Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Argentina oplakává Maradonu. Koronavirus v USA sílí. Louis Vuitton bojuje proti AIDS

Lukáš Bilinec
26. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Argentinská fotbalová superstar Diego Maradona

Obyvatelé Spojených států amerických by na Den díkůvzdání neměli opouštět své domovy. Přesně opačná situace je v Argentině, kde vyšly po smrti Diega Maradony do ulic desítky tisíc lidí. A víte, kdo nahradí Johnnyho Deppa v kouzelnickém megafilmu?

Američané by se na Den díkůvzdání neměli scházet

Otevřít v galerii (5)
Americký policista s rouškou
Americký policista s rouškouZdroj: Unsplash.com/julianwan

Právě dnešek připadá ve Spojených státech, Kanadě, Brazílii a několika dalších zemích na tzv. Thanksgiving (Den díkůvzdání). Zdravotníci varují, že by obyvatelé USA měli zůstat doma a na tento svátek nenavštěvovat své příbuzné. K jejich apelu se přidávají i politice, včetně nově zvoleného prezidenta Joe Bidena, který zároveň motivuje a tvrdí, že už se světlo na konci tunelu blíží. 

"Vím, že můžeme a porazíme tento virus. Život se vrátí do normálu. Slibuji, že se to stane. Nebude to trvat věčně,"

řekl v divadle ve Wilmingtonu před hrstkou reportérů osmasedmdesátiletý demokrat. V úterý překročil denní počet obětí ve Spojených státech poprvé od května letošního roku číslo 2000. 

Více než polovina Čechů nakupuje na internetu

Otevřít v galerii (5)
Nakupování online na internetu
Nakupování online na internetuZdroj: Unsplash.com/rupixen

Vlivem pandemie koronaviru u nás v letošním roce skokově narostl podíl lidí, kteří nakupují přes internet. Zatímco v loňském roce nakupovalo na e-shopech 39 % české populace, letos už to je 54 procent. Potraviny nebo jídlo z restaurace si dosud objednalo zhruba 13 procent lidí. Internetovým nákupům již několik let vévodí oblečení a boty. Letos si přes internet nakupila některou z těchto položek skoro třetina obyvatel České republiky.

Více také v koronavirovém období konzumujeme online videoobsah - na webech televizních stanic, placených serverech, či na YouTube.

"Největší meziroční nárůst zaznamenalo sledování placených pořadů. Zatímco na jaře roku 2019 uvedla 3 procenta osob, že si zaplatila za sledování filmů či seriálů přes internet, v roce 2020 to bylo již 10,5 %. Nejčastěji sledují placené programy na internetu osoby ve věku 25 až 34 let,"

uvedla Eva Myšková Skarlandtová z oddělení statistiky výzkumu, vývoje a informační společnosti ČSÚ. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Argentinci vyšli do ulic

Otevřít v galerii (5)
Diego Maradona
Diego MaradonaZdroj: Pixabay.com/paasadani

Až do včerejší smrti fotbalové legendy Diega Maradony si možná někteří lidé naplno neuvědomovali, jak moc tento hvězdný fotbalista pro svůj národ znamená. Naplno se to projevilo v posledních hodinách, kdy lidé zaplnili ulice po celé zemi. Nejvíce jich vzdávalo úctu národnímu hrdinovi v ulicích hlavního města. Argentinský prezident Alberto Fernández vyhlásil na jeho počest tři dny státního smutku. K jeho úmrtí se již vyjádřili snad všichni, kteří ve fotbalovém světě kdy něco znamenali, včetně největších fotbalových hvězd současnosti - Cristiana Ronalda a Lionela Messiho. S kondolencí velmi brzy přispěchal i Brazilec Pelé, který napsal, že přišel o skvělého přítele a doufá, že si spolu jednoho dne zahrají v nebi. Právě Pelé vyhrál před dvaceti lety anketu FIFA o nejlepšího fotbalistu 20. století mezi odborníky. Argentinský fotbalový supertalent zas triumfoval mezi fanoušky. Diego Maradona zemřel na srdeční selhání jen necelý měsíc po jeho šedesátých narozeninách. 

Známe náhradu za Deppa v pokračování Fantastických zvířat

Otevřít v galerii (5)
Dánský herec Mads Mikkelsen
Dánský herec Mads MikkelsenZdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Konec spekulací, postavu černokněžníka Gellerta Grindelwalda si zahraje Mads Mikkelsen. Dánský herec, který před pár dny oslavil své pětapadesáté narozeniny, je filmovým fanouškům známý z hlavně ze seriálu Hannibal a z filmů jako Doctor Strange, Královská aféra, nebo Casino Royale. O režii filmu Fantastická zvířata 3 se postará David Yates. Premiéra filmu byla posunutá z listopadu příštího roku na červenec 2022. Mikkelsen v roli nahradí hollywoodskou hvězdu Johnnyho Deppa, kterého filmová společnost vyškrtla z důvodu jeho vleklých právních sporů, které daly za pravdu jeho exmanželce Amber Heard v otázce domácího násilí.

Louis Vuitton uvádí na trh charitativní tenisky 

Otevřít v galerii (5)
Tenisky Louis Vuitton I (RED)
Tenisky Louis Vuitton I (RED)Zdroj: Louis Vuitton

Oděvní a obuvní gigant se již podruhé spojil s neziskovou charitativní organizací RED. Z jejich spojení vznikly povedené tenisky, určené na podporu boje proti AIDS. Červenobílá trendy bota s označením Louis Vuitton I (RED) bude k dostání od 1. prosince, což je Světový den AIDS. 200 dolarů z každého prodaného páru bude věnováno do Globálního fondu na boj proti nemoci AIDS. Organizace RED, založená Bonem z U2 a Bobbym Shriverem v roce 2006, již dokázala na boj s touto nemocí nasbírat více než 650 milionů dolarů (více než 14 miliard českých korun).

To je z naší strany pro čtvrteční ráno vše. Přejeme vám úspěšný a produktivní den. Už římský filozof Seneca před dvěma tisíci lety věděl, že:

"Není pravda, že máme málo času, avšak pravda je, že ho hodně promarníme."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze