Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Ariana Grande nakupuje nemovitosti. V Praze vyroste koncertní stavba. Nike se daří na internetu

Lukáš Bilinec
19. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americká zpěvačka Ariana Grande

Populární americká zpěvačka Ariana Grande rozšiřuje svou sbírku nemovitostí. Základnu svých zákazníků na internetu se daří skvěle budovat i společnosti Nike, která zvýšila své digitální prodeje o desítky procent. A věděli jste, kolik hodin týdně průměrně pracují mladí bankéři v Goldman Sachs? 

Napětí mezi Čínou a USA přetrvává

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden při svém projevu
Joe Biden při svém projevuZdroj: Profimedia.cz

První rozhovory na vysoké úrovni mezi USA pod Bidenovou administrativou a Čínou začaly včera ohnivou konfrontací. Obě strany si navzájem vyčítaly mnoho věcí z minulosti i současnosti. Schůzka na Aljašce následovala po návštěvách amerických úředníků u spojenců v Japonsku a Jižní Koreji. Obě strany si tak v poslední době naznačují vzájemnou nevraživost, která se projevila i na jednáních v Anchorage. Ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že chtějí Spojené státy americké probírat s Čínou jejich akce v Hongkongu a Tchaj-wanu, se kterými Bidenova vládnoucí garnitura hluboce nesouhlasí. Přetřásat by se také měly kybernetické útoky na USA. Hned z několika z nich Američané viní čínskou vládu. Bidenova vláda dala jasně najevo, že očekává změnu chování Číny. Vztahy obou zemí se drasticky zhoršily během úřadování bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Vltavská filharmonie dostala zelenou

Otevřít v galerii (5)
Řeka Vltava v Praze
Řeka Vltava v PrazeZdroj: Pixabay/ TuristickaMapaCZ

Pražští zastupitelé potvrdili rozhodnutí Rady hlavního města Prahy o zahájení druhé fáze příprav, směřujících k vybudování nové koncertní haly nad stanicí metra Vltavská. Mezinárodní architektonická soutěže by měla být vyhlášena ve druhé polovině letošního roku. Do té doby ještě proběhne podrobná analýza financování provozu filharmonie. Budova Vltavské filharmonie v Praze by měla mít celkem tři sály: hlavní - koncertní (až pro 1800 diváků), malý sál pro komorní hudbu (500 míst) a multifunkční sál (kapacita až 700 lidí). Vltavská filharmonie by se měla stát hlavním iniciátorem a akcelerátorem rozvoje zanedbaného území Bubny - Zátory.

"Jsem moc rád, že jsme na Zastupitelstvu hlavního města Prahy schválili pokračování tohoto projektu. Jedná se o jeden z klíčových bodů našeho volebního programu. A díky dnešnímu rozhodnutí jsme zase o kus blíž k nové architektonické dominantě Prahy, která tady po nás zůstane. Nyní musíme stanovit a vypsat podmínky mezinárodní architektonické soutěže tak, aby byl naplněn cíl projektu - a tím je nový, živý, otevřený a plně využívaný veřejný kulturní prostor pro všechny návštěvníky, a především Pražany,"

uvedl předseda zastupitelského klubu Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Mladí bankéři Goldman Sachs žádají o týdenní limit

Otevřít v galerii (5)
Muž v kanceláři
Muž v kancelářiZdroj: Pixabay/ Free-Photos

První bankéři investiční banky Goldman Sachs varovali, že by mohli skončit, pokud se nezlepší jejich vyčerpávající pracovní podmínky. Interní průzkum mezi vybranými zaměstnanci ukázal, že průměrně pracují 95 hodin a spí pouze 5 hodin denně. Trpělo jejich fyzické i duševní zdraví, a také jejich osobní vztahy. Analytici varovali, že pokud se pracovní podmínky těchto zaměstnanců výrazně nezmění, odejdou z práce do šesti měsíců. Průzkum provedla americká skupina analytiků investičního bankovnictví prvního roku. Jeden z respondentů údajně uvedl, že prošel pěstounskou péčí, ale stres z práce a spánková deprivace jsou pravděpodobně horším zážitkem v jeho životě. Další se cítí nelidsky zneužívaný. Úplně všichni respondenti údajně uvedli, že práce narušuje jejich osobní vztahy s přáteli a rodinou. 

Ariana Grande rozšiřuje své portfolio nemovitostí

Otevřít v galerii (5)
Ariana Grande na červeném koberci
Ariana Grande na červeném koberciZdroj: Profimedia.cz

Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček poslední dekády, Ariana Grande, koupila další nemovitost. Její snoubenec Dalton Gomez je úspěšný realitní agent, a tak sedmadvacetiletá rodačka z Boca Raton v poslední době nakupuje jako o závod. Nyní do své sbírky nemovitostí přikoupila nemovitost v Los Angeles za skoro 9 milionů amerických dolarů (zhruba 197 milionů českých korun). Jde o relativně malý dům na velkém pozemku, takže se nabízí možnost velkého rozšíření stavby, či rovnou její stržení a nahrazení novým velkým domem. Nemovitost se nachází ve čtvrti Bird Streets v Hollywood Hills a pochází z roku 1946. Před zraky veřejnosti ji chrání vysoký živý plot a stromy. Pozemek má celkovou rozlohu 0,74 akrů (skoro 3000 metrů čtverečních). Ariana začala s velkými nákupy nemovitostí již vloni, když nejprve koupila sídlo v minimalistickém moderním stylu v Hollywood Hills za 13,7 milionu dolarů (300 milionů českých korun), aby se o měsíc později stala hrdou majitelkou historického panství Montecito v tudorovském stylu za 6,75 milionu dolarů (148 milionu korun), které si pořídila od známé moderátorky Ellen DeGeneres.

Nike zažívá strmý růst internetových prodejů

Otevřít v galerii (5)
Boty a ponožky od firmy Nike
Boty a ponožky od firmy NikeZdroj: Pixabay/ Justcreativestock

Americký oděvní gigant Nike slaví výrazný nárůst digitálních tržeb. Vzhledem k celosvětové situaci s pandemií koronaviru není divu, že mu tržby na internetu rostou, přesto však jejich procentuální nárůst bere dech. Meziročně  jde o nárůst o více než 59 procent. Dvouciferný růst pak firma zaznamenala úplně ve všech geografických oblastech. Společnost byla nucena uzavřít 45 procent svých kamenných obchodů po celém světě. 

"Nike se i nadále hluboce spojuje se spotřebiteli z celého světa. Je to možné díky našim silným konkurenčním výhodám. Naše strategie funguje, protože zrychlujeme inovace a vytváříme bezproblémové, prémiové tržiště budoucnosti. Nikdy jsem si nebyl tak jistý našim vedením a týmy, které fungují naplno v dynamickém prostředí,"

řekl prezident a generální ředitel společnosti Nike, John Donahoe. 


To je z naší strany pro páteční ráno vše. Přejeme vám, ať dnešní den uteče jako voda a přivítáte víkend s úsměvem na rtech. Dnes pro vás závěrem máme citát Chucka Palahniuka. Souhlasíte se slovy tohoto amerického spisovatele?

"Jediným důvodem, proč se ptáme ostatních, jaký byl jejich víkend, je, abychom jim mohli povědět o našem vlastním víkendu."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze