Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Boj o záchranu kultury. Messenger a Instagram hlásí změny. Nový film o Whitney Houston

Sabina Štaubertová
18. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Whitney Houston

Další rozšíření programu COVID - Kultura spuštěno. Kdo si zahraje Whitney Houston v novém životopisném filmu? Nebo kam v letecké přepravě s cestujícími, kteří odmítají nosit roušky? I to vám prozradí dnešní Ranní ptáče!

Boj o záchranu kultury pokračuje

Otevřít v galerii (5)
Karel Havlíček
Karel HavlíčekZdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia

Kultura dostává další finanční infuzi v rámci podpory o její záchranu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček potvrzuje, že vláda navýšila finanční prostředky na podporu kultury s ohledem na současnou koronavirovou situaci. Finanční rozpočet pro podporu kultury byl navýšen o 1 miliardu korun. Stát se snaží o záchranu kulturního sektoru, která utrpěla značné ztráty v rámci množství omezení, a proto navyšuje náhrady již ve 3 kompenzačních fázích pro umělce. 

"Spolu s nezbytnými restrikcemi okamžitě spouštíme, respektive pokračujeme v kompenzacích pro zasažené sektory. Podnikatelé v živé kultuře tak budou moct i nadále využívat program COVID - Kultura, na který se nám podařila zajistit další miliarda korun. 3. výzvu vyhlásíme v lednu příštího roku,"

uvedl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. 

O dotace z programu COVID-Kultura mohou zájemci zažádat prostřednictvím infomačního systému dostupného přes oficiální stránky Ministerstva průmyslu a obchodu.

Schvalování státního rozpočtu nebere konce

Otevřít v galerii (5)
Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovnaZdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Projednávání státního rozpočtu na příští rok se protahuje. Poslanecká sněmovna dnes bude pokračovat v projednávání státního rozpočtu pro rok 2021, zda se však poslanci dostanou ke konečnému hlasování, zatím není jasné. Pokud by Sněmovna rozpočet neschválila, stát by musel hospodařit podle letošního rozpočtu. Ministerstvo financí již oznámilo, že se na tuto situaci připravuje. 

Speciální místa pro cestující, kteří nechtějí nosit roušky

Otevřít v galerii (5)
Letadlo
LetadloZdroj: Freepik.com

Největší Ruská letecká společnost Aeroflot přišla s vlastním řešením, jak si poradit s pasažéry, kteří během letu nechtějí nosit ochranu úst a nosu. Z důvodu zajištění bezpečnosti pasažérů na palubě během letu je povinné nosit ochranné masky. Jediná výjimka je v případě konzumace jídla a pití. V případě, že někteří pasažéři tyto pokyny nebudou respektovat, budou pro ně vyhrazena speciální sedadla, na které budou během letu umístění, aby neohrozili bezpečnost ostatních. 

"Je pro nás velmi důležité, zajistit bezpečnost všech cestujících,"

uvedla ve svém prohlášení mluvčí letecké společnosti Julia Spivakova. 

Herečka Naomi Ackie jako Whitney Houston

Otevřít v galerii (5)
Whitney Houston
Whitney HoustonZdroj: Profimedia.cz

Nový životopisný film o popové hvězdě Whitney Houston má téměř po roce hledání hlavní hvězdy své obsazení. Do hlavní role byla obsazena herečka Naomi Ackie. Režisérka filmu strávila téměř celý minulý rok výběrem vhodné herečky, která by ztělesňovala Whitney Houston. 

"Naomi Ackie na nás udělala dojem v každé fázi zkoušek. Byla jsem dojatá její schopností zachytit jevištní přítomnost globální ikony a ukázat světu její životní příběh,"

řekla režisérka Stella Meghie.

Na film s názvem "I Wanna Dance With Somebody" se můžete těšit na Den díkůvzdání v roce 2022.

Změny v užívání Messengeru a Instagramu

Otevřít v galerii (5)
Aplikace Instagram
Aplikace InstagramZdroj: Obi Onyeador, Unsplash

Uživatelé sociálních sítích Facebook a Instagram se dočkají změn v užívání. Kvůli obměně pravidel ochrany osobních údajů v Evropě dochází k deaktivaci některých funkcí. Od 21. prosince 2020 budou aplikace spadat pod pravidla EU, známá jako směrnice o soukromí a elektronických komunikací. Facebook se proto rozhodl vypnout několik interaktivních možností a nabízet pouze základní službu zasílání zpráv, dokud nebude moci přidat doplňky zpět. Mezi omezené funkce bude patřit například ankety skupinového chatu nebo uživatelé nebudou již moci nastavit přezdívky přátel v Messengeru. Ovlivněné nebudou základní funkce zasílání textových zpráv a volání.

To je od nás dnes už vše. A když je dnes pátek, tak si dovolíme zdůraznit citát německého vědce George Christopha Lichtenberga:

„Nic tak nepřispívá ke klidu duše, jako když člověk nemá žádné názory.“

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze