Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. I pár dní před koncem roku

Ranní ptáče: Boeing 737 znovu ve vzduchu. Předčasné volby na Barbadosu. Návrat do Bradavic

Lenka Ciznerová
29. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Emma Watsonová. Herečka, která hrála Hermionu.

Zatímco v NHL teď budou trochu odpočívat, jinde se připravují na volby. A od toho je tu Ranní ptáče, abychom vám přinesli ty nejlepší zprávy ze světa i z domova. Protože my víme, co se děje.

Předčasné volby na Barbadosu

Otevřít v galerii (4)
Ostrov
OstrovZdroj: Pixabay

Premiérka Barbadosu Mia Mottleyová v pondělí vyhlásila předčasné všeobecné volby na 19. ledna. Je to jen několik týdnů poté, co se karibská země stala republikou a rozloučila se s britskou monarchií. Barbados v říjnu zvolil Sandru Mason jako vůbec první prezidentku země. Nahradila tak britskou královnu Alžbětu jako hlavu státu.

"Potřebuji, abychom se sjednotili kolem společné věci, sjednotili se za jedinou vládu, sjednotili se za jednoho vůdce,"

řekla premiérka a zavázala se, že podpoří každého, kdo vyšel jako vítěz.

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Zemřel spoluzakladatel skupiny Olympic

Otevřít v galerii (4)
Skupina Olympic na koncertě
Skupina Olympic na koncertěZdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

V 81 letech zemřel spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina. Chrastina spolu s Petrem Jandou vytvořili v Olympicu autorský tandem, který je podepsaný například pod hity Želva, Snad jsem to zavinil já, Dej mi víc své lásky nebo Krásná neznámá. Ve skupině působil v nejslavnější éře v 60. letech jako doprovodný zpěvák a hráč na baskytaru.

Boeing 737 znovu ve vzduchu

Indonésie posílá Boeing 737 znovu do vzduchu. Indonésie zrušila zákaz letů po havárii Lion Air v roce 2018. Na palubě tehdy zemřelo všech 189 cestujících. Povolení vzlétnout tak Boeing 737 dostává po více než třech letech.

"Věnovali jsme dostatek času sledování prací na úpravách designu a více než 20 měsíců přísného procesu nápravy... naši piloti, inženýři, letečtí technici, palubní průvodčí jsou přesvědčeni o bezpečnosti flotily,"

řekl generální ředitel Ethiopian Airlines.
 

V Hongkongu se zatýkalo

Hongkongská policie zatkla šest lidí z nezávislého zpravodajství Stand News, a to za „spiknutí za účelem vydávání pobuřujících publikací“. Mezi zatčenými byli současní i bývalí zaměstnanci Stand News a také popová hvězda, která se stala ikonou demokracie, Denise Ho, jež byla členkou správní rady. Policie v prohlášení uvedla, že je oprávněna „prohledávat a zabavovat relevantní novinářské materiály“.

Aglie hlásí propad letů

Otevřít v galerii (4)
Letadlo
Letadlo Zdroj: Pixabay

V tomto roce pandemie Covid vyvolala 71% pokles mezinárodních letů do a ze Spojeného království, uvádí nová zpráva. Z Velké Británie bylo letos uskutečněno asi 406 060 mezinárodních letů ve srovnání s 1 399 170 v roce 2019, než bylo cestování omezeno. Také vnitrostátní lety Spojeného království hlásí pokles o téměř 60 %, uvedla letecká analytická společnost Cirium.

Luxusní vila na prodej v okolí Prahy - 320m
Luxusní vila na prodej v okolí Prahy - 320m,

Atentát na Heydricha

Česko si dnes připomíná události, které vedly k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Přesně před 80 lety, v noci z 28. na 29. prosince 1941, byly na území Protektorátu Čech a Moravy vysazeny tři výsadky parašutistů - Silver A, Silver B a Anthropoid. Byli v nich i Jan Kubiš a Jozef Gabčík, kteří atentát o pět měsíců později provedli. Vzpomínková akce se dnes uskuteční v Pardubicích a dalších obcích, které jsou s výsadky spojeny.

Odklad NHL v Kanadě

Hokejová NHL odloží kvůli koronaviru dalších deset zápasů z nejbližšího programu. Kvůli nákaze v týmech se nebude hrát středeční duel New York Islanders s Detroitem. Dalších devět utkání bude přeloženo na pozdější termíny kvůli koronavirovým omezením návštěvnosti v některých kanadských městech.

Návrat do Bradavic

Otevřít v galerii (4)
Emma Watsonová. Herečka, která hrála Hermionu.
Emma Watsonová. Herečka, která hrála Hermionu.Zdroj: Profimedia

Dvacet let od premiéry prvního filmu o Harrym Potterovi s názvem Harry Potter a Kámen mudrců oslaví stanice HBO televizním speciálem s názvem Harry Potter 20 let filmové magie. Diváci tak po 20 letech uvidí všechny jeho představitele zase společně pod jednou střechou.

To je od nás pro dnešek vše a loučíme se citátem anglické královny Alžběty:

„Vím, že mám tělo slabé ženy, ale mám srdce a žaludek krále, anglického krále.“

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze