Hlavní stránka Nové články

Přejeme úspěšný vstup do nového pracovního týdne (nejen) všem ptáčatům. I dnes pro vás máme mnoho zajímavých zpráv z domova i ze světa. Už v pátek vystoupí Ariana Grande na velkolepém koncertu v počítačové hře Fortnite. Úplně jiné starosti mají obyvatelé hlavního města Nigérie, které se trápí s pravidelnými povodněmi a situace pomalu ale jistě eskaluje. A věděli jste, za jakou sumu peněz koupil spoluzakladatel Twitteru jednu australskou firmu? O tom všem a mnoha dalších zajímavostech se dočtete v dnešním ranním přehledu zpráv.

Nejlidnatější město Afriky může do konce století zmizet pod vodou 

Hlavní město Nigérie - Lagos
Hlavní město Nigérie - Lagos • Zdroj: Unsplash/ Nupo Deyon Daniel

Lagos je s více než 21 miliony obyvatel nejlidnatějším městem celé Afriky. V období dešťů od března do listopadu tuto metropoli trápí každoroční záplavy. Letos však hlavní město Nigérie zažilo povodně, na které místní obyvatelé nejsou zvyklí. Pod vodou se ocitla hlavní obchodní čtvrť města. Lidé sčítají ztráty a bojí se příštích let. Podle mnoha odborníků se totiž do roku 2100 město může stát neobyvatelné, protože skončí pod vodou. 

"Bylo to velmi špatné a neobvyklé. Vyjel jsem z domu a neuvědomil jsem si, že až tolik pršelo. Kvůli povodním byl hustý provoz. Čím dál jsme jeli, tím byla hladina vody vyšší. Stále stoupala, až zakryla nárazník mého auta a pak mi začala dovnitř téct voda,"

svěřil se pro CNN jeden z místních obyvatel, Eselebor Oseluonamhen. 

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Babiš a Zeman dnes budou jednat o novém vedení BIS

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman
Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman • Zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Předseda vlády Andrej Babiš novinářům potvrdil, že se dnes v 18 hodin setká s prezidentem Milošem Zemanem. Jednat by měli mimo jiné o změnách ve vedení Bezpečnostní informační služby (BIS), ve které v tomto měsíci nejspíše skončí její dosavadní šéf Michal Koudelka. Právě toho hlasitě kritizuje prezident Miloš Zeman, který ho už šestkrát odmítl na návrh vlády povýšit do generálské hodnosti. Podle zpráv serveru Seznam Zprávy by mohl Andrej Babiš prezidentovi vyhovět a Koudelku odvolat. Proti jsou představitelé opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP09) i Piráti a STAN. Po odvolání naopak volá hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). 

Spolumajitel Twitteru dělá v Austrálii největší obchod v historii země 

Jack Dorsey ještě v roce 2010
Jack Dorsey ještě v roce 2010 • Zdroj: Profimedia

Jack Dorsey opět ukazuje, že není žádný troškař. V Austrálii jeho společnost Square potvrdila transakci v hodnotě 29 miliard amerických dolarů (zhruba 623 miliard českých korun) za nákup firmy Afterpay, která se specializuje na nákupy s možností pozdějšího placení. Nabídka je velmi štědrá, o více než 30 % nad páteční uzavírací cenou na burze. Dohoda vytvoří nového splátkového giganta. Navíc jde o dosud největší odkup australské firmy v historii tohoto státu. Australská firma uvedla, že její představenstvo jednomyslně doporučilo dohodu svým akcionářům, kteří by měli vlastnit přibližně 18,5 procenta nové společnosti. Firmu založili Australané Nick Molnar a Anthony Eisen v roce 2014 a má více než 16 milionů zákazníků. 

Ochranný jízdní pruh na Podolském náměstí budí kontroverze

Cyklista v Praze u Vltavy
Cyklista v Praze u Vltavy • Zdroj: Pixabay/ user32212

Velkou vlnu nevole mezi řidiči vyvolala v Praze další vyhrazená cesta pro cyklisty, která se nachází na Podolském nábřeží ve směru z centra. Jen o několik metrů dál je přitom značená cyklostezka. Tu podle průzkumů využívá více než 2000 cyklistů denně. Nový chráněný pruh na silnici poté dalších několik stovek. Odborníci i veřejnost se přou, zda-li je v tomto úseku "další cyklostezka" potřeba. I když je nový pruh vyznačený už několik týdnů, stále nemá značení a mnoho řidičů tak neví, že jde o ochranný jízdní pruh pro cyklisty. To mimo jiné znamená, že pokud zde cyklista nejede, mohou ho řidiči motorových vozidel využívat. Za poslední dva roky hlavní město investovalo do cyklostezek skoro 300 milionů českých korun. 

Ariana Grande bude mít koncert ve hře Fortnite

Ariana Grande na hudebních cenách Grammy
Ariana Grande na hudebních cenách Grammy • Zdroj: Profimedia

Další velkou hudební hvězdou, která bude moci odehrát virtuální koncert v populární počítačové hře Fortnite, bude Ariana Grande. Osmadvacetiletá zpěvačka potvrdila tuto zprávu na svém Instagramu, kde rovnou ukázala i svůj virtuální avatar. Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček světa vystoupí už příští víkend v rámci koncertní série Rift Tour. Série pěti koncertů od pátku 6. srpna do neděle 8. srpna je něco, co by si fanoušci popové divy neměli nechat ujít. Epic Games doporučují, aby zájemci o koncert byli připraveni dostat se do hry už 60 minut před samotným začátkem. Jinak se může stát, že se nebudou schopní připojit. Už ve středu se začne prodávat speciální skin s Arianou, který naváže na předchozí celebrity skiny v této populární hře.

Tesla bude platit za problémy s bateriemi

Vůz Tesla
Vůz Tesla • Zdroj: Unsplash/ Vlad Tchompalov

Automobilka Tesla se postavila čelem k incidentům s bateriemi u Modelu S. Je připravena zaplatit více než 1,5 milionu amerických dolarů (více než 32 milionů českých korun) svým zákazníkům. Stížnosti se poprvé objevily v roce 2019, kdy vyšla nová aktualizace baterií v těchto elektromobilech. Tato aktualizace měla změnit nastavení řízení nabíjení a teploty, což mělo za cíl pomoci chránit baterii a zlepšit její životnost. Někteří majitelé vozu zaznamenali po tomto upgradu snížení maximálního napětí své baterie, které se vyřešilo až o deset měsíců později, a rozhodli se firmu zažalovat. S hromadnou žalobou uspěli a Tesla musí každému zaplatit 625 amerických dolarů (přibližně 13430 českých korun). 

První budova na světě z uhlíkových vláken vyroste v Německu

Vizualizace budovy The Cube v univerzitním kampusu v Drážďanech
Vizualizace budovy The Cube v univerzitním kampusu v Drážďanech • Zdroj: Henn

Vědci z Technické univerzity v Drážďanech spolupracují s německou architektonickou firmou Henn na vytvoření první betonové budovy, která bude místo oceli vyztužena uhlíkovými vlákny. The Cube je v současné době ve výstavbě v univerzitním kampusu v německých Drážďanech a je označována za první budovu na světě, vyrobenou z uhlíkového betonu. Tento nově vyvinutý typ betonu nabízí stejnou strukturální pevnost jako beton s ocelovou výztuží. Jeho výhodou je navíc to, že používá mnohem méně betonu. Výsledný materiál je navíc nejen čtyřikrát pevnější než běžný beton, ale také čtyřikrát lehčí, díky zmenšeným konstrukčním částím. Síť z uhlíkových vláken je navíc odolná proti korozi a má tak delší životnost. 

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Yves Saint Laurent otevírá nové butiky 

Yves Saint Laurent muzeum v marockém Marakéši
Yves Saint Laurent muzeum v marockém Marakéši • Zdroj: Unsplash/ JR Harris

Koronavirová pandemie? No a co! Saint Laurent nedávno otevřel své nové obchody na řeckém Mykonosu, na španělské Ibize, nebo na Baleárských ostrovech. Hlavně řecký butik je architektonicky velice povedený a připomíná místní stavby. Stěny a podlahy jsou tvořeny bílým a šedým tadelaktem (vodotěsnou omítkou). Uvnitř obchodu vyplňují prostor poniklované mosazné konstrukce s čirým sklem a exotickým dřevem. Kromě toho má obchod terasu s bílými a černými mramorovými stoly a posezení, kryté pergolou. Tento butik nabízí pánské i dámské výrobky. Jde o vůbec první místo, kde si v Řecku můžete Yves Saint Laurent koupit. Obchod na Ibize je postaven ve stylu Art Deco. Zdá se, že YSL přečkal koronavirovou pandemii v dobré formě.

Více zpráv už pro vás v pondělí ráno nemáme. Připravili jsme ale již tradičně jeden inspirativní citát k zamyšlení. Dnes od švýcarského psychoterapeuta Carla Gustava Junga:

"Sen, nad kterým se nezamyslíme, je jako dopis, který neotevřeme."

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Ariana Grande - Trailer na Rift Tour ve hře Fortnite

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Marketér a redaktor, milovník filmů, hudby, her, sportu a dobrého jídla, který už přes 10 let spojuje slova do vět ve svých textech a snaží se o co největší dosah obsahu na sociálních sítích.
Lukáš Bilinec
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

245 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
17 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Střešovice 441m
Praha 6

Vila na prodej Střešovice 441m

423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks