Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Billie Eilish bude mít vlastní tenisky. Biden dál kritizuje Čínu. Vzniká seriál o Spotify

Lukáš Bilinec
15. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Devatenáctiletá zpěvačka Billie Eilish

Ranní ptáče je dnes opět plné informací, o kterých se ostatní dozví až po vás. Dobré ráno a příjemné čtení!

Biden burcuje Evropu proti Číně

Otevřít v galerii (8)
Úřadující americký prezident Joe Biden
Úřadující americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident pokračuje v obnově vztahů s Evropou, které byly na mnoha místech napjaté za vlády Donalda Trumpa. Na prvním summitu Severoatlantické aliance v Bruselu zdůraznil Biden, jak moc jsou pro něj NATO a evropské státy důležité. NATO se zároveň postavilo na stranu Česka ve sporu s Ruskem. Šestačtyřicátý prezident USA také uvedl, že nechce konflikt s Ruskem, ale v případě potřeby na něj jsou Spojené státy připravené. Do závěrečného prohlášení se také prvně dostala zmínka o Číně a nebezpečí, které z jejích kroků pramení. V kritice Číny jsou však evropské státy o něco zdrženlivější než USA.

Policie rozbila rozsáhlý steroidový gang

Otevřít v galerii (8)
Činka a suplementy
Činka a suplementyZdroj: Pixabay/ Gentle07
Pronájem luxusní vily 7+1, Černošice – 373
Pronájem luxusní vily 7+1, Černošice – 373,

Doba se mění a s ní i dominantní produkty na černém trhu. S rostoucí popularitou fitness v poslední dekádě se maximálně rozvinul také trh se zakázanými látkami. V Rumunsku policie odhalila propracovaný gang, jehož živobytí stálo na výrobě a distribuci padělků populárních anabolických steroidů, které slouží k podpoře růstu svalů. Těch se každý den vyrobilo za stovky tisíc korun. Mezinárodní gang ovládali i Češi. 

Vakcína Novavax hlásí velmi dobré výsledky

Otevřít v galerii (8)
Skladování vakcín v laboratoři
Skladování vakcín v laboratořiZdroj: Unsplash/ Mat Napo

Agentura Reuters přinesla zprávu, že vakcína proti nemoci Covid-19 od společnosti Novavax Inc. (NVAX.O) podle dostupných šetření chrání i proti nakažlivějším variantám nemoci. Do velké klinické studie ve Spojených státech a Mexiku se zapojilo téměř 30 000 dobrovolníků. Společnost uvedla, že už se chystá k podání žádosti o nouzové povolení ve Spojených státech i v dalších světových zemích letos na podzim. Vakcína na bázi bílkovin prokázala účinnost více než 93 %, a to i proti variantám koronaviru s největším potenciálem přenosu.

Praha rozdělí desítky milionů na sportoviště

Otevřít v galerii (8)
Běžec na atletickém oválu
Běžec na atletickém ováluZdroj: Freepik/ Onlyyouqj

Magistrát hl. m. Prahy rozdělí celkem 78 milionů korun mezi dvanáct městských částí. Peníze půjdou na rekonstrukci a výstavbu sportovišť pro děti a širokou veřejnost. Žádosti byly posuzovány z hlediska jejich potřebnosti i stavební připravenosti.

"Po lockdownu musí být jednou z našich priorit opět přivést veřejnost a hlavně děti ke sportu. Sportoviště jsou bohužel mnohdy v dezolátním nebo nevyhovujícím stavu a je třeba to napravit,"

uvedl radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral.

YouTube zpřísňuje své reklamní podmínky 

Otevřít v galerii (8)
Aplikace YouTube na chytrém telefonu
Aplikace YouTube na chytrém telefonuZdroj: Pixabay/ StockSnap

Společnost YouTube již nebude přijímat reklamy, podporující alkohol, hazardní hry, politiku, nebo léky na předpis pro reklamní blok masthead, který se zobrazuje v horní části webu a aplikace. Google uvedl pro The Verge, že omezení toho, jaké druhy reklamy se budou moci zobrazit na nejviditelnějších místech, přispějí k lepšímu uživatelskému prostředí služby. Vloni způsobilo v USA bouři, když si tento nejlukrativnější reklamní prostor zakoupil tehdejší prezident Donald Trump.

Billie Eilish se spojila s Air Jordan

Otevřít v galerii (8)
Americká zpěvačka Billie Eilish na předávání Oscarů
Americká zpěvačka Billie Eilish na předávání OscarůZdroj: Profimedia.cz

Devatenáctiletá zpěvačka Billie Eilish pokračuje na své cestě k nesmrtelnosti. Osminásobná vítězka prestižních cen Grammy se připravuje na vydání nového alba Happier Than Ever, které spatří světlo světa už 30. července. Teď však na sociálních sítích prosákly na povrch další informace, které budou její fanoušky nesmírně zajímat. Ještě do konce roku by měly vyjít její vlastní tenisky v kolaboraci s Air Jordan, což není moc překvapivé, protože Billie je velkou milovnicí tenisek. Objevily se i první fotky, podle kterých bude bota neonově zelená. 

Zdroj info: Hypebeast.com 

Netflix natáčí seriál o Spotify

Otevřít v galerii (8)
Streamovací služba Netflix
Streamovací služba NetflixZdroj: Unsplash/ David Balev
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Filmová streamovací platforma Netflix využívá popularity hudebního Spotify a připravila pro své předplatitele šestidílný seriál. Největší startupový úspěch v historii hudebního průmyslu je zpracován na základě knihy Spotify Untold, ale sami tvůrci pro server Variety uvedli, že jinak půjde o "beletrizovaný", lehce fiktivní příběh. Hodně příběhů v rámci seriálu tak nebude mít reálný základ. Hlavní postavy však budou reálné, šéf služby Daniel Ek a jeho obchodní partner Martin Lorentzon. Hodně příběhů v rámci seriálu tak nebude mít reálný základ. Zatím nebylo potvrzeno, jestli se v seriálu objeví i postava Steva Jobse, který proti Spotify vždy bojoval. 

V Mexiku vyroste nádraží, které se přizpůsobí podnebí

Otevřít v galerii (8)
Železniční stanice v mexickém Tulumu
Železniční stanice v mexickém TulumuZdroj: Aida Studio

Mexická a anglická architektonická kancelář Aida Studio se blýskla návrhem železniční stanice v mexickém Tulumu s rozsáhlou mřížovou střechou. Děrovaná střecha, vyrobená z konstrukční oceli a skleněných železobetonových panelů, obklopí plošiny a halu. Z vnitřní strany bude obložená dřevem. Studio navrhlo stanici tak, aby reflektovala tropické klima v Tulumu, ležícím na poloostrově Yucatán, které je charakteristické vysokými teplotami, vlhkostí a obdobím dešťů. 

Zdroj info: Dezeen.com

To je pro úterní ráno vše! Tedy ne tak docela, ještě pro vás máme tradiční citát. Dnes jsme vybrali moudrá slova římského filozofa Senecy.

"Ten, kdo udělal dobrý skutek, má mlčet. Mluvit má ten, v jehož prospěch byl udělán."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze