, aby se v příštích hodinách připravili na skutečně katastrofické škody. Rovněž jim dává klíčové rady.

„Vlezte pod stůl nebo jiný kus robustního nábytku. Použijte matrace, přikrývky nebo polštáře, abyste si zakryli hlavu a tělo.“

Novozélandský terorista odsouzen na doživotí

Krajně pravicový terorista Brenton Tarrant byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Na Novém Zélandu přitom padl trest tohoto typu vůbec poprvé v historii. Tarrant byl usvědčen z vraždy 51 mužů, žen a dětí ve dvou mešitách ve městě Christchurch. Nejmladší oběti byly pouhé tři roky. Během soudního jednání vyplynulo na povrch, že Tarrant začal masakr plánovat v září 2017, tedy zhruba rok a půl před samotným útokem. Získal zbrojní průkaz, začal hromadit zbraně a střelivo, prozkoumal plány mešit a zaznamenal si časy modliteb a významné dny.

Soudce Cameron Mander během vynesení rozsudku k vrahovi mimo jiné směřoval tato slova:

„Vaše zločiny jsou tak zlé, že i když budete zatčený dokud nezemřete, nevyčerpají se tím všechny potřeby trestu.“

Otevřít v galerii (6)
Usmívající se žena při boxu
Usmívající se žena při boxuZdroj: Freepik.com

TikTok v rozkladu? Ředitel Mayer končí!

Výkonný ředitel TikToku Kevin Mayer opouští společnost jen několik měsíců po svém jmenování. Aplikace pro sdílení krátkých videí čelí v posledních týdnech velkému tlaku a je nucena změnit svého vlastníka, jinak jí hrozí od 15. září na celém území USA zákaz. Současný vlastník, čínská společnost ByteDance, totiž podle prezidenta Donalda Trumpa představuje národní bezpečnostní hrozbu. Kevin Mayer sdělil, že společnost opouští s těžkým srdcem a současně dodal:

“V posledních týdnech, kdy se politické prostředí prudce změnilo, jsem významně uvažoval o tom, co budou podnikové strukturální změny vyžadovat, a co to znamená pro globální roli, ke které jsem se přihlásil. Očekáváme, že v současné situaci brzy dosáhneme řešení.“

Otevřít v galerii (6)
Prezident Donald Trump navštívil Louisianu, kde začal úklid po Hurikánu Laura
Prezident Donald Trump navštívil Louisianu, kde začal úklid po Hurikánu LauraZdroj: profimedia

V Praze se bude víc sportovat

Magistrát hlavního města Prahy připravuje strategický plán, který by měl město přiblížit sportovním metropolím. Jeho cílem je připravit řešení veřejné podpory v oblasti sportu, které zajistí efektivní výstavbu sportovišť a rozdělování financí až do roku 2032. Ty se v rámci posledních pěti let zvýšily o 51,4 % na 845 milionů korun. Z toho zhruba 500 milionů korun získaly pražské sportovní organizace. I přes tuto skutečnost se ale současnou úrovní finanční podpory cítí ohrožena více než polovina z nich. Prostřednictvím online dotazníku se proto do příprav plánu zapojují jak sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, tak i školy a sami obyvatelé. Své návrhy již sdílelo přes 1 400 občanů.

Zapojit se do dotazníkového šetření a vyjádřit tak své potřeby nebo preference můžete přes web Praha Sportovní i vy. Šetření probíhá až do poloviny září a samotný Plán rozvoje sportu a sportovních zařízení by měl podle předpokladů vejít v platnost příští rok. Sportování zdar!

Na skok do Británie: Kultovní AC Cobra slaví 58 let

Světlo světa spatřila první AC Cobra v roce 1962. Nyní se její vymazlená kopie v elektro provedení vrací v limitovaném množství 58 kousků na scénu! Britský výrobce AC zachovává v souladu s tradicí ikonický vnější design s úzkou karosérií vyrobenou z kvalitního kompozitu. Vnitřek vozu pak zdobí podobně jako staré modely luxusní kůže. Novinkou je vytunění řízení a brzd pro lepší ovladatelnost a baterie o výkonu 54 kilowatthodin, která poskytuje odhadovaný dojezd až 241 km na jedno nabytí.

Vůz s maximální možnou rychlostí 193km/h bude nabízen ve čtyřech provedení – Electric Blue, Electric Black, Electric White a Electric Green a jeho cena začíná na 138 000 £ tedy asi 4 041 054 Kč.

Japonský recept na dlouhověkost

Sfouknout na narozeninovém dortu 100 svíček? S přístupem a radami od japonského lékaře a odborníka na dlouhověkost Dr. Shigeaki Hinohara žádný problém. Tento expert na život se sám dožil úctyhodných 105 let a než odešel na onen svět, podělil se o tipy, které jsou v otázce a rychlosti stárnutí klíčové. Co byste tedy měli správně udělat? Do důchodu nespěchejte a zkuste zůstat co nejdéle v životě aktivní, choďte po schodech a udržte svoji váhu na uzdě, najděte ve svém životě smysluplnou činnost, která vás zaměstná, nedržte se striktně vždy pravidel, ale občas si vyhoďte z kopýtka nebo najděte v umění inspiraci a radost… A teď se přiznejte, co z toho skutečně děláte?

Přejeme vám hezký zbytek dne a aby se nesl v duchu naší poslední zprávy, co si ho takhle zkrátit fajn tréninkem nebo procházkou? Už Marcus Tullius Cicero věděl, že:

"Cvičení dodává odvahu a udržuje silnou mysl."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze