Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Vždyť mu včera začalo jaro

Ranní ptáče: Beckham předal svůj Instagram ukrajinské lékařce. Putin zatím výzvu od Zelenského nepřijal. Biden vyráží do Polska jednat o Ukrajině

Lenka Ciznerová
22. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
David Beckham

Včera začalo jaro a dnešní den je svátkem vody. Je dobré si připomenout, že sucho válka nezajímá. Nás ostatní bohužel ano. Zatímco Rusko zakazuje Facebook a Instagram, David Beckham přenechává svůj účet ukrajinské lékařce a Abramovičovi začíná být nejspíš jasné, že z prodeje svého klubu asi nic mít nebude. Jachtu teď parkuje v Turecku. Sankce pokračují. Odstřelování měst a civilních objektů také. No a ve světě kryptoměn se začínají usazovat i ženy. V klidu si vše přečtěte. Je tady Ranní ptáče a jeho informační servis.

 

V ruském provládním deníku se krátce objevily údajné ruské ztráty na Ukrajině

Ruský provládní deník Komsomolskaja pravda dnes podle několika příspěvků na Twitteru krátce sdílel informace o údajných ztrátách ruské armády na Ukrajině, v řádu tisíců padlých i raněných vojáků. Údaje, které vysoce převyšují ukrajinské odhady, se prý objevily ve zprávě o situaci na Donbasu, ale brzy byly z článku odstraněny. Mezitím se ovšem začaly šířit na sociálních sítích. Na oficiálních stránkách ruského ministerstva obrany podobná data nejsou a ani jiné ruské oficiální zdroje o nich neinformovaly. Deník tvrdí, že se stal obětí hackerského útoku.

 

Putin zatím výzvu od Zelenského nepřijal

Ukrajinská města stále pod palbou. Mírové rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou zatím významně nepokročily, uvedl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který zároveň obvinil Kyjev, že jeho vyjednávači činí Rusku nepřijatelné návrhy. Peskov dal také najevo, že je předčasné hovořit o možném setkání ruského prezidenta Vladimíra Putina a ukrajinské hlavy státu Volodymyra Zelenského, který dříve k takovému setkání vyzval. Ukrajinský prezident v rozhovoru pro trojici evropských médií včetně České televize jednoznačně odmítl, že by přistoupili na ruská ultimáta alá „tady je několik bodů a když je splníte, ukončíme válku“. Případný kompromis s Ruskem musí podle něj Ukrajinci schválit v referendu.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

 

Beckham předal svůj Instagram ukrajinské lékařce. Umožnil jí informovat o situaci v zemi

Otevřít v galerii (3)
David Beckham
David BeckhamZdroj: Profimedia

Bývalý fotbalista a nyní majitel klubu Inter Miami CF David Beckham oznámil, že předal svůj instagramový účet ukrajinské lékařce Irině Kondratovojové. Ta na něm tak mohla 71 milionům sledujících ukázat, jak probíhá válka, během které na Ukrajinu útočí již skoro měsíc ruská armáda.

 

EU kvůli Rusku posílí společnou obranu

Obrannou koncepci na příští desetiletí unijní diplomacie chystala více než rok, v posledních týdnech se však pod dojmem ruského útoku proti sousední zemi její text výrazně změnil a soustředí se zejména na odvrácení ruské hrozby pro Evropu. Důraz klade na schopnost EU rychle zareagovat na případný útok.

"Hrozba roste a cena za nečinnost je jasná,"

prohlásil dnes šéf unijní diplomacie Josep Borrell.

 

Ruský soud zakázal Facebook a Instagram, Whatsapp zatím frčí

Ruský soud v zemi zakázal sociální sítě Facebook a Instagram. Americkou společnost Meta Platforms, pod kterou tyto sítě spadají, pak soud za toleranci násilí označil za "extremistickou organizaci". Služba WhatsApp může v zemi fungovat dále. Informovala o tom agentura Reuters. Meta Platforms se k věci zatím nevyjádřila.

"Rozhodnutí se nevztahuje na činnost aplikace pro posílání zpráv WhatsApp společnosti Meta, protože není zcela funkční pro veřejné šíření informací,"

uvedl soud.

 

Dvojčatům Plíškovým bylo 30!

Otevřít v galerii (3)
Karolína Plíšková
Karolína PlíškováZdroj: Profimedia

První grandslamový titul v juniorské kategorii získaly ve stejném roce, ale nejen to mají v životě společného. Karolína a Kristýna Plíškovy mají stejné datum narození a právě včera bylo slavným tenisovým dvojčatům 30 let.

„Kromě toho, že byly talentované a údery se učily velice rychle, byly na svůj věk také velice disciplinované,“

zavzpomínala pro Radiožurnál jedna z jejich prvních trenérek.

 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Biden vyráží do Polska jednat o Ukrajině

Americký prezident Joe Biden v pátek navštíví Varšavu, kde bude jednat o mezinárodní reakci na humanitární krizi způsobenou ruskou invazí na Ukrajinu. Oznámila to mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. Do Varšavy se Biden přesune poté, co se ve čtvrtek setká v Bruselu se zástupci Severoatlantické aliance, Evropské unie a zemí G7.

 

Babiš půjde k soudu. Žalobce má nové důkazy

Státní zástupce tak nakonec vyhověl návrhu, jenž mu předložila policie, a včera obžaloval v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Podle bývalého premiéra se tím jen potvrdilo, že se jedná o vykonstruovaný politický proces. U soudu chce prokázat nevinu.

„Nově zjištěný skutkový stav, který z nově nashromážděného penza důkazů vyplynul, neumožňoval vydání jiného rozhodnutí, než je podání obžaloby,“

doplnil mluvčí Cimbala.

 

Naomi Osaka globální ambasadorkou kryptofirmy FTX

Otevřít v galerii (3)
Naomi Osaka
Naomi OsakaZdroj: Profimedia

Naomi Osaka, čtyřnásobná grandslamová šampionka, oddaná aktivistka a podnikatelka, podepsala dlouhodobé partnerství s vysoce hodnotnou kryptoměnovou burzou FTX se sídlem na Bahamách . Podle dohody bude Osaka působit jako globální velvyslanec společnosti, získá majetkový podíl ve FTX Trading Limited a obdrží kompenzaci v kryptoměnách. Značka poznamenává, že povinnosti velvyslance v Ósace se budou z velké části soustřeďovat na „přivedení žen na platformu a do budoucnosti Web3 “.

„Ve srovnání jsme viděli statistiky o tom, jak málo žen je součástí kryptoměn, což odráží nerovnost, kterou vidíme na jiných finančních trzích,“ 

řekla Osaka. 

 

Světový den vody

Byl určen v roce 1993 Organizací spojených národů a každý rok nese vždy jedno téma. Tím letošním je GROUNDWATE s doprovodným tématem: Podzemní voda je neviditelná, ale její dopad je viditelný všude. Význam podzemní vody podtrhuje vodní zákon, který mimo jiné stanoví, že „Zdroje podzemních vod jsou přednostně vyhrazeny pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou".

 

A to je pro dnešek vše. A protože všichni občas děláme chyby, pojďme se rozloučit slovy amerického spisovatele Elberta Hubbarda:

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze