Top hledané
Výsledky (0)
Tomáš Satoranský bude hrát pravděpodobně za slavný katalánský klub.

Ranní ptáče: Basketbalista Satoranský se vrací do Evropy. Hlubuček měl pod cenou prodat městské pozemky. Starty transgender sportovkyň budou omezeny.

Radek Polák
21. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Satoranský je v současnosti nejznámějším českým basketbalistou

Známý český basketbalista a reprezentant Tomáš Satoranský by se mohl stát spoluhráčem Jana Veselého v týmu Barcelony. Bývalý politik Petr Hlubuček možná na pražské Palmovce a v Lysolajích prodal nevýhodně městské pozemky.

Setká se v Barceloně Satoranský s Veselým?  

Basketbalista Tomáš Satoranský se po šesti letech v NBA vrací do Barcelony. V katalánském klubu se má český rozehrávač potkat s reprezentačním spoluhráčem Janem Veselým, kterému končí smlouva s Fenerbahce Istanbul a v Barceloně má podepsat tříletý kontrakt s ročním platem 1,8 milionu eur.

O služby českého reprezentanta prý stál také euroligový šampion Anadolu Efes, Satoranského však láká možnost zahrát si v Barceloně v jednom týmu s Veselým.

Pronájem 1+kk s balkonem, Praha 6 – 37m
Pronájem 1+kk s balkonem, Praha 6 – 37m, Praha 6

"Samozřejmě by to byl jeden z faktorů, který by mi udělal radost a zvažoval bych to o to víc,"

řekl již na konci května českým novinářům.

Satoranský však informace zahraničních médií o přestupu do Barcelony zatím nepotvrdil.

"Nebudu to komentovat,"

dodal k tomu však basketbalista stručně včera.

 

Hlubuček měl pod cenou prodávat pozemky

Podle zjištění Hospodářských novin a portálu Aktualne.cz prodal Petr Hlubuček z hnutí STAN v minulosti jako starosta Prahy-Lysolají bez tendru městské pozemky společnost Landia. Luxusní čtvrť Lysolajské Zátiší vyrůstá na 40 tisících m2. Město se půdy vzdalo na základě posudku, který ji ohodnotil na 80 milionů korun. Od developera inkasovalo nakonec 100 milionů korun. Oponentní expertiza ale tvrdí, že posudek má závažné vady. Další cenový odhad uvádí hodnotu pozemků až ve výši 200 milionů korun. Hlubuček poté pomohl Landii prosadit rovněž developerský projekt na půdě města nazvaný Palmovka One. Firma se o něj dělí s neznámým spoluvlastníkem. Ten je krytý za maltským manažerem, který pomáhal mimo jiné i skrývat stamiliony kolumbijské zpěvačce Shakiře.

Otevřít v galerii (4)
Šly městské pozemky levně na prodej?
Šly městské pozemky levně na prodej?Zdroj: Pixabay

Vydražené peníze šéfredaktora ruského opozičního listu míří na Ukrajinu

Ruský novinář a laureát Nobelovy ceny míru Dmitrij Muratov vydražil medaili spojenou s oceněním za rekordní sumu. V aukci v New Yorku za ni získal 103,5 milionu dolarů, což je více než 2,4 miliardy korun. Peníze věnuje na pomoc dětským uprchlíkům z Ukrajiny, kteří utekli před ruskou invazí.

"Nejdůležitějším poselstvím dneška je, aby lidé pochopili, že probíhá konflikt a je třeba pomoci lidem, kteří trpí nejvíce,"

vysvětlil šéfredaktor ruského opozičního listu Novaja gazeta.

Muratov získal prestižní cenu v říjnu 2021 spolu s filipínskou novinářkou Marií Ressaovou za svůj boj za svobodu slova.

Otevřít v galerii (4)
Ukrajině pomáhají i někteří ruští novináři
Ukrajině pomáhají i někteří ruští novinářiZdroj: Pixabay

Šéf světové atletiky souhlasí s omezením startu transgender plavkyň

Sebastian Coe, který vládne Světové atletice, ocenil rozhodnutí Mezinárodní plavecké federace (FINA), jež zakázala v ženských závodech start transgender sportovců a navrhla pro ně zavést zvláštní kategorii "open". FINA odsouhlasila, že plavkyně, jež se narodily jako muži, budou moci startovat v ženských soutěžích pouze v případě, že neprošly částí chlapecké puberty.

"Máme tu mezinárodní federaci, která uplatňuje své právo stanovit pravidla, jež jsou v nejlepším zájmu jejího sportu. A takhle by to mělo být. Vždy jsme měli názor, že biologie je důležitější než pohlaví, a podle toho budeme pokračovat v přezkoumávání našich pravidel. Budeme spoléhat na vědu,"

řekl BBC Coe k rozhodnutí FINA.

Otevřít v galerii (4)
Sebastian Coe je k účasti transgenderových sportovců na závodech zdrženlivý
Sebastian Coe je k účasti transgenderových sportovců na závodech zdrženlivýZdroj: Profimedia

Atentátník Reagana ruší koncerty v amerických klubech 

John Hinckley, který je známý jako atentátník, jenž před zhruba čtyřiceti lety postřelil tehdejšího amerického prezidenta Ronalda Reagana, se dal na hudební dráhu. Svůj koncert v klubu The Market Hotel v newyorském Brooklynu však musel nyní zrušit. Důvodem byly stupňující se výhrůžky veřejnosti. Hinckleymu další koncerty odřekly i dva kluby v Chicagu a v Hamdenu ve státě Connecticut. Hinckley postřelil Reagana 30. března 1981 v metropoli Washingtonu s cílem upoutat pozornost herečky Jodie Fosterové.

Otevřít v galerii (4)
Atentátník budí kontroverze i po 40 letech, koncerty se ruší
Atentátník budí kontroverze i po 40 letech, koncerty se rušíZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, Reuters, Novinky.cz, Aktualne.cz, Hospodářské noviny, BBC, Eurohoops.net

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze