Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Biden drtí Trumpa. Z věznice luxusní hotel. Beyoncé návrhářkou

Kateřina Ostrejšová
01. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Beyoncé.

Koronavirus napříč světem, všude ale trošku jinak. Zatímco v Británii se přitvrzuje a od příštího týdne nastane lockdown, v USA se pořádají utajené večírky. Přinášíme vám ty nejnovější informace z domova i ze světa.  

Joe Biden drtivě vede nad Trumpem

Pro současného amerického prezidenta Donalda Trumpa to nevypadá ve volbách vůbec dobře. Joe Biden momentálně vede v celostátních průzkumech přibližně o devět procentních bodů. Pokud by se průzkumy výrazně zmýlily, i přesto by měl Biden získat více bodů než Trump. Demokratický kandidát vede nad současným prezidentem přímo drtivě. Jako jediný  z vyzyvatelů v dějinách USA se v celostátních průzkumech dostal nad 50 % voličské podpory. K té se například Hillary Clintonová nikdy ani nepřiblížila.  

Večírek s 400 hosty   

Otevřít v galerii (9)
Věci z uprchlických lodí.
Věci z uprchlických lodí. Zdroj: pixabay.com

Kancelář Sheriffa v New Yorku měla během sobotní noci dost práce. Téměř 400 lidí porušilo nouzová opatření související s koronavirem a zúčastnilo se halloweenské party v Brooklynu. Za nelegální večírek bylo obviněno devět organizátorů.   

Podle fotografie, která byla zveřejněna na Twitteru, se mejdan konal ve skladišti, kde zdaleka všichni neměli roušku na obličeji. S počtem nakažených na tom USA přitom není vůbec dobře, v pátek dosáhli rekordního počtu nových denních případů - 97 000. Vláda prosí a vyzývá obyvatele, aby co nejvíce dodržovali potřebná opatření a předešli tak případným omezením.   

Velkou Británii čeká lockdown   

Anglie, stejně tak jako zbytek Evropy, zpřísňuje svá opatření. Od čtvrtka platí druhý lockdown, který by měl platit až do začátku prosince. Všechny hospody a restaurace se zavřou spolu s maloobchodními prodejnami. Bude také zákaz shromažďování osob ve vnitřních prostorách. Kromě toho bude zakázáno mezinárodní cestování, zatímco školy a univerzity zůstávají otevřené.   

„Virus se šíří ještě rychleji, než předpokládá nejhorší scénář našich vědeckých poradců, jejichž modely nyní naznačují, že pokud nebudeme jednat, mohli bychom zaznamenat úmrtí v této zemi na několik tisíc denně,“   

uvedl Boris Johnson k národu. V současné době je v Británii přibližně 50 000 nových případů nakažených koronavirem denně.  

Nejsmrtelnější vrak roku 2020  

Nejméně 140 migrantů směřujících do Evropy se utopilo na nejsmrtelnějším vraku lodi tohoto roku, uvedla ve svém prohlášení OSN. Podle svědků začala loď přepravující téměř 200 lidí hořet velmi krátce po vyplutí ze severozápadního pobřeží Senegalu. Loď mířila na španělské Kanárské ostrovy. Zachráněno bylo zhruba 40 pasažérů.   

„Je důležité, abychom se zasadili o zdokonalení legálních kanálů, které by podkopaly obchodní model obchodníků s lidmi a zabránily ztrátám na životech,“   

uvedl šéf senegalského úřadu Bakary Doumbia. 

Nový Petřín 

Otevřít v galerii (9)
Boris Johnson.
Boris Johnson. Zdroj: prodimedia.cz

Jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Praze je bezpochyby Petřín. K němu neodmyslitelně patří rozlehlé zahrady a parky kolem. Hlavní město a Institut plánování vypracoval návrh pro vznik nové podoby. Správa Petřínského komplexu však není jednoduchá, jelikož část lokality je chráněnou přírodní památkou a zároveň Pražskou památkovou rezervací.  

„Rozhodli jsme se zapojit občany Prahy už na úplném začátku proměny území. Chceme, aby takto komplexní lokalita, která se skládá například z Lobkovické zahrady, Růžového sadu či Nebozízku, sloužila právě místním," 

uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.  

Tři tisíce pohyblivých obrazů Vincenta Van Gogha  

Muzeum umění v Indianapolis v Newfields bude v červnu příštího roku hostit výstavu věnovanou uměleckého velikánovi Vincentu Van Goghovi. Návštěvníci se mohou těšit na 150 nejmodernějších projektorů s vysokým rozlišením, které ve čtvrtém patře muzea zabírají téměř 30 000 metrů čtverečných. Projekty promění dvourozměrné obrazy na trojrozměrné projekce, kterými se budou moci hosté procházet. K vidění bude zhruba 3000 pohyblivých ikonických obrazů jako jsou například Slunečnice nebo Hvězdná noc. Celá výstava s názvem „ The Lume” bude doprovázena klasickou hudbou.   

Beyoncé přichází s novou kolekcí   

Otevřít v galerii (9)
Petřínská věž.
Petřínská věž. Zdroj: profimedia.cz

Nová kolekce oblečení s názvem Drip 2 přišla na trh! Jedná se o dosud nejpestřejší a nejbarevnější řadu vůbec, kde najdeme i spoustu genderově neutrálních kousků. A vybrat si bude moct úplně každý, řada sahá od velikosti XXXS až do 4X. Drip 2 přinese záblesky pikantní žluté, medově béžové a lesní zelené. Americká popová zpěvačka tak doufá, že těmito barvami vyrovná smutek, který doprovází letošní rok.   

„Oceňuji krásu genderově neutrálního oblečení a porušování takzvaných módních pravidel,“  

uvedla Beyoncé.   

Z věznice luxusní hotel

Otevřít v galerii (9)
Projekce obrazu Van Gogha.
Projekce obrazu Van Gogha. Zdroj: discovernewfields.org
Otevřít v galerii (9)
Joe Biden s Barackem Obamou.
Joe Biden s Barackem Obamou. Zdroj: pixabay.com

Vězení Bodmin, které bylo postaveno v roce 1779 se nachází v anglickém Cornwallu, asi pět hodin západně od Londýna. Budova fungovala jako věznice a popraviště. V roce 1927 se však zavřela a začala chátrat. Architekt Stoutt Griffith se po téměř sto letech rozhodl, že ruiny předělá a postaví luxusní hotel. Budova je nyní pět let v rekonstrukci, termín otevření je ale stanovený. 12. února 2021 bude první možnost ubytovat se, ceny za noc začínají na 325 dolarech, tedy zhruba 9000 korun. Hotel bude mít celkem 70 apartmánů.   

To je od nás pro dnešní ráno vše. Mějte krásnou neděli. Jak řekl americký spisovatel Kurt Vonnegut:  

„Užívej si v životě malých věcí, jednoho dne se ohlédneš zpět a zjistíš, že byly velké.“ 

Luxusní byt 4+kk s terasou na prodej, Praha
Luxusní byt 4+kk s terasou na prodej, Praha, Praha 5
 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze