Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Eilish má novou známost. Miliarda dolarů na bezdomovectví v LA. Falešné vakcíny v Mexiku a Polsku

Kateřina Ostrejšová
22. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Billie Eilish

Billie Eilish byla v Santa Barbaře spatřena po boku herce Matthewa Tylera Vorce, ten si kvůli návalu fanoušků musel dát svůj Instagram jako soukromý. Společnost Pfizer objevila falešné vakcíny proti koronaviru. První dva případy byly zaznamenány v Mexiku a Polsku. Los Angeles plánuje v příštím fiskálním roce utratit téměř miliardu dolarů na boj proti bezdomovectví. Přejeme vám příjemné vstávání s Ranním ptáčetem! 

Už dnes projedná vláda další kroky  

Otevřít v galerii (5)
Petr Arenberger
Petr ArenbergerZdroj: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Dnes odpoledne projedná vláda ANO a ČSSD plán na rozvolnění opatření proti koronaviru v obchodu a službách. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera směřujeme k tomu, aby se obchody otevřely 3. května. Podle toho tak jednají i jeho úřady, které už připravují plán rozvolňování na první polovinu května.  

Mimo jiné Arenberger dnes oznámí, ve kterých krajích se do mateřských škol budou moci od 26. dubna vrátit všechny děti. Nyní je smí navštěvovat pouze předškoláci. 

Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m
Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m, Praha 10

Minulé pondělí vláda umožnila tzv. rotační výuku na prvním stupni základních škol. Znovu mohly otevřít obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví a některé služby jako zámečnictví, čistírny a prádelny. Další plány by měl kabinet nastavit podle vývoje epidemie po posledním rozvolnění restrikcí.  

Otevření obchodů a služeb tu naposledy bylo v prosinci na tři týdny. Dlouho to bohužel kvůli špatné epidemické situaci nevydrželo.  

Policie zatkla více jak tisíc lidí na demonstraci za Navalného 

Otevřít v galerii (5)
Lidé jsou na demonstraci.
Lidé jsou na demonstraci.Zdroj: Pixabay

Policie včera zatkla více než 1400 demonstrantů, když se Rusové v desítkách měst zúčastnili shromáždění organizovaných spojenci kremelského kritika Alexeje Navalného, který kvůli špatným podmínkám ve vězení hladoví. 

Jeho mluvčí byla uvězněna na 10 dní a další blízký spojenec zadržen, když prezident Vladimir Putin přednesl projev o stavu národa, ve kterém varoval, aby nepřekračoval ruské „červené čáry“. 

Skupina OVD-Info, která sleduje protesty a zadržování, uvedla, že bylo zatčeno 1496 lidí, z toho 662 v Petrohradě a 95 v uralském městě Ufa. Demonstranti v centru Moskvy skandovali: „Svoboda Navalnému!“ a „Pusťte lékaře!“. I Navalneho manželka Julia se připojila ke shromáždění v hlavním městě.  

Konfrontace s Navalným osudem je bodem vzplanutí v mizerných vztazích Moskvy se Západem, které se ještě zhoršily ekonomickými sankcemi, diplomatickými vyhoštění a nárůstem ruské armády poblíž Ukrajiny. Experti OSN na lidská práva naléhali na Moskvu, aby nechala Navalného lékařsky vyhodnotit v zahraničí. Říkali, že věřili, že jeho život je v nebezpečí, protože byl držen v „podmínkách, které by mohly vést k mučení“. 

Falešné vakcíny v Mexiku a Polsku 

Otevřít v galerii (5)
Lahvičky s vakcínou.
Lahvičky s vakcínou.Zdroj: Pixabay

Společnost Pfizer objevila falešné vakcíny proti koronaviru. První dva případy byly zaznamenány v Mexiku a Polsku. V Mexiku podle Wall Street Journal zaplatilo přibližně 80 lidí za falešné vakcíny téměř tisíc dolarů. V Polsku byly místo vakcín vydávány lahvičky proti vráskám. 

„Jsme si vědomi toho, že v tomto typu prostředí, poháněného snadností a pohodlím elektronického obchodování a anonymitou poskytovanou internetem, dojde k nárůstu prevalence podvodů, padělání a jiné nezákonné činnosti, pokud jde o vakcíny a ošetření pro COVID-19,“ 

uvedla společnost Pfizer ve svém prohlášení. Pfizer jsou společně se společnostmi Johnson & Johnson a Moderna třemi primárními producenty vakcín covid-19. Všichni tři spolupracují s donucovacími orgány na celém světě, aby zajistili falešnou distribuci vakcín. 

Billie Eilish má novou známost  

Otevřít v galerii (5)
Billie Eilish
Billie EilishZdroj: Profimedia

Billie Eilish je v současné době jednou z největších popových hvězd na světě. Zpěvačka, která vyhrála sedmkrát cenu Grammy, často vede na žebříčcích Billboard a pravidelně vystupovala na plně vyprodaných místech po celém světě. Zatímco je Eilish divoce známá, je také známá tím, že svůj milostný život bedlivě střeží. Její osobní život je často předmětem mnoha spekulací ze strany médií a jejích 81,5 milionů sledujících na Instagramu.   

Teď se ale situace změnila a fanoušci šílí. Billie byla totiž vyfotografována po boku herce Matthewa Tylera Vorce v Santa Barbaře v Kalifornii. Dvojice byla na procházce se svým pitbulem a užívala si dopolední kávy. Poté, co se začaly plnit bulvární strany touto dvojicí si mladý herec upravil svůj instagramový účet jako soukromý. 

Los Angeles věnuje 1 miliardu dolarů na boj proti bezdomovectví   

Otevřít v galerii (5)
Pán sedí na ulici a bere si jídlo od kolemjdoucího.
Pán sedí na ulici a bere si jídlo od kolemjdoucího.Zdroj: Freepik

Los Angeles plánuje v příštím fiskálním roce utratit téměř miliardu dolarů na boj proti bezdomovectví. Nejméně 41 tisíc lidí žije v losangeleských ulicích. I přesto, že se jedná o obrovskou částku, je to stále méně než polovina toho, co za bezdomovectví utratí New York. Půjde především o státní a federální peníze na pomoc proti koronaviru. Finance poputují především na dostupné bydlení, což je podle starosty Erica Garcettiho klíčové. Tedy zhruba 350 milionů dolarů pomůže financovat nové byty pro lidi, kteří byli dříve bez domova, s dotovaným nájemným a sociálními službami. Peníze půjdou také na úklid ulic, do dočasných přístřešků, na programy prevence bezdomovectví a další věci. 

“Ukončit bezdomovectví je těžká práce. Není to pro slabé povahy. Naše investice však budují hnutí a budují naši schopnost zlepšovat život našich neobydlených sousedů,” 

říká starosta Los Angeles. 

Doufáme, že máte krásné ráno. My se budeme těšit zase zítra se slovy Enza Ferrariho: 

“Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i uskutečnit.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze