Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Apple zavírá obchody. Bára Munzarová slaví kulatiny! Robert Pattison v roli Batmana

Lenka Ciznerová
28. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Herec Robert Pattison

Celý svět odpočítává poslední dny starého roku. Přesto se pořád něco děje. Někde mají plné hlavy filmu, jinde řeší konflikty. Tak se pohodlně posaďte, je tu Ranní ptáče a s ním další porce novinek pro dnešní den. 

Apple zavírá obchody

Otevřít v galerii (4)
Apple zavírá obchody
Apple zavírá obchodyZdroj: Pixabay

Apple kvůli prudkému nárůstu případů Covid-19 uzavřel své obchody v New Yorku. Jde o odezvu na rychle se šířící omikronovou variantu. Jak dlouho uzavírky potrvají, není známo. Prvně uzavřel Apple své obchody na začátku pandemie na jaře 2020.

„Pravidelně monitorujeme podmínky a upravíme naše zdravotní opatření tak, abychom podpořili pohodu zákazníků a zaměstnanců,”

uvedla společnost v pondělním prohlášení.

Tři roky vězení za protesty

Jedna z nejpopulárnějších celebrit Myanmaru Paing Takhon byla na tři roky uvězněna za účast na masových protestech, které otřásly Myanmarem po vojenském převratu loni v únoru. Paing Takhon, model a herec s miliony fanoušků, se zúčastnil protestů proti převratu a také hlasitě odsuzoval vládu.

Francie zpřísňuje opatření

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Také Francie z obav před omikronovou variantou zpřísňuje některá pravidla v zemi. Od 3. ledna zůstávají doma ti, kteří mohou pracovat z domova. Tato zpráva přichází, když Francie v sobotu zaznamenala více než 100 000 nově nakažených. Jde o nejvyšší počet v zemi od začátku pandemie.

Bára Munzarová slaví kulatiny!

Otevřít v galerii (4)
Martin Trnavský, Barbora Munzarová, dcera Anna Dvořáková
Martin Trnavský, Barbora Munzarová, dcera Anna DvořákováZdroj: Profimedia

Dcera Luďka Munzara a Jany Hlaváčové, krásná a sympatická herečka, kterou známe z filmů, pohádek, televizních seriálů, ale hlavně jako divadelní herečku, dnes slaví 50. narozeniny. Po absolvování DAMU hrála nejdříve v Plzni, později odchází zpět do Prahy. Z prvního manželství s Jiřím Dvořákem má dceru Aničku. Jejím současným manželem je kolega Martin Trnavský.

Alphabet nejlepší Big Tech akcií roku

Akcie společnosti Alphabet (spadá pod ni například samotný Google) letos posílily téměř o 70 %. Tržní kapitál společnosti se tak zvýšil na téměř 2 biliony dolarů. Jde o zdaleka nejlepší výkon mezi všemi Big Tech akciemi a je to největší roční zisk pro Alphabet od roku 2009. Nejblíže je Microsoft s nárůstem 51 %. Apple získal 33 %, následuje Facebook (nyní Meta ) s 23 % a Amazon s 5 %. Můžete dokonce přihodit Teslu, která za rok vyšplhala o 51 %.

Luxusní penthous na Praze 1 - 226m
Luxusní penthous na Praze 1 - 226m, Praha 1

Raketový růst krypto darů

Otevřít v galerii (4)
Kryptoměna
KryptoměnaZdroj: Pixabay

Krypto charita začíná být populárním tahem pro daňové zvýhodnění. Zatímco dárky pod stromečkem jsou už minulostí, firmám a investorům s bitcoinovými účty ještě pár dní do konce roku na odpis zbývá. Dary na této platformě, ale zažívají boom už od začátku roku.

„Zaznamenali jsme prudký vzestup s téměř pětinásobným nárůstem od roku 2020 do roku 2021,”

řekl Tony Oommen, viceprezident a konzultant charitativního plánování z organizace Fidelity Charitable. Doposud zpracované dary již přesahují 2,7 milionu dolarů a další stále přicházejí.

Robert Pattison v roli Batmana

Otevřít v galerii (4)
Herec Robert Pattison
Herec Robert PattisonZdroj: Profimedia

Warner Bros představil nový trailer k připravovanému filmu Batman. Hlavní roli si zahraje Robert Pattinson, kterého proslavila hlavně Twilight sága. Nový fillm režíruje Matt Reeves. Filmová premiéra je nachystána na 2. března příštího roku.

Další jednání o Ukrajině

Amerika se opět sejde s Ruskem, aby země projednaly rostoucí napětí kolem Ukrajiny. Jednání mají začít 10. ledna. Moskva, která zneklidnila Západ nahromaděním vojáků poblíž Ukrajiny, předložila seznam přání bezpečnostních návrhů, o kterých chce jednat, včetně slibu, že Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) se vzdá jakékoli vojenské aktivity ve východní Evropě a na Ukrajině.

"Až si sedneme a promluvíme si, Rusko může položit své obavy na stůl a my položíme své obavy na stůl také s ruskými aktivitami,"

řekl mluvčí Rady pro národní bezpečnost Bílého domu.

To je od nás pro dnešek vše a loučíme se citátem amerického prezidenta Joe Bidena:

„Můžeme být protivníci, ale ne nepřátelé. My jsme Američané.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze