Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Blíží se konec Netflixu? Útok na Disney World. Za ubytování uprchlíků sleva na nájemném

Barbora Večeřová
20. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
DeSantis má problém s Disney

Nemůže být pochyb o tom, že válka i dva měsíce po svém začátku výrazně ovlivňuje životy každého z nás. Každý den přichází nová rozhodnutí, jak její dopady zmírnit. Například Dánsko chce nyní navýšit produkci, aby Evropa nemusela být závislá na zemním plynu z Ruska. Pražská radnice zase poskytne slevu pro nájemníky městských bytů za každého ubytovaného uprchlíka. Jiní se začínají bát o svou neotřesitelnou pozici – Čína posílá delegaci do Evropy, aby vyjasnila svůj postoj k Rusku a Netflix poprvé po deseti letech ztrácí předplatitele. 

Disney versus floridský guvernér 

Floridský guvernér Robert DeSantis má problém s Disney Worldem. Poté, co byl na Floridě zaveden nový zákon proti LGBTQ+ komunitě, se situace mezi Disney a guvernérem vyostřila, protože společnost v čele se svým šéfem Bobem Chepekem tento zákon nepodporuje. DeSantis se nyní vrací úder a chce omezit práva, která Disney na Floridě má. Disney World zde funguje jako autonomní celek už od roku 70. let – má vlastní policii, hasiče, a vládne nad celým územím. To chce DeSantis změnit a speciální status v rámci státu Orlandu ukončit. 

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

Čína navštíví Česko 

Čínští diplomaté plánují navštívit východ Evropy, do kterého spadá kromě dalších sedmi zemí také Česká republika, aby vyjasnili postoj Pekingu k Ukrajině. Kromě Česka se návštěva chystá také na Slovensko, do Polska, Maďarska, Chorvatska, Estonska a Lotyšska. Cílem této cesty je snaha minimalizovat dopady čínského postoje k ruské invazi na Ukrajinu, protože na rozdíl od jiných zemí neuvalil Peking na Rusko žádné ekonomické sankce. Tím naznačil, že i nadále zůstává jejím spojencem. 

 

Praha poskytne slevu nájemníkům, kteří ubytují uprchlíky 

Nájemníci městských bytů, kteří poskytnou azyl ukrajinským uprchlíkům, mají nyní možnost získat slevu na nájemném. Schválili to pražští radní, kteří se dohodli na částce tisíc korun za jednoho uprchlíka, maximálně může domácnost dosáhnout na slevu čtyři tisíce korun. Praha chce tímto krokem motivovat nájemce městských bytů k poskytnutí pomoci. Hlavní město ale omáhá i jinak. 

„Na ubytování uprchlíků jsme vyčlenili část městské ubytovny na Zličíně a za tímto účelem připravujeme i ubytovnu na Praze 9, která je nyní kvůli chystané celkové rekonstrukci prázdná. Nájemníci městských bytů už nyní mohou ubytovat uprchlíky u sebe doma a získat solidární příspěvek od státu. Dnešní rozhodnutí rady pomůže těm z nich, kteří jsou ochotni to udělat, ale brání jim v tom finanční situace,“ 

říká radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

 

Dánsko zvyšuje objem těžby plynu 

Dánsko plánuje dočasně zvýšit objem těžby zemního plynu. Činí tak z důvodu vybudování nezávislosti na plynu z Ruska. Severská země, která se zavázala k ukončení produkce fosilních paliv, zahájí jednání se společnostmi působícími v části Severního moře a slibuje urychlení doprovodného administrativního procesu, aby bylo možné produkci zvyšovat. Podle slov dánské premiérky Mette Frederiksen se země i přes dočasnou změnu bude držet svého cíle ukončit těžbu ropy a plynu do roku 2050. 

Otevřít v galerii (1)
Dánskáá premiérka Mette Frederiksen oznámila zvýšení těžby plynu.
Dánskáá premiérka Mette Frederiksen oznámila zvýšení těžby plynu. Zdroj: Shutterstock

Netfixu poprvé za deset let klesl počet předplatitelů 

Americké internetové televizi Netflix poprvé za více než deset let klesá počet předplatitelů. A očekává další ztráty. Počet zákazníků se za poslední dva měsíce snížil o 200 000, a to i přesto, že firma očekávala zvýšení počtu předplatitelů. Tato ztráta přišla poté, co společnost zvedla ceny na klíčových trzích, ve Spojených státech a Kanadě. Na vině je odchod z ruského trhu, kterým zábavní kolos ztratil 700 000 předplatitelů. Klesají i akcie společnosti, a to na více než čtvrtinu, neboť investoři mají pocit, že nejlepší časy Netflixu patří minulosti. 

 

Zdroje: ČTK, bbc.com, novinky.cz, npr.com, variety.com, bloomberg.com, denikn.cz 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze