Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vakcína by mohla být v prosinci, řekl Babiš. Biden útočí na Trumpa. Jak měníme svět

Lukáš Bilinec
26. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Andrej Babiš

I přes vysoké počty nově nakažených nemocí covid-19 vidí Andrej Babiš světlo na konci tunelu ve formě vakcíny. Na lepší časy svítá i v Číně, a to konkrétně v oblasti životního prostředí. A když mluvíme o prostředí, podívejte se, co neuvěřitelného vzniklo po ničivé explozi v Bejrútu...

Vakcína na COVID-19 pro 250 tisíc Čechů už v prosinci? 

Otevřít v galerii (6)
Roman Prymula a Andrej Babiš
Roman Prymula a Andrej BabišZdroj: Profimedia

Český premiér Andrej Babiš avizoval, že dojde s největší pravděpodobností k dalšímu zpřísnění vyhlášených opatření proti šíření koronaviru. Podle jeho slov lidé stále nejsou dostatečně obezřetní a výjimky v nařízeních jim umožňují mnoho pohybu a sociálních styků.

“Naše čísla jsou katastrofální. Tento týden bude klíčový. Když se nestane zázrak, tak budeme muset opatření zpřísnit. Bohužel,”

řekl předsedy vlády.

Šéf vládního kabinetu se nyní upíná k vakcíně, která by podle jeho slov mohla být k dispozici ještě v tomto kalendářním roce. Česko objednalo z Evropské unie 3,5 milionu dávek, které budou stačit pro zaočkování 1,75 milionu Čechů. V prosinci bychom mohl dostat prvního půl milionu vakcín, které budou určeny pro lidi starší 65 let, chronicky nemocné, či zdravotníky a zaměstnance v sociálních službách.

Joe Biden se pustil do Trumpa kvůli nezvládnutí pandemie 

Otevřít v galerii (6)
Joe Biden v obleku
Joe Biden v oblekuZdroj: Instagram.com/joebiden

Spojené státy americké jen pár dnů před dlouho očekávaným soubojem o prezidentské křeslo mezi Bidenem a Trumpem zažívají strmý nárůst pozitivních testů na koronavirus. COVID-19 před několika týdny prodělala i úřadující hlava státu. Přírůstky nově nakažených překonaly v pátek 23. října rekord, když přibylo více než 83 000 pozitivních případů. Náčelník štábu Bílého domu Mark Meadows řekl, že v současnou chvíli již nejde kontrolovat pandemii a samotné šíření viru v populaci, ale je potřeba se zaměřit na vývoj a následnou distribuci vakcín a zdravotnické péče.

Sedmasedmdesátiletý aspirant na post 46. prezidenta USA je z postupu Trumpovy administrativy zděšen a říká:

"Vláda přiznala, že vzdala boj s koronavirovou pandemií, i když je její povinností chránit americký lid. Mává bílou vlajkou a doufá, že jejím ignorováním virus zmizí. To se ale nestane."

Prodej luxusního rodinného domu, Praha 5 - 214
Prodej luxusního rodinného domu, Praha 5 - 214, Praha 5

V Číně schvalují další pětiletý plán vývoje země

Otevřít v galerii (6)
Zakázané město v Pekingu
Zakázané město v PekinguZdroj: Pixabay.com/jplenio

V Pekingu bylo zahájeno rokování o dalším pětiletém plánu fungování komunistického státu. Jednání probíhají za účasti generálního tajemníka Ústředního výboru, Si Ťin-pchinga. Čína jistě bedlivě sleduje i aktuální prezidentskou volbu ve Spojených státech, ačkoliv ani jeden z možných kandidátů pro ni není ideálním spojencem, ale spíše tlumící silou proti jejímu vzestupu. Již 14. "pětiletka" by se měla primárně zaměřit na technologický rozvoj země, ekonomickou soběstačnost a otázku udržitelného rozvoje v návaznosti na životní prostředí, které je v Číně velmi problematické. Zároveň si komunističtí úřednici stanoví cíle i na dalších patnáct let dopředu. Zasedání probíhá až do čtvrtka 29. října a je pro média uzavřeno. 

Umělkyně vytvořila v Bejrútu sochu ze suti a skla

Otevřít v galerii (6)
Socha Hayat Nazer
Socha Hayat NazerZdroj: Instagram.com/hayat_nazer_v

Třiatřicetiletá libanonská umělkyně Hayat Nazer vytvořila v hlavním městě Bejrútu inspirativní sochu ze skla a suti, které tu zůstaly po ničivé srpnové explozi. Ve zdejším přístavním skladu vybuchl dusičnan amonný. Umělkyně se podílela, stejně jako tisíce obyvatel hlavního města, na odklízení trosek po tragédii. Právě během těchto prací jí napadlo, že by mohla postavit sochu. Jde o ženu, která drží libanonskou vlajku. Zatím nemá jméno, ale za to má hodinky, které ukazují čas 6 hodin a 8 minut - přesný čas bejrútské exploze.

Britská zpěvačka Lily Allen mění obor

Otevřít v galerii (6)
Lily Allen
Lily AllenZdroj: Instagram.com/lilyallen

Kdo by očekával od pětatřicetileté zpěvačky novou desku, bude zklamaný. Lily totiž spojila své síly s německou firmou Womanizer a podílela se na výrobě luxusní erotické značky. Oranžovo - růžový vibrátor byl na trh uveden s cenovkou 99 dolarů, tedy asi 2280 korun. U příležitosti vydání výrobku byla zahájena i kampaň proti tabuizování ženského potěšení, jejíž vůdčí osobností a tváří je právě rodačka z Londýna. Chce vyvolat celospolečenskou diskuzi, která by umožnila lidem otevřeněji hovořit na téma sebeuspokojení. 

Kniha unikátních fotografií ukazuje změny na naší planetě

Otevřít v galerii (6)
Kniha Overview Timelapse: How We Change the Earth
Kniha Overview Timelapse: How We Change the EarthZdroj: Over-view.com

Benjamin Grant a Timothy Dougherty sestavili a vydali unikátní knihu 250 satelitních a dronových fotografií s názvem Overview Timelapse: How We Change the Earth. Ta poukazuje na to, jak se místa na zemi neustále vyvíjejí a procházejí fascinujíc transformací. O dopadech člověka na planetu Zemi se v posledních desetiletích mluví stále více a více. Tato kniha jen potvrzuje, že řešení otázek jako jsou klimatická krize, skleníkové plyny, využívání přírodních zdrojů, či produkce odpadu nemůžeme odsouvat a přehlížet. 

Teď už máte kompletní přehled o tom, co se v posledních hodinách ve světě i doma událo. Přejeme vám, ať tento zkrácený pracovní týden uteče jako voda. A pokud by vás náhodou v návalu povinností přepadaly chmury, nezapomínejte na moudrá slova Anny Frankové: 

"Lenost je sice přitažlivá, ale jen práce dokáže přinést uspokojení."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze