Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Billie Eilish zpívá španělsky. Biden rázně bojuje s koronavirem. Prada má v Asii smůlu

Lukáš Bilinec
22. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americká zpěvačka Billie Eilish

Mladá americká zpěvačka Billie Eilish překvapila fanoušky ve své nové písni. Překvapivý byl i příspěvek Elona Muska na Twitteru, kde uvedl, že chce rozdat šikovnému vynálezci miliardy. A víte, co je aktuálně v Čechách nedostatkovým zbožím? 

Joe Biden představil komplexní plán boje s pandemií

Otevřít v galerii (5)
46. prezident USA, Joe Biden
46. prezident USA, Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Hned ve svých prvních hodinách v úřadu se nový americký prezident rázně pustil do boje s nemocí COVID-19. Druhý den ve funkci podepsal 10 rozsáhlých výkonných nařízení. Rázně by se měl změnit přístup jednotlivců i společností k pandemii. Jaké věci se mění, co nový prezident může, a co nyní musejí obyvatelé USA dodržovat?

Využití obranného zákona z doby studené války dává prezidentovi moc rozšířit průmyslovou výrobu klíčových materiálů nebo produktů. Roušky jsou nyní povinné v letadlech, vlacích, či autobusech. Federální úhrada státům se zvýší ze 75 na 100 procent nákladů na personál Národní gardy a nouzové dodávky. Zrychlení očkování. Více testů, včetně školního testování. Snaha o bezpečné znovuotevření škol. Zlepšení péče o nemocné pacienty a hledání nových způsobů léčby nakažených. Větší ochrana zaměstnanců proti nemoci COVID-19. Přímá a rychlá podpora komunitám, které byly virem neúměrně zasaženy. Lepší údaje a analýzy, které jsou důležité pro boj USA s nemocí. 

Česko zasáhla bobová nákupní horečka

Otevřít v galerii (5)
Děti táhnou boby
Děti táhnou bobyZdroj: Pixabay.com/planet_fox

Pandemie koronaviru dala do popředí zájmu Čechů sněhové radovánky, které v poslední dekádě spíše ztrácely na oblibě. Zavřené vleky na sjezdovkách donutily lidi vytáhnout sáně, boby a pekáče. A právě boby zažívají největší boom. Jejich prodej se meziročně zvýšil o 500 procent. 

"V lednu se skokově navýšila poptávka po klasickém zimním vybavení, jako jsou boby, sáňky a kluzáky. Každý týden nyní naskladňujeme tisíce kusů, které se okamžitě prodají. Za první polovinu ledna se prodalo bobů více než za celý loňský rok,"

uvedla mluvčí e-shopu Alza.cz, Daniela Chovancová. Podobné zkušenosti mají i všichni ostatní prodejci u nás. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Elon Musk slibuje 2 miliardy dolarů pro jednotlivce

Otevřít v galerii (5)
Miliardář Elon Musk
Miliardář Elon MuskZdroj: Profimedia.cz

Nejbohatší člověk na světě, Elon Musk, si opět ukradl pozornost uživatelů Twitteru pro sebe. Ve svém novém příspěvku slíbil 100 milionů amerických dolarů (2,14 miliardy českých korun) šikovnému člověku, který mu představí nejlepší technologii zachycování uhlíku. Jde o jednoznačně největší dar, jaký kdy Musk někomu daroval. Zakladatel SpaceX má jistě dobře propočítané, že se mu tato investice vyplatí. Další podrobnosti by měly být známé v příštím týdnu. Zachycování uhlíku zahrnuje kombinaci různých technologií, zaměřených na zachycování oxidu uhličitého a zabránění jeho úniku do atmosféry. 

"Vybudování města na Marsu si vyžádá spoustu zdrojů. Chci být schopen přispět co nejvíce,"

uvedl už dříve Musk a dodal, že hromadí bohatství, aby jej mohl buď rozdat, kde bude třeba, nebo investovat do průzkumu vesmíru.

Billie Eilish nazpívala píseň ve španělštině 

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie EilishZdroj: Profimedia.cz

Teprve devatenáctiletá Billie Eilish je jednou z nejzářivějších hvězd současné světové hudební scény. V roce 2019 vystoupila ve vyprodané pražské O2 aréně. Mladá zpěvačka, jejíž nové písně sleduje doslova celý svět, teď všechny šokovala novým videoklipem. Nejde ani tak o jeho vizuální podobu jako o hudební stránku. Nový song Lo Vas A Olvidar totiž Billie natočila se sedmadvacetiletou španělskou zpěvačkou Rosalíou. A i sama Billie většinu písně zpívá ve španělštině!

Rodačka z Los Angeles se chystá v nejbližší době nechat fanoušky nahlédnout do svého života. Připravuje totiž svou autobiografii, doplněnou o množství soukromých fotografií. Veganka s tourettovým syndromem a synestézií nezahálí ani po hudební stránce a má v záloze několik dalších písní. Skoro jistě se tak po skončení koronavirové pandemie dočkáme její nové desky a světového turné, které jistě bude znovu vyprodané. 

Prada má velkou smůlu na asijské ambasadory

Otevřít v galerii (5)
Čínská hvězda Zheng Shuang v kampani Prada
Čínská hvězda Zheng Shuang v kampani PradaZdroj: Prada / Weibo.com

Italský módní gigant se v posledních měsících hned několikrát spálil při výběru svých tváří pro asijský trh. Devětadvacetiletá zpěvačka Irene (Bae Joo-hyun) ze skupiny Red Velvet byla obviněná z hrubého chování vůči editorovi fotografií. Měla ho urážet tak, že se rozplakal. Zpěvačka se za své drsné chování již několikrát omluvila. Další špatné světlo na módní značku hodila kauza jihokorejského zpěváka Parka Chanyeola, člena skupiny Exo. Jeho přítelkyně, se kterou tvořil pár po dobu tří let, ho totiž veřejně na sociálních sítích obvinila z hromadné nevěry. Podle jejích slov jí byl nevěrný s více než deseti ženami. Své tvrzení podložila i fotografiemi.

Zatím největší problém však značce Prada způsobila čínská herečka Zheng Shuang. Ta byla na sociální síti Weibo představena jako ambasadorka značky v Číně teprve 11. ledna. Už v úterý však Prada musela partnerství s ní okamžitě ukončit. Proč? Její bývalý přítel Zheng Heng totiž odhalil, že herečka odmítla převzít zodpovědnost za dvě děti, narozené náhradním matkám ve Spojených státech. Tato zpráva vyvolala v zemi velkou bouři nevole. 

To je od nás pro páteční ráno vše. Věříme, že vám poslední pracovní den v tomto týdnu přinese jen příjemné okamžiky. A pokud byste náhodou propadali chmurám a měli pocit, že jste v tomto týdnu nestihli moc věcí, vzpomeňte si na moudrá slova Františka z Assisi:

"Opravdový pokrok kráčí tiše a vytrvale kupředu, bez povšimnutí."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze