Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Biden chce porazit koronavirus. V Čechách se staví méně. Vzniká hvězdný film Gucci

Lukáš Bilinec
09. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Nastupující americký prezident Joe Biden s rouškou

Joe Biden si jako jeden z hlavních cílů po nástupu do funkce stanovil rychlý a účinný boj s nemocí COVID-19. Ústup pandemie by jistě uvítalo i české stavebnictví, které je stále v útlumu. A věděli jste, že režisér Ridley Scott chystá další velkofilm?

Joe Biden představil svůj plán boje s pandemií koronaviru

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden
Joe BidenZdroj: Profimedia

Nově zvolený americký prezident nastínil svou představu o prvních 100 dnech ve funkci s ohledem na aktuální situaci okolo nemoci COVID-19. Jeho administrativa plánuje naočkovat 100 milionů Američanů, vrátit co nejdříve školáky do škol a posílit důvěru obyvatel Spojených států v nošení roušek a respirátorů.

"Za 100 dní můžeme změnit průběh pandemie a obrátit život v Americe k lepšímu. Ať už je vaše politické vyznání či úhel pohledu jakýkoliv, noste prosím po tuto dobu pokrývku úst a nosu,"

apeloval 46. prezident USA během svého projevu. V něm také potvrdil, že nominuje na post ministra obrany vysloužilého armádního generála Lloyda Austina. 

České stavitelství pokračuje v poklesu produkce

Otevřít v galerii (5)
Dělníci na stavbě domu
Dělníci na stavbě domuZdroj: Pixabay.com/joffi

Stavební produkce v říjnu letošního roku reálně meziročně klesla o 10 a půl procenta. Po vyloučení sezónních vlivů byla měsíčně nižší o 1,7 %. Stavební úřady vydaly v meziročním srovnání o 7,6 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o více než 35 procent. Meziroční pokles zaznamenala i stavba nových bytů. Těch se začalo stavět skoro o čtvrtinu méně než v minulém roce. Dokončeno bylo o 0,8 % bytů méně. Snížil se také průměrný evidenční počet zaměstnanců, o 1,3 procenta. 

"Stavebnictví bylo v říjnu i nadále ovlivněno epidemií koronaviru. Stavební produkci drží velké firmy inženýrským stavitelstvím, pozemní stavitelství je v útlumu v obou velikostních segmentech. Také stavební úřady hlásí omezený provoz a povolovací procesy váznou,"

říká Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ. 

Dva tisíce pasažérů výletní lodi skončilo v karanténě

Otevřít v galerii (5)
Výletní loď Quantum of the Seas
Výletní loď Quantum of the SeasZdroj: Royalcaribbean.com

Cestující na palubě singapurské lodi Quantum of the Seas byl pozitivně testován na koronavirus. Firma Royal Caribbean ihned zavedla přísná bezpečnostní opatření a umístila zhruba 2000 pasažérů do karantény v jejich kabinách. Tento případ vyvolal vzpomínky na dlouhá karanténní opatření lodi Diamond Princess, kde se koronavirem na jaře tohoto roku nakazilo více než 700 hostů a šlo o jedno z prvních velkých ohnisek nemoci COVID-19. U lodi Quantum of the Seas naštěstí podobný scénář nehrozí. Společnost již uvedla, že otestovala všechny pasažéry, kteří přišli s nemocným člověkem do kontaktu. U všech byl výsledek testu negativní. Loď se do Singapuru vrátila den před koncem plánované čtyřdenní plavby.

Film o Gucci získává dalšího hvězdného herce

Otevřít v galerii (5)
Jeremy Irons
Jeremy IronsZdroj: Profimedia

Jeden z nejslavnějších režisérů světa, Ridley Scott, si může mnout ruce. Do životopisného snímku Gucci se mu podařilo zlanařit dalšího fenomenálního herce. Hvězdný výběr herců ve složení Robert De Niro, Al Pacino, Lady Gaga, či Jared Leto, tak doplní dvaasedmdesátiletý Brit Jeremy Irons. Tohoto hollywoodského herce není příliš potřeba představovat, zazářil ve snímcích jako jsou M. Butterfly, Smrtonosná past 3, Lolita, Království nebeské, či Muž, který poznal nekonečno.

Snímek režiséra Ridleyho Scotta, odehrávající se v období vraždy Maurizio Gucciho v roce 1995, by měl mít premiéru ještě během příštího roku. Vnuka zakladatele světové módní značky Gucci si zahraje Adam Driver, známý třeba z filmů Star Wars: Síla se probouzí, Manželská historie, nebo BlacKkKlansman. Mauriziovu exmanželku Patrizii Reggiani, která ho nechala zastřelit a odseděla si za to 18 let za mřížemi, ztvární herečka a zpěvačka Lady Gaga. 

Fenomén Pokémon neupadá, má vlastní cereálie

Otevřít v galerii (5)
Cereálie Pokémon
Cereálie PokémonZdroj: General Mills

Už příští rok oslaví legendární Pokémon 25. výročí od svého vzniku. Animovaný seriál, na kterém vyrostly miliony lidí po celém světě, se sice na jistou dobu odmlčel, ale zašlou slávu mu v roce 2016 vrátila mobilní aplikace Pokémon GO. Hra v augmentované realitě znovu přitáhla k roztomilým příšerkám davy lidí. Ti si tak mohli zavzpomínat, jak na přelomu tisíciletí hltali nové dílo o trenérovi Pokémonů Ashovi a jeho kamarádech. Popularitě se netěšil jen animovaný seriál, ale také hry na herní konzole, či karetní hra. 

Oblíbená franšíza Kellog se teď spojila s General Mills a připravila speciální edici kukuřičných lupínků s příchutí borůvek a žlutými marshmallow ve tvaru obličeje či ocasu legendárního žlutého Pokémona Pikachu. Cereálie jsou prozatím v prodeji pouze v USA.

Více novinek už pro vás dnes ráno nemáme. Jen jeden inspirativní citát německého filozofa Arthura Schopenhauera.

"Štěstí i neštěstí přichází pro naše dobro."

Myslete na to, když vás v životě potkají náročné zkoušky. 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze