Top hledané
Výsledky (0)
Soud dal za pravdu poškozenému Lukáši Wagenknechtovi

Ranní ptáče: Babiš se musí omluvit pirátskému senátorovi. Lídři opozice pokračovali v obstrukcích

Radek Polák
02. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Babiš se bude omlouvat

První náměstek ministra financí od února 2014 do června 2015 Lukáš Wagenknecht, než ho tehdy Andrej Babiš odvolal bez udání důvodu, se dočká omluvy, jak rozhodl soud. Opozice pokračuje kvůli novele ke snížení valorizace důchodů ve sněmovně v obstrukcích. Šéfové uskupení ANO a SPD již hovořili dohromady přes 10 hodin.

Babišovi nařídil soud omluvu

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se podle portálu Tyden.cz musí omluvit pirátskému senátorovi Lukáši Wagenknechtovi za výroky, že je udavač a také osobou, která připravila Česko o 800 milionů korun. Omlouvat se naopak nemusí za označení Wagenknechta jako „psychopata", jak o tom včera pravomocně rozhodl Krajský soud v Praze.

Ta formulace vypadá, jako kdyby pan žalobce těch 800 milionů ukradl nebo jinak zcizil, nicméně pokud mu pan žalovaný přičítá odpovědnost za to, že ČR nedostala dotaci, mohl volit jemnější formulaci,"

vysvětlila soudkyně verdikt.

Sněmovní maraton k penzím pokračuje

Sněmovna po zhruba 30 hodinách jednání schválila v noci program schůze, jejímž jediným bodem je vládní novela o snížení červnové valorizace důchodů.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Schválení programu předcházela zhruba sedmihodinová debata, v níž s obsáhlými projevy vystoupili lídři obou opozičních hnutí, Tomio Okamura a Andrej Babiš. Bývalý premiér Babiš hovořil přes tři hodiny, šéf SPD na rozdíl od úterního sedmihodinového vystoupení pouze dvě a čtvrt hodiny.

Sněmovna o novele jedná od úterního dopoledne, poslanci se tak ke schválení programu dostali po zhruba 37 hodinách od začátku schůze. Včera pak hlasy koalice rozhodla o tom, že vládní předlohu bude projednávat ve stavu legislativní nouze, jak informoval server Ceskenoviny.cz

Otevřít v galerii (4)
Nekonečná rozprava dál pokračuje
Nekonečná rozprava dál pokračujeZdroj: Profimedia

Čína je o krok blíže zkoumání Marsu

Čína podle serveru Echo24.cz prozkoumala, co se skrývá pod písečným povrchem Mars, díky čemuž se podařilo přinést první poznatky o tom, co je pod povrchem této planety a přinést podrobnosti o stěnách kráteru.

Našli jsme spoustu dun na povrchu v místě přistání. Možná byl kráter rychle pohřben pískem a tento kryt snížil zvětrávání. Mohli jsme pozorovat tvar stěn těchto kráterů,“

řekl k tomu Yi Xu, hlavní autor studie čínské vesmírné agentury CNSA.

Na rozdíl od Měsíce netvoří svrchní část povrchu Marsu vrstva, která vznikla nárazy drobných  meteoritů. Řídká atmosféra Marsu asi postačila k jejich zničení, tvrdí analýza.

Otevřít v galerii (4)
Mars je pro výzkumníky zajímavou oblastí
Mars je pro výzkumníky zajímavou oblastíZdroj: Pixabay

Kupkův obraz vydražili za více než 120 milionů korun

Obraz Františka Kupky s názvem Complexe, který pochází z pozůstalosti zesnulého herce Seana Conneryho, se včera v Londýně vydražil za 4 646 000 liber, tedy skoro 123 milionů korun. Obraz byl vystavován už na slavné modernistické výstavě v Paříži v roce 1912. 

Kupka je jedním z klíčových umělců, kteří se zasloužili o rozvoj abstrakce, umělcovo místo v historii moderní malby konečně uznávají i dnešní špičkoví sběratelé,“

uvedl k obrazu již dříve Thomas Boyd-Bowman z aukční síně Sotheby's. 

Kupka patří k nejlépe prodávaným českým umělcům. V roce 2021 se jeho dílo Tryskání II v Londýně vydražilo za rekordních 7 551 600 liber, v přepočtu 230,8 milionu korun, napsaly Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Vlastníkem obrazu byl herec Sean Connery
Vlastníkem obrazu byl herec Sean ConneryZdroj: Profimedia

Ed Sheeran anoncuje novou desku

Hudebník Ed Sheeran přiznal, že když jeho žena Cherry Seaborn byla těhotná s jejich druhým dítětem, byl u ní objevený nádor, informovala CNN. To také údajně změnilo jeho život, uvažování a přístup k hudbě a umění celkově. To ale nebyla jediná pohroma, která známého interpreta tehdy postihla.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Náhle umřel můj bratr i kamarád Jamal. Svoji integritu jsem uchránil díky hudební kariéře,“

přiznal Ed Sheeran u příležitosti uvedení jeho nového alba Subtract, které vyjde 5. května. Podle hvězdy showbyznysu deska představuje dvířka k jeho duši.

Otevřít v galerii (4)
Hudba se stala pro umělce v těžkých časech útěchou a inspirací
Hudba se stala pro umělce v těžkých časech útěchou a inspiracíZdroj: Pixabay

Zdroje: CNN, Ceskenoviny.cz, Echo24.cz, Tyden.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze