Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Biden dostal dopis od Trumpa. Škoda na špici prodejnosti. Rekordní kartička Pokémon

Lukáš Bilinec
21. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Nový prezident USA, Joe Biden

Nastupující americký prezident přiznal existenci dopisu od svého předchůdce a sdělil, že mu nebude nijak pomáhat v otázce ústavní žaloby. Pomoc stovek a možná až tisíců lidí naopak budou potřebovat v New York City při realizaci pompézních stavebních plánů. A věděli jste, jaké finále čeká na populární seriálovou ságu Gangy z Birminghamu? 

Biden obdržel dopis od Trumpa, zastávat se ho ale nebude

Otevřít v galerii (5)
Nový americký prezident Joe Biden
Nový americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Joe Biden se včera stal 46. prezidentem Spojených států amerických. Kamala Harris je první viceprezidentkou USA v historii. Ačkoliv se předcházející prezident Donald Trump inaugurace nezúčastnil, přiznal Biden existenci dopisu, který mu měl Trump před svým odletemm z Washingtonu napsat.

"Prezident mi zanechal dopis. Protože to bylo soukromé, nebudu o tom hovořit, dokud s ním nebudu mluvit. Ale bylo to velkorysé,"

řekl novinářům osmasedmdesátiletý rodák z Pennsylvánie. Joe Biden však i přes ocenění tohoto Trumpova kroku neplánuje zasahovat do procesu obžaloby bývalého prezidenta v otázce útoku na Kapitol, který vedli jeho příznivci. Ústavní žaloba na Trumpa by mohla mít za následek nemožnost jeho kandidatury v příštích prezidentských volbách. 

Škoda Octavia Combi vystoupala na vrchol žebříčku

Otevřít v galerii (5)
Škoda Octavia Combi
Škoda Octavia CombiZdroj: Skoda-auto.cz

Česká automobilka dosáhla v koronavirovém roce 2020, kdy mimo jiné oslavila své 115. narozeniny, velkého úspěchu. V žebříčku prodejnosti tzv. kombíků (osobní automobily s velkým zavazadlovým prostorem) se její Škoda Octavia umístila s více než 120 000 prodanými kusy na prvním místě. Nejlepší desítku pak uzavírá Škoda Superb Combi. Mezi nejprodávanější vozy typu combi se dostali zástupci značek Volkswagen, Ford, Audi, nebo BMW. Popularita automobil typu combi však stále ustupuje a do popředí se stále více dostávají SUV (sportovně užitková vozidla). 

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

New York City má velkolepé stavební plány

Otevřít v galerii (5)
Nová podoba vlakového nádraží v NYC
Nová podoba vlakového nádraží v NYCZdroj: Kancelář guvernéra New York City

Americké město se skoro 8,5 miliony obyvatel plánuje velké investice v řádech desítek miliard dolarů i v době koronavirové. Na co se mohou obyvatelé největšího amerického města těšit? Třeba na přeměnu nábřeží řeky Hudson a zvelebení tamního parku s přistavením pěších a cyklistických stezek. Velké rozšíření kongresového centra Jacob K Javits o více než sto tisíc metrů čtverečních, vedené dizajnovým konsorciem LendLease Turner již probíhá a dokončené by mělo být na jaře tohoto roku. V plánu je také další rozvoj meziměstské železniční stanice Penn Station. Pod názvem Empire Station Complex se plánují velké rekonstrukční práce na původní budově z roku 1910 i na novějších částech. Stanice by se měla rozrůst o dalších osm vlakových kolejí. Pod řekou Hudson by v nadcházejících letech měly vyrůst hned dva nové vlakové tunely pro cesty na západ. Smutný osud čeká na stárnoucí budovu autobusového terminálu Port Authority. Ta by měla být zbourána a kompletně nahrazena novou. 

Gangy z Birminghamu budou zakončeny filmem

Otevřít v galerii (5)
Promo fotka k seriálu Gangy z Birminghamu
Promo fotka k seriálu Gangy z BirminghamuZdroj: British Broadcasting Corporation (BBC)

Oblíbený seriál o rodině Shellbyových, která založí obávaný gang s názvem Peaky Blinders, by měl být zakončen pompézní tečkou ve formě filmu. Veleúspěšná britská gangsterská sága od Stevena Knighta se už od svého uvedení v roce 2013 těší velkému zájmu seriálových fanoušků po celém světě. Gangy z Birminghamu (Peaky Blinders) během pěti sérií nabídly již 30 zhruba hodinových epizod, ve kterých září hollywoodské hvězdy Cillian Murphy, Sam Neill, či Helen McCrory. Zděšení u fanoušků vyvolala zpráva o zrušení původně plánované 7. série a ukončení seriálu šestou řadou. Trochu optimismu však nyní přinesl sám tvůrce celé ságy, který promluvil o velkolepém zakončení příběhu.

"Covid změnil naše plány. Můžu ale říct, že už od začátku jsem měl v úmyslu ukončit Peaky Blinders filmem. A to se také stane."

Kartička Pokémona za 10 milionů korun

Otevřít v galerii (5)
Rekordní Pokémoní kartička
Rekordní Pokémoní kartičkaZdroj: Heritage Auctions Gaming

Na přelomu tisíciletí žil fenoménem Pokémon doslova celý svět. V létě roku 2016 vrátila tomuto animovanému světu zašlou slávu mobilní hra Pokémon GO. Od té doby je o bojovných příšerkách řeč docela často. Na popularitě nabrala i karetní hra Pokémon. V posledních měsících jsme se mohli dočíst o vysokých prodejích unikátních karet z počátků této hry. Nyní však přišel rekord, který mnohým vyrazí dech. Společnost Heritage Auctions totiž uvedla do aukce velmi vzácnou hologramovou kartu s pokémonem Blastoisem. Je jedním ze dvou existujících exponátů a byla použita pro prezentační účely se společností Nintendo ke schválení v angličtině. Vznikla v roce 1998, tedy dva roky po prvním uvedení Pokémon na trh, a obsahuje spoustu zajímavých detailů, které se do karetní hry v budoucnu nikdy nedostali, třeba ostré rohy, či speciální typ písma. Kartu ilustroval vývojář hlavních postav světa Pokémon, Ken Sugimori. Koupit si ji můžete za astronomických 468 000 amerických dolarů (10,07 milionu českých korun).

To je od nás pro dnešní ráno vše. Přejeme vám úspěšný a klidný den. A kdyby se náhodou objevily nějaké komplikace, vzpomeňte si na moudrá slova autora teorie relativity, Alberta Einsteina:

"Uprostřed každého problému se nachází příležitost."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze