Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Ariana Grande v The Voice. Ekvádor má nového prezidenta. Hra o trůny slaví

Lukáš Bilinec
12. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ariana Grande na American Music Awards

Americká zpěvačka Ariana Grande se stala porotkyní pěvecké soutěže a připsala si tak další významný úspěch ve své kariéře. Ten největší pak aktuálně prožívá bývalý bankéř Guillermo Lasso, který se na třetí pokus stal ekvádorským prezidentem. A věděli jste, kolik let už uběhlo od premiéry první epizody seriálu Hra o trůny? 

COVID-19 naplno udeřil v Indii

Otevřít v galerii (5)
Monumentální pomník Tádž Mahal v Indii
Monumentální pomník Tádž Mahal v IndiiZdroj: Unsplash/ Julian Yu

Zatímco v České republice dnes skončil nouzový stav a dále ubývá počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích, čísla nakažených v Indii boří rekordy. Druhá nejlidnatější země světa přeskočila Brazílii a v počtu nakažených se dostala na druhé místo na světě. Za posledních 24 hodin přibylo v jihoasijské zemi 168 912 nemocných, což je nejvíce od začátku pandemie. Indie se tak s 13,53 miliony nakažených obyvatel v nelichotivém žebříčku vyhoupla rovněž na druhé místo. Nejvíce případů nemoci COVID-19 mají jednoznačně Spojené státy americké, kde se dosud nakazilo více než 31 milionů lidí. Počet úmrtí v Indii za poslední den stoupl o 904 na celkový počet 170 179. 

V Bratislavě a v Košicích se dnes stávkuje

Otevřít v galerii (5)
Tramvaj v Bratislavě
Tramvaj v BratislavěZdroj: Pixabay/ Maverick27

Ve dvou největších slovenských městech bude dnes ráno kolabovat doprava. Odbory v dopravních podnicích totiž vyhlásily stávku. Mezi 8. a 9. hodinou ranní nevyjedou skoro žádné vozy městské hromadné dopravy. Výjimku bude tvořit jen několik málo řidičů, kteří se do stávky nebudou chtít zapojit. Vedení dopravních podniků se během víkendu nepodařilo přesvědčit odborové organizace, aby od svého záměru upustily. Řidiči chtějí stávkovat, aby upozornili na výpadek příjmů od státu pro dopravní společnosti v době pandemie. V důsledku pandemie přišly dopravní podniky o desítky milionů euro. Pokud stát městskou hromadnou dopravu nepodpoří, hrozí prý hromadné propouštění a zhoršení kvality poskytovaných služeb.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Ekvádor si zvolil nového prezidenta

Otevřít v galerii (5)
Vlajka státu Ekvádor
Vlajka státu EkvádorZdroj: Pixabay/ Skratos1983

Jihoamerický stát s více než 16 miliony obyvatel zná svého nového prezidenta. V souboji dvou ekonomů podle všeho zvítězil ten pravicovější z nich, Guillermo Lasso. Pětašedesátiletý rodák z Guayaquil porazil jen o několik procent skoro o 30 let mladšího socialistu Andrése Arauze. Arauz byl přitom před druhým kolem lehkým favoritem, když v tom prvním únorovém triumfoval se ziskem skoro 33 procent hlasů a Lasso postoupil z druhého místa jen těsně. 

"Dokázali jsme to. Děkuji vám za podporu u volebních uren. Vyčkáme na oficiální výsledky, ale jsme velmi dobře naladěni a pevně věříme ve výhru,"

napsal na sociální sítě Lasso, pro kterého tak platí pořekadlo do třetice všeho dobrého. Prezidentský post totiž získal až na třetí pokus.

Ariana Grande se stala novou porotkyní pěvecké show

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Ariana Grande
Americká zpěvačka Ariana GrandeZdroj: Profimedia.cz

Sedmadvacetiletá rodačka z Floridy si připisuje další výrazný úspěch ve své hudební kariéře. Držitelka cen Grammy a mnoha dalších hudebních ocenění se objeví jako porotkyně (či koučka) v nové řadě populární hudební televizní soutěže The Voice. V porotě nahradí zpěváka Nicka Jonase a usedne po bok Kelly Clarkson, Johna Legenda a Blake Sheltona. 

"Překvapení! Jsem nadšená, poctěná a moc se těším, že se mohu přidat k Johnovi, Blakeovi a Kelly pro další, už 21. sezónu The Voice! Nicku, budeš nám chybět,"

napsala Ariana Grande k fotce u porotcovského křesla na svém Instagramu. Nasbírala už skoro 10 milionů lajků a je tak vidět, že nová série této populární pěvecké show bude mít díky Arianě velkou sledovanost. Grande je aktuálně nejposlouchanější umělkyní na Spotify.  

Game of Thrones oslavuje 10. narozeniny

Otevřít v galerii (5)
Emilia Clarke na promo fotce k seriálu Game of Thrones
Emilia Clarke na promo fotce k seriálu Game of ThronesZdroj: © Home Box Office (HBO)

Už je to deset let, co se na obrazovkách objevila první epizoda seriálu Hra o trůny (Game of thrones), který vznikl podle knih spisovatele George R.R. Martina. V jeho hlavních rolích zazářili herci jako Peter Dinklage, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, či Maisie Williams. Seriál si na HBO zamilovaly desítky milionů fanoušků, kteří bez dechu sledovali všech 6 sérií, jež přinesly celkem 60 odvysílaných epizod. Na HBO Max se teď na oslavu 10. "železného" výročí objevil speciální dvouhodinový bonusový materiál, ke kterému měli doteď přístup jen ti fanoušci, kteří si zakoupili kompletní kolekci seriálu na DVD či Blu-ray. Bonus obsahuje rozhovory se všemi hlavními postavami a další zajímavý materiál, natočený během závěrečné sezóny seriálu. Fanoušci se navíc mohou těšit na speciální produkty, jež HBO v souvislosti s výročím nechává vyrobit - jmenujme třeba jedinečné dračí vejce, speciální řemeslná piva, či vinylové figurky postav. 

Více zpráv už se do pondělního přehledu ranních zpráv nevešlo. Závěrem máme jeden citát od legendárního basketbalisty Kobe Bryanta pro všechny, kteří hledají motivaci:

"Skvělé věci pocházejí z tvrdé práce a vytrvalosti. Bez výmluv."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze