Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Biden přizval k jednání republikány. Madonna má nové sídlo. Hodinky za 30 milionů

Lukáš Bilinec
13. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký prezident Joe Biden při svém projevu v dubnu 2021

Americký prezident Joe Biden se za žádnou cenu nechce vzdát svého ambiciózního plánu na přestavbu Spojených států amerických za více než 2 biliony dolarů. Zpěvák The Weeknd se naopak svého sídla v Los Angeles vzdal. Koupila ho od něj královna popu Madonna. A víte, jak vypadají hodinky, kterých se vyrobilo jen 10 kusů? 

Joe Biden prosazuje svůj odvážný účet za infrastrukturu

Otevřít v galerii (5)
Úřadující americký prezident Joe Biden
Úřadující americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Šestačtyřicátý prezident Spojených států amerických by se rád zapsal do historie nesmazatelným písmem, a tak stále bojuje za svůj ambiciózní projekt. Sešel se dokonce i s republikánskými zákonodárci, kteří jeho velkolepé plány na masivní přestavbu infrastruktury Spojených států kritizují. Účet za obří balíček totiž převyšuje částku 2 biliony amerických dolarů (více než 43 bilionů českých korun). Setkání Bidena s osmi členy Kongresu v Bílém domě mělo ukázat, že si nový americký prezident stojí za svými sliby. Podle svých dřívějších slov nebude prosazovat své velkolepé plány bez diskuze s opozičními silami. Na schůzku byli pozváni čtyři senátoři a čtyři členové Sněmovny reprezentantů. Biden prozatím nemá od republikánských zákonodárců žádnou podporu pro svůj obří výdajový plán, v rámci něhož chce investovat do všeho, od rekonstrukce nevyhovujícího dálničního systému, přes zavedení širokopásmového internetu pro zemědělské komunity, až po opravu zásob vody pro domácnosti. Podle úřadujícího amerického prezidenta jsou velké investice nezbytné, pokud chtějí Spojené státy zůstat v rychle se rozvíjejícím světě důležitým hráčem.

Praha podpoří sport a tělovýchovu

Otevřít v galerii (5)
Mladí lidé v tělocvičně
Mladí lidé v tělocvičněZdroj: Pixabay/ Stefan_Schranz

Pražští radní schválili návrh na poskytnutí dotací v programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě pro rok 2021. Jeho hlavním cílem je systematické zlepšování podmínek pro rozvoj sportu a tělovýchovy v metropoli. Praha by měla rozdat částku, převyšující sumu 318 milionů českých korun.

"Dotace na podporu sportu a tělovýchovy plní v Praze velmi důležitou roli. Obzvlášť v době přetrvávající koronavirové pandemie je třeba zůstat co nejvíce fit - psychicky i fyzicky. Proto se hlavní město snaží rozvoj sportu podporovat všemi silami,"

uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral. Celkem bylo projednáváno 1042 projektů, z nichž na dotace dosáhne 710. Rozdána by měla být celková částka 318 176 000 korun. 

Luxusní byt 1+kk s terasou na prodej, Praha
Luxusní byt 1+kk s terasou na prodej, Praha, Praha 5

Další střelba na americké střední škole

Otevřít v galerii (5)
Muž s pistolí
Muž s pistolíZdroj: Pixabay/ Jabbacake

Při přestřelce na Austin-East Magnet High School v Knoxville byl zabit student a zraněn policista. Ke střelbě došlo po třetí hodině odpoledne tamního času. Policie na místo přijela poté, co dostala zprávu o ozbrojeném studentovi, který se ukryl ve školní koupelně. Poté, co policisté na místo vstoupili, začal student střílet a jednoho z nich zasáhl do oblasti kyčle. Útočník byl následně zabit policejní palbou. Kriminalisté z místa činu odvezli jednu osobu, údajně hlavního svědka. 

"Strávil jsem tady v této komunitě mnoho času. Je to smutný den pro Knoxville,"

řekl ředitel vyšetřovacího úřadu v Tennessee, David Rausch.

Madonna kupuje sídlo od The Weeknda

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Madonna
Americká zpěvačka MadonnaZdroj: Profimedia.cz

Dvaašedesátiletá zpěvačka se opět hlásí o slovo. Tentokrát se na první stránky magazínů dostává díky nákupu nemovitosti od populárního zpěváka The Weeknda. Královna popu si od něj koupila hlavní dům se 7 ložnicemi a penzion s dalšími dvěma. Sídlo v Hidden Hills v Los Angeles si kanadský zpěvák koupil v roce 2017 za 18,2 milionu amerických dolarů (přibližně 398 milionů českých korun). Madonna mu zaplatila ještě o 1,1 milionu dolarů více. Hlavní dům má sedm ložnic, devět koupelen, vinárnu, bar, posilovnu, divadlo, garáž pro pět automobilů a basketbalové hřiště. K dispozici je pro novou majitelku také samostatný penzion, ve kterém najde dvě ložnice, dvě koupelny, bázen, lázně, ohništěm a venkovní obývací pokoj. Zatím není jasné, jestli se Madonna do tohoto pompézního sídla se svými šesti dětmi přestěhuje, nebo bude stále bydlet převážně v rezidenci nedaleko portugalského Lisabonu, kterou si koupila před čtyřmi lety.

První hodinky se čtyřmi funkčními zobrazovacími plochami

Otevřít v galerii (5)
Hodinky Reverso Hybris Mechanica Calibre 185
Hodinky Reverso Hybris Mechanica Calibre 185Zdroj: Jaeger-LeCoultre Watches

Švýcarský výrobce luxusních hodinek Jaeger-LeCoultre představil nejsložitější kousek ze své nabídky. Jde o první hodinky na světě, které mají čtyři funkční plochy. Jejich název je Reverso Hybris Mechanica Calibre 185 a dominantním prvkem je překlápěcí oboustranné pouzdro, vyrobené z bílého zlata. Mohou se pochlubit celou řadou inovativních technologií (firma zapsala při jejich vývoji celkem 12 patentů) a jejich majitel bude patřit mezi pouhých 10 šťastlivců na světě, kteří je budou mít. Hodinky ukazují tři lunární informace - synodický, drakonický a anomalistický cyklus. Harmonicky působí i zvuk, který z hodinek vychází. Křišťálové gongy jsou připevněné k safírovému krystalu a optimálně využívají jeho akustické vlastnosti. Cenovka? 1.35 milionu amerických dolarů (zhruba 30 milionů českých korun). 

To je od nás pro úterní ráno vše. Přejeme vám, ať je váš dnešní den naplněný pozitivní energií. Závěrem pro vás máme inspirativní slova německo-amerického fyzika Alberta Einsteina, autora teorie relativity:

"Nikdy nemám strach z budoucnosti. Beztak brzy přijde."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze