Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: ANO i Piráti zahájili horkou část kampaně. Ministři zdravotnictví EU budou jednat v Praze

Barbora Večeřová
06. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Andrej Babiš při zahájení kampaně

Hnutí ANO i Piráti zahájili hlavní část kampaně, obě strany trochu v jiném stylu a s jinými nosnými tématy. Ministři zdravotnictví EU ode dneška začínají neformální setkání, mezi témata bude patřit boj s rakovinou, Ukrajina a samozřejmě covid-19 a vakcíny. Čeští basketbalisté slaví na domácím ME první výhru, v dramatickém závěru si poradili s týmem Nizozemska. Další zápas je na programu s Finskem. 

Hnutí ANO i Piráti zahájili v Praze horkou část volební kampaně 

Obě strany zahájily nejdůležitější část volební kampaně. U zahájení kampaně ANO nesměl chybět ani obytný vůz, se kterým Andrej Babiš poslední měsíce objížděl Česko. Hlavním tématem ANO byla kritika vlády Petra Fialy. Naproti tomu Piráti pojali kampaň spíše skromně. Předseda strany Ivan Bartoš přiznal, že mu za současných okolností nepřijde správné dělat pompézní volební kampaně, protože chtějí jít příkladem. Ústředním tématem byla energetika. 

 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Královna jmenuje premiérkou Liz Trussovou 

Britskou premiérkou se stala Liz Trussová, jmenována bude dnes na skotském zámku Balmoral samotnou královnou. Podle Borise Johnsona je nyní potřeba, aby se za sedmačtyřicetiletou političku postavili všichni konzervativci, podle opozice ale Trussová zemi z krize vyvést nedokáže. Ve volbách získala o více než dvacet tisíc hlasů více než její oponent Rishi Sunak. 

 

Ministři zdravotnictví budou jednat v Praze 

V Praze dnes začíná setkání ministrů zdravotnictví Evropské unie. Mezi témata patří debaty o plánech pro boj s rakovinou a vzácnými chorobami, dopad války na Ukrajině na zdravotnictví a také covid-19 a s ním související vakcíny. Součástí bude totiž i schůzka s výrobci vakcín proti covidu, jednat se bude o změnách smluv a budoucích objednávkách. 

Otevřít v galerii (2)
Ministi EU se setkají v Praze
Ministi EU se setkají v PrazeZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Basketbalisté slaví na ME první výhru  

Čeští baketbalisté si včera v napínavé koncovce poradili s reprezentací Nizozemska a slaví první výhru na domácím mistrovství Evropy. Nyní se utkají s Finskem, zatím jsou ve skupině na pátém místě. Nejúspěšnějším střelcem včerejšího zápasu byl Jan Veselý se 24 body. 

Otevřít v galerii (2)
Basketbalisté slaví výhru
Basketbalisté slaví výhru Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ruský novinář Safronov byl odsouzen za vlastizradu na 22 let

Soud poslal na 22 let do vězení ruského novináře Ivana Safronova, který měl podle vyjádření soudu spolupracovat s českou rozvědkou. Informovala o tom agentura TASS, podle ní jde o nejpřísnější trest za vlastizradu za posledních několik let. Sám Safronov vinu od začátku popírá, verdikt zkritizoval i český ministr zahraničí. 

 

Zdroje: seznamzpravy.cz, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze