Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Billie Eilish přichází s fotoknihou. Zásilkovna končí s Českou poštou. Z O2 Universa očkovací centrum

Kateřina Ostrejšová
13. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Billie Eilish

Logistická firma Zásilkovna ukončila spolupráci s Českou poštou. Důvodem byla nespokojenost s kvalitou služeb a neustálé zvyšování cen. Do konce ledna bude zprovozněno velkokapacitní očkovací centrum, které vznikne v pražském 02 Universu. Držitelka několika cen Grammy Billie Eilish oznámila vydání své vlastní fotoknihy.  

Z O2 Universa bude očkovací centrum 

Otevřít v galerii (5)
Lékař očkuje pacienta.
Lékař očkuje pacienta. Zdroj: Freepik.com

Jedno z velkokapacitních očkovacích center vznikne v pražském O2 Universu, uvedl premiér Andrej Babiš. Epidemiolog Roman Prymula České televizi navíc řekl, že by mělo být zprovozněno už do konce ledna. 

V pondělí přibylo v Česku 9294 případů covidu-19, což je o čtvrtinu méně než minulé pondělí. Také podíl pozitivních testů klesl, a to na 29,3 %. Šíření nákazy se tak mírně zpomalilo, rizikový index protiepidemického systému PES se však nezměnil. I právě kvůli tomu vznikne v pražském O2 Universu velkokapacitní očkovací centrum.  

Vakcínu prozatím stát dodává bez zdravotnického materiálu, například jehel a stříkaček. Nemocnice je tak musí brát ze svých zásob, upozorňují ale na to, že jich nebudou mít dostatek. Situaci proto řeší Správa státních hmotných rezerv (SSHR). Česko se také připojilo ke společnému celoevropskému trendu, a to objednávce materiálu z Číny.  

Německo zpřísňuje opatření 

Otevřít v galerii (5)
Angela Merkel
Angela MerkelZdroj: Profimedia.cz

Německo plánuje zpřísnit kontrolování osob vstupujících do země, aby získali kontrolu nad nárůstem případů koronaviru, který vede k rekordnímu počtu úmrtí v nejlidnatější zemi Evropské unie. Návrh, který mají schválit ministři už dnes, bude vyžadovat, aby lidé přijíždějící ze zemí s velkým počtem případů nebo zemí, kde koluje nová mutace viru, podstoupili test na tuto nemoc.  

Německo zpřísnilo už minulý týden a prodloužilo blokování hranic do konce ledna. Včera hlásil Institut Roberta Kocha (RKI) pro infekční nemoci 12 802 nových případů koronaviru a 891 úmrtí, čímž se celkový počet obětí Německa od začátku pandemie zvýšil na 41 577. 

Zásilkovna končí ve spolupráci s Českou poštou 

Otevřít v galerii (5)
Kurýři doručují zásilky.
Kurýři doručují zásilky. Zdroj: Freepik.com

Logistická firma Zásilkovna ukončila k 31. lednu spolupráci s Českou poštou. Důvodem byla dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb České pošty a neustálé jednostranné zvyšování jejích cen. Pošta podle vyjádření pro ČTK předpokládala, že jednání o cenách budou pokračovat. 

Zásilkovna zajišťovala pro Českou poštu službu takzvané první míle. Internetové obchody mohly podávat zásilky určené pro doručení Českou poštou na kterémkoliv výdejním místě Zásilkovny v Česku a Zásilkovna potom takové balíčky předávala poště v jejich třídících depech. Během roku 2020 takto České poště předala kolem 600 000 zásilek. 

"Je mi velmi líto, že Česká pošta nevnímala Zásilkovnu jako partnera, který jí dlouhodobě pomáhá a je vstřícný ke spolupráci stejně jako fungují státní a komerční firmy v oblasti logistiky v zahraničí. Pošta neustále zvyšovala ceny, které neodpovídaly objemu podaných zásilek a v důsledku tohoto pravidelného zdražování jsme se dostali do bodu, kdy jsme v podstatě na každé zásilce tratili,"  

uvedla ředitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice
Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice, Okolí Prahy

Jak to bude s odvoláním Donalda Trumpa? 

Otevřít v galerii (5)
Donald Trump při projevu.
Donald Trump při projevu.Zdroj: Profimedia.cz

Viceprezident Mike Pence včera řekl, že je proti odvolání na 25. dodatek prezidenta Donalda Trumpa z funkce poté, co jeho podporovatelé minulý týden obléhali americký Kapitol. Jeden z článků 25. ústavního dodatku řeší situaci v případě, že americký prezident není schopný vykonávat svou práci, ale sám neodstoupí. 

"Nevěřím, že takový postup je v nejlepším zájmu našeho národa nebo v souladu s naší ústavou,"  

uvedl Pence v dopise zveřejněném jeho kanceláří. Nejméně tři republikáni, včetně člena vedení sněmovny, v úterý uvedli, že budou hlasovat o odvolání Trumpa za to, že vyzval příznivce, aby pochodovali na Kapitol a „bojovali“ krátce před útokem, který vedl k úmrtí pěti lidí. 

“Vyvolání 25. dodatku jako prostředku trestu nebo uzurpace by vytvořilo hrozný precedens,“  

dodal Pence. Odvolání prezidenta podle takového dodatku vyžaduje prohlášení viceprezidenta a většiny prezidentova kabinetu. 

Billie Eilish přichází s fotoknihou 

Otevřít v galerii (5)
Billie Eilish v kostýmu Chanel.
Billie Eilish v kostýmu Chanel. Zdroj: Profimedia.cz

Billie Eilish oznámila vydání své vlastní fotoknihy a doprovodné audioknihy. Zpěvačka představí dosud nevídané fotografie z jejího dětství a dosavadní kariéry. Kniha dorazí prostřednictvím vydavatelství Grand Central Publishing ke konci května. Audiokniha, která by měla být na trhu ve stejný den, bude obsahovat nikdy předtím vyprávěné příběhy a vzpomínky z jejího osobního života a kariéry.   

Tato novinka se objevuje poté, co Billie Eilish, která získala hned pět ocenění Grammy v loňském roce, představila upoutávku na svůj připravovaný dokument “The World’s A Little Blurry”, který by měl být k dispozici od příštího měsíce.  

Přejeme příjemné vstávání a pěkný den, který snad využijete na maximu. Protože jak řekl Albert Einstein: 

„Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze