Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Billie Eilish se omluvila za rasismus. Český lék na rakovinu. Olympijské hry bez alkoholu

Lukáš Bilinec
23. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americká zpěvačka Billie Eilish

Nejen pro všechna ranní ptáčata jsme si i dnes připravili přeplněný ranní přehled zpráv. Protože informací není nikdy dost! Věděli jste třeba, jaké novinky chystá pro své uživatele sociální síť Twitter?

Donald Trump měl prý šílený koronavirový plán

Otevřít v galerii (8)
Bývalý americký prezident Donald Trump během svého projevu
Bývalý americký prezident Donald Trump během svého projevuZdroj: Profimedia.cz

Dlouhou dobu patřil bývalý americký prezident Donald Trump k lidem, označovaným za zlehčovače, či dokonce popírače světové pandemie Covid-19. Už dříve prosákly na veřejnost informace, že si riziko, spojené s novou nemocí, uvědomoval. Snažil se však jen hrát divadlo, aby občané jeho země nepropadli panice. Reportér deníku Washington Post, Dan Diamond, teď navíc přišel v nové knize s informací, podle které se bývalý americký prezident Trump opakovaně pokoušel posílat infikované Američany do věznice v zálivu Guantánamo. Poradci mu to však rozmluvili kvůli veřejnému mínění.

V Česku vzrostl počet umělohmotných odpadů

Otevřít v galerii (8)
Plastové lahve a obaly
Plastové lahve a obaly Zdroj: Pixabay/ Hans
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Může za to pandemie koronaviru. V obcích je přírůstek skoro čtvrtinový, uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Server Lidovky.cz zveřejnil informaci, že třeba společnost OZO Ostrava se vloni potýkala i v průběhu roku s podobnými nárůsty množství tohoto odpadu, jaký je jindy pouze kolem Vánoc. Vše souvisí také s nakupováním přes internet. Se slábnoucí pandemií se však v posledním období vrací i snaha užívání plastů omezit. Ve zdravotnictví je nárůst plastových odpadů dokonce o 30 až 50 procent. 

Tokio zakázalo alkoholické nápoje během olympijských her

Otevřít v galerii (8)
Pět olympijských kruhů v Atlantě
Pět olympijských kruhů v AtlantěZdroj: Unsplash/ Bryan Turner

Organizátoři letní olympiády v japonském hlavním městě dělají vše pro to, aby sportovní svátek proběhl bez problémů. Nyní přišla agentura Reuters se zprávou, že japonská politička Seiko Hashimoto představila nový zákaz požívání alkoholických nápojů na sportovištích i v jejich okolí. Olympijské hry v Tokiu se původně měly uskutečnit v termínu od 24. července do 9. srpna 2020. V březnu loňského roky však byly kvůli celosvětové koronavirové pandemii přesunuty na nový termín - 23. 7. - 8. 8. 2021. 

Protinádorový lék začnou testovat čeští pacienti

Otevřít v galerii (8)
Doktorka kontroluje nemocnou pacientku
Doktorka kontroluje nemocnou pacientkuZdroj: Freepik/ freepik

Po více než desetiletém vývoji spustila společnost Sotio ze skupiny PPF u svých protinádorových léčiv klinické testování na pacientech. Už příští měsíc by měl do druhé fáze testů vstoupit první pacient. Pozornost se nyní upíná k programu s Interleukin 15, který podněcuje bílé krvinky k zabíjení nádorových buněk.

"Vylepšili jsme Interleukin-15 tak, aby fungoval jen na bílé krvinky, které si určíme. Po podání myším, opicím a teď už i člověku, skutečně dochází k protinádorové imunitní reakci,"

řekl pro MF Dnes generální ředitel společnosti Sotio, vědec Radek Špíšek.

Omluva za rasistické nadávky od Billie Eilish

Otevřít v galerii (8)
Mnohonásobná držitelka cen Grammy Billie Eilish
Mnohonásobná držitelka cen Grammy Billie EilishZdroj: Profimedia.cz

Devatenáctiletá zpěvačka Billie Eilish se fanouškům omluvila za rasistické poznámky na Asiaty, které se objevily na jejím šest let starém videu. Rodačka z Los Angeles zároveň popřela, že by kdykoliv byla přesvědčenou rasistkou. Na videích, které se staly virálními na Tik Toku, Eilish napodobuje přízvuk a mumlá rasovou nadávku na Asiaty. 

"V tu dobu jsem nevěděla, o jak hanlivý výraz jde. Jsem zděšena a v rozpacích,"

vzkázala svým fanouškům interpretka hitů Bad guy nebo No Time To Die, která už má za sebou i koncert v pražské O2 Areně.

Čeští fotbalisté budou hrát osmifinále v Budapešti nebo v Glasgow

Otevřít v galerii (8)
Letecký pohled na fotbalový stadion
Letecký pohled na fotbalový stadionZdroj: Pixabay/ Free-Photos

Ve včerejším večerním zápase v londýnském Wembley podlehla česká fotbalová reprezentace výběru Anglie 0:1. V souběžně hraném zápase porazilo Chorvatsko 3:1 Skotsko a Češi tak klesli v tabulce základní skupiny EURO až na 3. příčku. To znamená, že budou hrát v osmifinále buď s Nizozemskem v maďarské Budapešti nebo s vítězem skupiny E ve skotském Glasgow. Skupinu E může stále vyhrát kterýkoliv z jejích účastníků - Švédsko, Polsko, Slovensko, nebo Španělsko. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Twitter představuje zajímavé novinky pro známé uživatele

Otevřít v galerii (8)
Ikonka mobilní aplikace Twitter
Ikonka mobilní aplikace TwitterZdroj: Unsplash/ Brett Jordan

Sociální síť Twitter začíná podle webu The Verge v USA ostře testovat tzv. Ticketed Spaces a Super Follows. Lidé, kteří mají na této textové sociální síti nějaký vliv, ho tak budou moci konečně zpeněžit. Zpočátku by jim mělo zůstat až 97 procent peněz, které na platformě vyberou. Funkce Super Follows umožňuje uživatelům účtovat si měsíční poplatek od 2,99 do 9,99 amerických dolarů (přibližně 64 až 214 českých korun) za přístup k exkluzivnímu obsahu. Druhá funkce Ticketed spaces pak otevře i přístup do jedné ze zvukových místností na Twitteru. Cenu takového přístupu bude možné nastavit od 1 do 999 amerických dolarů (zhruba od 21 do 21350 českých korun).

Stanice metra v Chicagu dostane skleněnou kopuli

Otevřít v galerii (8)
Nová vlaková stanice v Chicagu
Nová vlaková stanice v ChicaguZdroj: Skidmore, Owings and Merril (SOM)

Globální architektonická firma Skidmore, Owings and Merril (SOM) ve spolupráci se stavebními inženýry TranSystems představili svůj redesign pro stanici State/Lake v centru Chicaga. Jde o druhou nejrušnější zastávku v Chicagu, která obsluhuje šest z osmi vlakových linek města. Na návrhu nejvíce zaujme velký zvlněný skleněný baldachýn, který má zakrýt nástupiště a nový nadjezdový spojovací most, který bude postaven přes silnici. 

Zdroj info: Dezeen.com

Už jste si určitě zvykli, že za poslední ranní zprávou následuje inspirativní citát. Ani dnešek není výjimkou. Autor teorie relativity Albert Einstein řekl,

"Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze