Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Beyoncé má 9 nominací na Grammy. Další konflikt Ruska a USA. PlayStation hlásí vyprodáno

Lukáš Bilinec
25. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Americká zpěvačka Beyoncé

I když koronavirus přiškrtil světové ekonomiky, nová konzole od PlayStation hlásí rekordní prodeje. Pandemie nezastavila ani kulturu, nominace na nejprestižnější hudební ceny Grammy ovládla zpěvačka Beyoncé. 

Další námořní konflikt mezi Ruskem a USA

Otevřít v galerii (6)
Americká válečná loď
Americká válečná loďZdroj: Pixabay.com/12019

Ruská válečná loď pronásledovala z Japonského do Východního moře torpédoborec amerického námořnictva. Jde o další námořní konflikt mezi dvěma velmocemi v poslední době. K podobným incidentům většinou dochází z důvodu, že se Rusko a Spojené státy americké často nemohou shodnout na tom, kdo a za jakých podmínek se může v daných vodách pohybovat. Američtí vojenští představitelé tvrdí, že nešlo o narušení ruského prostoru. Představitelé východní mocnosti však tvrdí, že torpédoborec USS John S. McCain se plavil pouhé 2 kilometry od námořní hranice, než ho začalo pronásledovat ruské plavidlo - Admirál Vinogradov. Americký torpédoborec byl údajně varován prostřednictvím mezinárodního komunikačního kanálu.

Důvěra v ekonomiku u nás stále klesá

Otevřít v galerii (6)
České papírové bankovky
České papírové bankovkyZdroj: Freepik.com/jeshoots

Podnikatelé i spotřebitelé se i nadále bojí zhoršení celkové ekonomické situace a růstu nezaměstnanosti. Souhrnný indikátor důvěry se meziměsíčně snížil o 4,4 bodu a je nyní nejnižší od července letošního roku. Indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 4,8 bodu a indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 2,9 bodu. 

"Nejvýraznější propad jsme zaznamenali ve vybraných službách a v obchodě, tedy v sektorech, kterých se přímo dotkla protiepidemická opatření. V průmyslu pokles důvěry způsobuje především nižší poptávka a s ní spojené očekávané snížení tempa růstu výrobní činnosti v nejbližších měsících,"

vysvětluje Jiří Obst, vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Čína kritizuje papeže Františka

Otevřít v galerii (6)
Papež František
Papež FrantišekZdroj: Profimedia.cz

Vládnoucí činitelé Čínské lidové republiky se ostře ohradili proti kritice papeže Františka. Ten zkritizoval jejich zacházení s ujgurskou menšinou v Sin-ťiangu. Hlava římskokatolické církve se přidala k rostoucí skupině kritických hlasů a ve své nové knize popsala Ujgury jako pronásledované. Spekuluje se, že v tzv. převýchovných táborech by nyní v Číně mohl být zadržováno až milion Ujgurů. Čínské ministerstvo zahraničí tyto zprávy odmítá a tvrdí, že papežovy výroky jsou neopodstatněné. Podle čínského ministra zahraničí Zhao Lijiana Peking vždy chránil zákonná práva etnických menšin.

Beyoncé ovládla nominace na Grammy

Otevřít v galerii (6)
Beyoncé na obálce magazínu
Beyoncé na obálce magazínuZdroj: Unsplash.com/amanacer_art

Devětatřicetiletá Beyoncé Giselle Knowles-Carter opanovala nominace na letošní ceny Grammy. Její nová deska Black Parade si vysloužila celkem devět nominací. Beyoncé je ve hře o prestižní ocenění jako jsou píseň roku, videoklip roku, či nejlepší R&B i rapová píseň. Šest nominací si na své konto připsali Taylor Swift, Dua Lipa a Roddy Rich. Svou první kariérní šanci na zisk nejprestižnější hudební ceny světa si letos vysloužili třeba zpěvák Harry Styles (bývalý člen skupiny One Direction), zpěvačka Noah Cyrus (sestra slavnější Miley), nebo K-popová senzace BTS. 

PlayStation 5 je beznadějně vyprodaný 

Otevřít v galerii (6)
Nová herní konzole Sony PlayStation 5
Nová herní konzole Sony PlayStation 5Zdroj: Sony

Pandemie koronaviru způsobila, že nová herní konzole od Sony je celosvětově nedostatkovým zbožím. Někteří lidé, kteří si herní novinku předobjednali, na ní tak budou muset čekat nezvykle dlouhou dobu. Na spoustu zájemců se vůbec nedostalo. Může za to zvýšená poptávka vzhledem k omezení venkovního života v mnoha zemích světa, a také restrikce a komplikace v oblasti výroby a dodávek zboží. Generální ředitel Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, v rozhovoru přiznal, že všechny dosud vyrobené konzole PlayStation 5 jsou již prodány.

"Absolutně vše je rozprodané. Většinu loňského roku jsem strávil tím, že jsem se ujišťoval, že dokážeme o produkt vyvolat dostatečný zájem. A teď trávím mnohem více času pokusy o zvýšení produkce, abychom tento neutuchající zájem dokázali uspokojit,"

svěřil se ruské zpravodajské agentuře TASS.

Ambiciózní návrh nového vzdělávacího centra v Jihoafrické republice

Otevřít v galerii (6)
Návrh vzdělávacího centra v JAR
Návrh vzdělávacího centra v JARZdroj: Adjaye Associates

Společnost Adjaye Associates zveřejnila své návrhy pro nové výukové centrum, muzeum, galerii a výstavní prostor v Jihoafrické republice. Ten je věnovaný druhému jihoafrickému prezidentovi po apartheidu, Thabo Mbekimu. Vyrůst by tato ambiciózní budova měla na riviéře v Johannesburgu. Pokud se návrhy podaří zrealizovat, vyrostlo by tu osm válcovitých kupolí ve stylu sýpky se zkosenou fasádou a dřevěnými obklady z místních dřevin. Mbeki byl hlavou Jihoafrické republiky v letech 1999 až 2008. Multifunkční prostor by měl mít celkovou plochu 5400 metrů čtverečních a stát se "epicentrem africké renesance".

Víc toho pro vás už dnes ráno nemáme. Přejeme vám, ať (nejen) dnes překonáte každou výzvu. Jak se v životě budete mít, záleží hlavně na vás. Věděl to už německý filozof Arthur Schopenhauer:

"Osud míchá karty, my hrajeme."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze