Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Biden je 100 dní v úřadu. Zeman se připravil vulgaritou o peníze. Kanye West čelí žalobě

Lukáš Bilinec
28. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Americký prezident Joe Biden v dubnu 2021

Americký prezident Joe Biden během svých prvních 100 dnů v úřadu skutečně nelenil a jeho kroky vyvolávají bouřlivé diskuze prakticky po celém světě. U nás v České republice zase vášnivě diskutujeme o mediálních výstupech prezidenta Miloše Zemana. Jeden z jeho televizních rozhovorů ho teď u soudu připravil o vyšší odškodnění. A věděli jste, jaká akce v létě čeká na fanoušky hry Pokémon Go? 

Biden se po 100 dnech v úřadu zastává vlády

Otevřít v galerii (5)
43. prezident USA Joe Biden
43. prezident USA Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident Joe Biden toho za prvních 100 dnů ve funkci prezidenta Spojených států amerických stihl opravdu hodně. Šokoval hlavně ty, kteří vzhledem k jeho vysokému věku mohli čekat, že nebude příliš aktivní. Právě dnes uplynulo 100 dní od jeho usednutí do úřadu a v procesu jsou obří balíčky v hodnotách několika bilionů amerických dolarů, kterými chce Biden skoncovat s následky koronavirové pandemie velmi rychle a zlepšit život milionům pracujících Američanů. Dnes Biden plánuje využít toto malé výročí a vystoupit s projevem na společném zasedání Kongresu. Jeho hlavní myšlenkou je, že problémem v Americe není vláda, čímž jde zcela proti republikánskému prezidentovi Ronaldu Reaganovi. Ten v lednu 1981, před čtyřiceti lety, prohlásil, že vláda není řešením problémů, ale je sama o sobě problémem. S tím Biden zásadně nesouhlasí a tvrdí, že stát může řešit národní problémy, což mají dokazovat i jeho obří balíčky - pandemický zákon o záchraně, koncept infrastruktury, či rozsáhlý plán zdraví a péče o děti. 

"Nesnažím se nikoho trestat. Ale sakra, možná je to proto, že pocházím ze sousedství střední třídy, jsem už nemocný a unavený z útlaku obyčejných lidí,"

řekl Biden před několika dny v Bílém domě. 

Miloš Zeman nedostal vysoké odškodnění kvůli vulgaritě

Otevřít v galerii (5)
Český prezident Miloš Zeman
Český prezident Miloš ZemanZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Český prezident Miloš Zeman požadoval pětimilionovou satisfakci za to, že o něm bývalý brněnský politik Svatopluk Bartík před čtyřmi lety veřejně prohlásil, že trpí rakovinou a brzy zemře. Městský soud v Brně Zemanovi přiznal omluvu a odškodnění ve výši 250 tisíc korun, které potvrdil i odvolací senát. Od většího odškodnění Bartíka ochránila právě Zemanova reakce v televizním rozhovoru dva dny po jeho skandálním statusu na sociální síti. Prezident bývalého politika nazval sviní.

"Nešlo o bezprostřední okamžitou emotivní reakci žalobce, nýbrž o samoúčelnou reakci následující až s odstupem dvou dnů. Vulgarita byla použita v daném rozsahu a intenzitě nepřiměřeně, samoúčelně, bez respektu k elementární důstojnosti druhého a s deklarovaným potěšením z faktické příležitosti k jejímu veřejnému použití. Legitimní veřejná reakce žalobce mohla být ostrá, nikoliv však vulgární,"

zdůvodnili své rozhodnutí soudci. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Australan dostal trest za natáčení a zesměšňování umírajících policistů

Otevřít v galerii (5)
Vážná dopravní nehoda
Vážná dopravní nehodaZdroj: Unsplash/ Al Battison

Desetiměsíční trest odnětí svobody si od soudu odnesl Richard Pusey, který se přiznal k tomu, že si natáčel policisty, kteří umírali na místě dopravní nehody, a přitom se jim smál. Dvaačtyřicetiletý muž je již ve vazbě téměř 300 dní, takže svůj trest pravděpodobně dokončí během několika dní. Soudce označil jeho čin za hanebný, bezcitný a krutý. Soudní řízení probíhalo pod drobnohledem pobouřené veřejnosti, která případ sledovala od samého začátku. Soudce Trevor Wraight uvedl, že média démonizovala Puseyho natolik, že se stal pravděpodobně nejvíce nenáviděným mužem v Austrálii. Hypotečního makléře v loňském roce zastavili na dálnici v Melbourne čtyři policisté za rychlou jízdu. Zatímco ho zatýkali, všechny čtyři zasáhlo nákladní vozidlo, které je usmrtilo. To řídil zfetovaný řidič, který již dříve dostal dvaadvacet let odnětí svobody. Pusey se srážce se štěstím vyhnul, i když při ní bylo poškozeno jeho luxusní auto. Místo, aby se snažil Richard Pusey policistům pomoci, začal si tragickou scénu natáčet a následně z místa nehody uprchl. Zatčen byl až druhý den ve svém domě. 

Walmart tvrdí, že se mu Kanye West snaží ukrást logo

Otevřít v galerii (5)
Americký rapper Kanye West
Americký rapper Kanye WestZdroj: Profimedia.cz

Třiačtyřicetiletý hudební magnát neprožívá zrovna povedený rok 2021. Nejen, že se s ním rozvádí jeho manželka Kim Kardashian, ale Walmart se teď navíc obul do jeho firmy YEEZY. Podal námitku k Úřadu pro patenty a ochranné známky USA. Problém má být údajně v okopírování loga společnosti. Pravdou je, že firma Kanyeho Westa ve svém logu použila motiv paprsků, stejně jako Walmart. Narozdíl od něj však nemá paprsky souvislé, ale sestavené z teček. Je jich navíc osm, zatímco v logu společnosti Walmart pouze šest. Svou námitku podala společnost 21. dubna a uvádí v ní, že obraz společnosti může být registrací ochranné známky Yeezy LLC poškozen, protože je logo příliš podobné. S Walmartem je toto paprskové logo spjato už od roku 2007 a americká značka prodejen, která za rok oslaví 60 let od svého založení, tvrdí, že se stalo ukazatelem původu zboží a dobrých služeb. Walmart dodává, že používá logo pro stejné zboží třídy 9, uvedené v přihlášce ochranné známky YEEZY.

Pokémon bude v červenci slavit

Otevřít v galerii (5)
Pokémon GO Fest 2021
Pokémon GO Fest 2021Zdroj: NIANTIC

Fenomén Pokémon na přelomu tisíciletí zachvátil doslova celý svět. Zašlou slávu mu v roce 2016 vrátila mobilní hra, využívající augmentovanou realitu, Pokémon Go, jejíž popularita neustává ani po pěti letech. Firma Niantic, která za touto hrou stojí, oznámila termín konání Pokémon GO Festu 2021. Ten by podle jejích slov měl být letos pompézní online akcí, jelikož samotný Pokémon slaví 25. výročí od data premiéry animovaného seriálu. Vzhledem k pandemii koronaviru se ani letos nechystají žádné offline akce, což však fanouškům jistě nevadí. Vloni měla tato akce, odehrávající se přímo v aplikaci, obrovský úspěch a zúčastnily se jí miliony hráčů ze 124 zemí světa, kteří během dvou dnů chytili skoro miliardu pokémonů. V průměru navíc každý z nich během festivalu ušel téměř 15 kilometrů. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 17. a 18. července. Jistě se ho znovu zúčastní i tisíce českých hráčů. 

Středeční ranní přehled zpráv je u konce. Na samý závěr pro vás opět máme jeden zajímavý citát. Dnes od amerického aktivisty Martina Luthera Kinga:

"Temnota nemůže vyhnat temnotu, to dokáže jen světlo. Nenávist nemůže vyhnat nenávist, to dokáže jen láska."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze