Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Australian Open bez Federera. Rekordní počet nakažených Britů. Nové displeje od Samsungu

Kateřina Ostrejšová
29. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Roger Federer

Legendární grandslamový turnaj Austalian Open se bude muset obejít bez jeho šestinásobného vítěze Rogera Federera. Británie hlásí rekord v denním počtu nakažených, který přesáhl 40 000. Společnost Samsung reaguje na trendy v pandemii a rozšiřuje výrobu displejů LCD. To vše v dnešním Ranním ptáčeti!  

Praha spustila nový web 

Otevřít v galerii (5)
Žena pracuje na laptopu.
Žena pracuje na laptopu. Zdroj: Freepik.com

Praha spustila nový web jako reakci na daňový balíček. Vyzývá tak Pražany, aby se zapojili a sestavili si svůj vlastní balíček škrtů pro Prahu. Do hazardní hry s rozpočtem se mohou zapojit úplně všichni. Výslednou částku, kterou uživatel ušetří v městském rozpočtu, pak mohou sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.  Hlavní město v tuto chvíli reálně neplánuje zdražovat MHD či parkování a ani zastavovat větší investice. V první řadě budou omezeny provozní výdaje města a na některé investice si město půjčí. 

Praha v příštím roce přijde asi o 2,5 miliardy korun. Dále město přijde až o 7 miliard korun v návaznosti na pokles ekonomiky. Pro Prahu to celkově znamená ztrátu až 9,5 miliardy korun, tedy zhruba 15 % daňových příjmů. V příštím roce tedy město bude muset šetřit, a to jak na provozních výdajích, tak v nižší míře na plánovaných investicích nebo městských službách.  

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

Hra je určena k přiblížení rozpočtu města lidem a ilustruje částky vynakládané na jednotlivé oblasti.  

Británie hlásí rekordní počet nakažených 

Otevřít v galerii (5)
Doktorka v nemocnici s rouškou a štítem.
Doktorka v nemocnici s rouškou a štítem.Zdroj: Freepik.com

Británie včera oznámila 41 385 nových případů koronaviru, což je denní rekord. Nová mutace zvyšuje míru infekce a ani sváteční víkend šíření rozhodně nepomohl.  

"Tato velmi vysoká úroveň infekce přichází v době, kdy jsou naše nemocnice nejzranitelnější, roste znepokojení,"  

řekla Yvonne Doyle, ředitelka pro veřejné zdraví v Anglii. Premiér Boris Johnson a jeho vědečtí poradci uvedli, že varianta koronaviru, která může být až o 70% přenositelnější, se v Británii rychle šíří, i když se nepředpokládá, že by byla smrtelnější nebo by způsobovala vážnější onemocnění. To vedlo k přísným opatřením na omezení sociálního kontaktu pro Londýn a jihovýchodní Anglii.  

Nárůst pozitivních případů byl částečně způsoben tím, že Severní Irsko hlásilo 1 634 nových případů, přičemž v období vánočních svátků nehlásilo případy žádné. Británie podstatně zvýšila testovací kapacitu od první vlny COVID-19 na jaře, z přibližně 100 tisíc denních testů na konci května na 500 tisíc testů (23. 12.). 

Roger Federer se nezúčastní nadcházejícího Australian Open  

Otevřít v galerii (5)
Roger Federer
Roger FedererZdroj: Profimedia.cz

Roger Federer se poprvé v kariéře nezúčastní nadcházejícího Australian Open 2021, oznámil tento týden tým tenisové legendy. 

39letý tenista je mimo hru, protože na začátku tohoto roku podstoupil dvě operace pravého kolene. Federer sice chtěl být připraven na únorový Australian Open, ale jeho zotavení trvá déle, než očekával a bude potřebovat více času pro ideální návrat na kurt.  

„Roger se rozhodl nehrát Australian Open 2021, za posledních pár měsíců dosáhl výrazného pokroku v oblasti kolena a své kondice. Po konzultaci se svým týmem však rozhodl, že je pro něj nejlepší turnaj vynechat," 

řekl zástupce Federera Tony Godsick. Federerova neúčast znamená přetrhnutí 21leté šňůry švýcarského tenisty na Australian Open, kde dokázal šestkrát vyhrát.  

„Nakonec Rogerovi došel čas, aby se připravil na náročnost grandslamového turnaje, a je velmi zklamaný, že do Melbourne v roce 2021 nepřijde,“  

uvedl ředitel turnaje Australian Open Craig Tiley.  

Samsung rozšiřuje výrobu displejů LCD  

Otevřít v galerii (5)
Pár pracuje na počítači.
Pár pracuje na počítači. Zdroj: Freepik.com

Společnost Samsung Electronics rozšíří výrobu panelů s displeji z tekutých krystalů (LCD) pro televizory a monitory, protože pandemie koronaviru způsobila výrazný nárůst poptávky. 

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

Rozhodnutí společnosti Samsung rozšířit výrobu LCD v Jižní Koreji na blíže neurčené období dává přednost březnovému oznámení, že do konce roku ukončí veškerou výrobu, aby se zaměřila na pokročilejší technologie. Samsung uvedl, že délka rozšíření bude záviset na tržních podmínkách.  

Trend „zůstat doma“, který vyvolala pandemie, vedl podle technologické výzkumné společnosti TrendForce k mezikvartálnímu nárůstu celosvětové poptávky ve třetím čtvrtletí roku o 30 % po televizích a notebookech.  

Přes 10 milionů Mexičanů bez proudu  

Otevřít v galerii (5)
Noční život ve městě.
Noční život ve městě.Zdroj: Picabay.com/12019

Včerejší výpadek v Mexiku způsobil 10,3 milionů uživatelů bez napájení po dobu až dvou hodin, uvedl národní elektrárenský podnik (CFE). Národní centrum pro kontrolu energie (CENACE) zároveň uvedlo, že síť ztratila 7 500 megawattů kvůli „nerovnováze mezi zátěží a výrobou energie“. 

"Automatická schémata ochrany byla aktivována, aby se minimalizovalo větší riziko,"  

uvedl CENACE ve tweetu. Mexické zpravodajství Milenio informovalo o tom, že výpadek zasáhl lidi v několika státech, včetně hlavního města.  

Tímto vám přejeme krásné úterní ráno s myšlenkami na slova Lewise Carolla:  

“Na konci života budeš litovat jenom toho, co jsi nezažil.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze