Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Angelina a Brad se mohou soudit roky. Biden slibuje miliardy. Microsoft slaví úspěch

Lukáš Bilinec
01. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Hollywoodský pár Angelina Jolie a Brad Pitt

Rozvodová bitva Angeliny Jolie a Brada Pitta pokračuje a nic nenasvědčuje tomu, že by měla v nejbližší době skončit. Nekončí ani podpora Bidenovy administrativy směrem k nakopnutí americké ekonomiky. Nový americký prezident slibuje biliony amerických dolarů. A víte, kolik stojí nové potápěčské hodinky? 

Biden představil ambiciózní plán za biliony

Otevřít v galerii (5)
Americký prezident Joe Biden při svém projevu
Americký prezident Joe Biden při svém projevuZdroj: Profimedia.cz

Vládnoucí garnitura nového amerického prezidenta Joe Bidena má plán na podporu největší světové ekonomiky ve výši 2 bilionů amerických dolarů (více než 44 bilionů českých korun). Chce vytvořit miliony pracovních míst (v oblasti infrastruktury či lidských služeb) a přirovnává projekt v jeho ambicích k vesmírnému závodu ve 20. století. Biden při svém projevu v Pittsburghu také burcoval proti růstu Číny a tvrdí, že je potřebné investovat do nastartování americké ekonomiky astronomické částky. Návrh se ihned setkal s tvrdým republikánským odporem. Biden uvedl, že bude tlačit na společnosti typu Amazon.com Inc, aby odváděly větší federální daně. V Kongresu se ohledně těchto návrhů očekává tvrdá bitva. Kongresmani se shodují na tom, že jsou nutné investice. Jsou však hodně rozpolcení v otázce velikosti a typu programů. Nedávno Bidenova administrativa schválila 1,9 bilionu dolarů (více než 41 bilionů českých korun) na pomoc v souvislosti s koronavirem. Bidenův tým věří, že pumpování peněz do ekonomiky je nejlepším způsobem, jak poskytnout podporu americké ekonomice, zmítající se v problémech, které přinesla pandemie koronaviru. 

Brněnská ZOO usiluje o nový vstupní areál

Otevřít v galerii (5)
Lev v brněnské ZOO
Lev v brněnské ZOOZdroj: Pixabay/ Yvinne

Současný vstup do brněnské ZOO je dlouhodobě nevyhovující. Vedení zahrady tak usiluje o vybudování nového, moderního areálu s parkovištěm, pokladnami, restaurací a dalšími službami při ulicích Rekreační a Ondrova. Parkoviště by mělo mít 331 parkovacích míst, z nichž hned 315 bude pod zemí. Na svém zasedání doporučili brněnští radní schválit vyjádření k projektové dokumentaci pro územní řízení k tomuto projektu.

"Navrhovaný záměr je v souladu s  Územním plánem města Brna a je také strategický pro dlouhodobý rozvoj městské zoologické zahrady. Proto s projektovou dokumentací souhlasíme,"

řekl Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.  

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Microsoft získal obří zakázku od americké armády 

Otevřít v galerii (5)
Náhlavní souprava Hololens
Náhlavní souprava HololensZdroj: Pixabay/ ArtisticOperations

Společnost Microsoft, která za tři dny oslaví 46 let od svého založení, si připsala další velký úspěch. Vyhrála zakázku od americké armády, která by jí mohla podle CNBC v průběhu deseti let přinést do kasy až 22 miliard amerických dolarů (více než 490 miliard českých korun). Půjde o dodávku 120 000 náhlavních souprav HoloLens pro rozšířenou (augmentovanou) a virtuální realitu. Vojáci testují některé náhlavní soupravy IVAS (Integrated Visual Augmentation System) už od roku 2018. Tato zařízení kombinují noční, tepelné a bojové senzory s vysokým rozlišením. Systém také umožňuje vytvořit tréninkové prostředí pro smíšenou realitu. Vojáci tak mohou trénovat některé konkrétní operace. Robustnější verze přístroje umožňuje operátorům obrněných vozidel vidět skrze stěny některých bojových vozidel. 

"Společnost Microsoft v posledních dvou letech úzce spolupracovala s americkou armádou a společně jsme vytvořili průkopnický design, zaměřený na vojáky, abychom umožnili rychlé prototypování produktu a poskytli vojákům nástroje a funkce, nezbytné k dosažení jejich poslání,"

sdělil Alex Kipman, vynálezce Microsoft HoloLens. 

Angelina Jolie nechce ustoupit Bradu Pittovi

Otevřít v galerii (5)
Americká herečka Angelina Jolie
Americká herečka Angelina JolieZdroj: Profimedia.cz

Letos už to je 5 let, co se rozpadl pravděpodobně nejhvězdnější filmový pár posledních desetiletí, Angelina Jolie a Brad Pitt. Od té doby zuří soudní bitvy. Hlavním bodem sporu pětačtyřicetileté Angeliny a sedmapadesátiletého Brada je jejich šest dětí. Za několik let rozvodového řízení už obě herecké hvězdy podle názorů odborníků zaplatily na nákladech řízení více než 1 milion amerických dolarů (více než 22 milionů českých korun). Najímají si totiž špičkové právníky, jejichž hodinová sazba je velmi vysoká. Advokátka Kelly Chang Rickert, která případ sleduje, si myslí, že může jejich spor trvat ještě mnoho let. V roce 2026 bude jejich nejmladším dvojčatům, Knoxovi a Vivienne 18 let. Brad dlouhodobě usiluje o fyzickou a právní péči o své děti v poměru 50 na 50. Angelina Jolie však s tímto rozdělením nesouhlasí. Před několika týdny dokonce svého bývalého životního partnera obvinila z domácího násilí. Na její stranu se postavil i  jejich nejstarší syn Maddox, který řekl, že má v plánu vyjmout příjmení Pitt ze svého jména.

Omega představila nové hodinky ze své potápěčské řady

Otevřít v galerii (5)
Nové potápěčské hodinky OMEGA Seamaster Diver 300M Black Black
Nové potápěčské hodinky OMEGA Seamaster Diver 300M Black BlackZdroj: Omega Watches

Odolné hodinky do vody opravdu nemusí svým vzhledem připomínat dětskou hračku. Řada potápěčských hodinek Omega Seamaster, která se může pochlubit luxusním, elegantním designem a spolehlivým chronometrem, představuje stylovou novinku Diver 300 M Black Black. Jak už anglický název napovídá, hodinky jsou celočerné. Pouzdro, vyrobené z titanu, má průměr více než 43 mm a náramek obsahuje inovativní nastavitelnou sponu. Detaily na keramickém ciferníku hodinek jsou vytvarovány pomocí unikátní laserové ablace. Speciální technologie hodinek omezuje tření mezi součástkami a zvyšuje přesnost a odolnost výrobku. Luminiscenční výplň číslovek slouží k jejich pohodlnému nasvícení za denního světla. Vydrží po dlouhou dobu svítit ve tmě. Cenovka? 8650 amerických dolarů, tedy zhruba 193 tisíc českých korun. 

Na závěr ranního ptáčete pro vás opět máme inspirativní citát. Dnes od skotského filozofa Thomase Carlyla:

"Pokud jste i stavěli vzdušné zámky, není vaše práce ztracená, když si pod ně postavíte základy."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze