Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Berlín nechce vystavovat ruskou vojenskou techniku. Začíná festival Prague Pride.

Barbora Večeřová
08. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Prague Pride dneškem začíná

Berlínské úřady nechtějí vystavovat ruskou vojenskou techniku zabavenou Ukrajinou, důvodem je zhoršení mezinárodních vztahů a také to, že v tancích umřeli lidé. Několik tureckých bank se připojí k ruskému platebnímu systému, i přes to, že Turecko v minulosti odsoudilo ruské počínání na Ukrajině. Začíná festival Prague Pride, Prahou v sobotu po třech letech projde duhový průvod. 

Začíná festival Prague Pride 

Dnešním dnem opět začíná multižánrový lidskoprávní festival Prague Pride, který oslavuje queer komunitu. Po třech letech se bude konat také průvod Prahou, který dojde na Letenskou pláň, kde pro účastníky budou připraveno několik stagí s desítkami vystoupení, besedami, přednáškami a filmovými projekcemi Festival začíná dnes v 18:00, celá akce potrvá do neděle.  

V Berlíně se nebude vystavovat ruská vojenská technika

Berlínské úřady nechtějí v Berlíně výstavu ruské vojenské techniky, kterou zneškodnila Ukrajina. Tato výstava skončila před několika dny v Praze, kde byla pro velký zájem prodloužena, předtím byla technika vystavena v Polsku. Důvodem zamítnutí žádosti o vystavování je to, že v tanku, který měl být vystaven před ruskou ambasádou, pravděpodobně zemřeli lidí, tudíž není vhodné ho vystavovat na veřejnosti. Za stanoviskem úřadů stojí také obavy o zhoršení zahraničně politických stavů s Ruskem v probíhající válce. 

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1
Otevřít v galerii (4)
Výstava vojenské techniky v Berlíně nebude
Výstava vojenské techniky v Berlíně nebudeZdroj: Profimedia.cz

Několik tureckých bank se připojuje k ruskému platebnímu systému 

Pět tureckých bank se připojí k ruskému platebnímu systému Mir. Řekl to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan po jednání s Vladimirem Putinem v Soči. Systém Mir funguje na stejném principu jako Visa nebo Mastercard. Tyto společnosti svou činnost v Rusku po začátku invaze pozastavili, Rusko tedy musí spoléhat pouze na svůj systém. Během setkání se prezidenti také dohodli, že Turecko začne platit za plyn z části v rublech. Turecko v minulosti sice odsoudilo invazi, žádné sankce proti Rusku ale neuvalilo. 

Otevřít v galerii (4)
Prezidenti jednali v Soči
Prezidenti jednali v SočiZdroj: AFP PHOTO / TURKISH PRESIDENTIAL PRESS SERVICE

Požár v Českém Švýcarsku by měl být zlikvidován do týdne 

Hasiči by mohli celý požár kompletně zlikvidovat do týdne. Stále ještě existující doutnající ohniska, za celý den se ale neobjevil otevřený oheň. Hasiči také kontrolovali stav soutěsek pro předání národnímu parku. Do Hřenska se budou lidé moci vrátit až po dokončení zásahu. Hasiči se nyní soustředí na likvidaci skrytých ohnisek v oblasti západní části skal nad Hřenskem a pod Pravčickou branou a budují trvalé vodní zdroje. Právě oblast v západní části nad Hřenskem je velmi kritickým místem. 

Otevřít v galerii (4)
Požár by měl být kompletně zlikvidovaný do týdne
Požár by měl být kompletně zlikvidovaný do týdneZdroj: Profimedia

Nejlepším basketbalistou roku se stal Veselý, z trůnu sesadil Satoranského 

Nejlepším basketbalistou uplynulé sezony se stal Jan Veselý v minulé sezoně hájící barvy Fenerbahce Istanbul. Dvaatřicetiletému reprezentantovi se podařilo ukončit kralování svého budoucího spoluhráče z Barcelony, Tomáše Satoranského, který anketu ovládl pětkrát za sebou. Mezi ženami se poprvé na první příčce Julia Reisingerová, vystřídala tak Kateřinu Elhotovou, která v minulém roce ukončila kariéru. 

Otevřít v galerii (4)
Jan Veselý nejlepším basketbalistou roku
Jan Veselý nejlepším basketbalistou rokuZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, festival.praguepride.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze