Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Brad Pitt se vrhnul do gastronomie. USA stahují vojáky z Afghánistánu. Praha potěší cyklisty

Lukáš Bilinec
15. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký herec Brad Pitt

Hollywoodský herec Brad Pitt možná mnohé překvapil svým novým podnikatelským projektem. Každým dnem více a více překvapuje i úřadující americký prezident Joe Biden, který oznámil úplné stažení vojsk z Afghánistánu. A víte, kolik kilometrů nových cyklostezek letos vyroste v Praze? 

Joe Biden vyvolal stažením vojsk z Afghánistánu pozdvižení

Otevřít v galerii (5)
Prezident Biden při svém projevu
Prezident Biden při svém projevuZdroj: Profimedia.cz

Kdo si myslel, že úřadující americký prezident Joe Biden nemůže po dvou obřích balíčcích (investiční a koronavirový) ještě více rozvířit politické vody, ten se naprosto mýlil. Šestačtyřicátý prezident Spojených států amerických totiž oznámil, že od 1. května začnou odcházet američtí vojáci z Afghánistánu a 11. září 2021, tedy v den 20. výročí útoků na New York a Washington, zemi definitivně opustí. Objevují se zprávy, že se na tomto postupu zcela neshodl ani se svými blízkými spolupracovníky a podporovateli. Někteří američtí vojenští vůdci totiž stanovili počet 2500 amerických vojáků v zemi (aktuální stav) jako nejnižší minimum, které poskytne protiteroristickou podporu a zajistí diplomatickou bezpečnost. Tito lidé tak Bidenovi vyčítají, že tímto krokem zhorší bezpečnostní situaci v zemi. 

"Vím, že tu je mnoho lidí, kteří budou hlasitě trvat na tom, že diplomacie nemůže uspět bez silné americké vojenské přítomnosti. Jenže tento argument prosazujeme deset let a nikdy se to neukázalo jako efektivní. Neviděli jsme rozdíl mezi 98000 a pár tisíci amerických vojáků na území Afghánistánu. Americká vojska by neměla být používána pro vyjednávání mezi válčícími stranami v jiných zemích. To není nic jiného než recept na udržení jednotek v oblasti na neurčito,"

řekl úřadující americký prezident, který oslaví v listopadu své 79. narozeniny.

Praha plánuje stamilionové investice do cyklodopravy

Otevřít v galerii (5)
Označení cesty pro kola
Označení cesty pro kolaZdroj: Pixabay/ MichaelGaida

V hlavním městě České republiky začala cyklistická sezóna 2021, která bude rekordní, co se týče investic do rozvoje cyklistické infrastruktury. Praha výrazně posílí investice v oblasti dotací pro městské části. V letošním roce se má proinvestovat až 370 milionů korun na 21 kilometrů nových stezek, projekční práce a studie dalšího rozvoje. Pražané se mohou těšit třeba na bezbariérové propojení ulic na Klárově pod Mánesovým mostem či opravu a prodloužení cyklostezky Satalice-Vinoř. Metropole zároveň oslovuje jednotlivé pražské školy a městské části s nabídkou podpory v oblasti zlepšování podmínek pro žáky a studenty, kteří by se chtěli dopravovat do škol aktivně, a nabízí možnost vybudování cyklopřístřešku a cyklostojanů, plně hrazených z prostředků hl. m. Prahy.

"Důležitost stamilionových investic podtrhuje změna dopravního chování Pražanů během posledního roku. Lidé během pandemie jezdí na kole víc, než si myslíme. V roce 2020 v souvislosti s pandemií COVID-19 zaznamenaly automatické sčítače cyklistů, instalované ve 22 lokalitách v Praze, meziročně o 1,23 milionu průjezdů cyklistů více a jedná se o nárůst o 38 % oproti předchozímu roku. V Praze přibylo až 80 tisíc nováčků, kteří si poprvé zkusili městskou cyklistiku. Pokud Pražané chtějí jezdit na kole, je důležité je v tom podpořit. Zlepšují tím vzduch v Praze a uvolňují místo v MHD a a na silnicích,"

uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy. 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Burza kryptoměn Coinbase vstoupila na burzu

Otevřít v galerii (5)
Nejpopulárnější kryptoměna světa, Bitcoin
Nejpopulárnější kryptoměna světa, BitcoinZdroj: Unsplash/ Pierre Borthiry

Nejpopulárnější americká burza kryptoměn Coinbase se stala také prvním hráčem na burze z tohoto prostředí. Na největší ryze elektronický burzovní trh NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotations) vstoupila v době, kdy Bitcoin pokořil svá historická maxima. Akcie na trh vstupovaly na hodnotě 381 amerických dolarů (zhruba 8250 českých korun). Coinbase se v současné době může pochlubit více než 56 miliony uživatelů a je označována za jednu z 85 nejcennějších amerických společností.

"Coinbase má ambiciózní poslání: zvýšit ekonomickou svobodu ve světě. Jsme stále v počátcích tohoto odvětví, ale zaměřujeme se přímo na budoucnost, na naši misi a na budování nejlepších kryptoměn pro vás, naši komunitu,"

řekl Brian Armstrong, generální ředitel společnosti Coinbase.

Brad Pitt je spoluzakladatelem značky čajů

Otevřít v galerii (5)
Hollywoodský herec Brad Pitt
Hollywoodský herec Brad PittZdroj: Profimedia.cz

Sedmapadesátiletý hollywoodský herec Brad Pitt se pustil do nápojového byznysu. Je jedním ze zakladatelů čajové značky, jejíž kořeny sahají až na Filipíny. Jde o značku Enroot, která nabízí organické šumivé čaje. Založil ji trojlístek spoluvlastníků Brad Pitt, Cristina Patwa a John Fogelman. Výrobky slouží jako pocta filipínské babičce Cristiny Patwy, která je výkonnou ředitelkou společnosti. Na webu společnosti se uvádí, že babička Patwy byla malá farmářka a podnikatelka v oblasti potravin na Filipínách. Vzpomínky a osobní zkušenost výkonné ředitelky jsou hnací silou pro fungování projektu. Enroot vaří své čaje po dobu 20 hodin v Kalifornii z ingrediencí z ekologických farem po celém světě. V nabídce najdete mj. příchutě jako jahoda & levandule, zázvor, mango, malina & máta, či Yerba Maté. Cena balení šesti produktů je 24,99 amerických dolarů (přibližně 540 českých korun). 

Spotify vylepšilo počítačovou aplikaci

Otevřít v galerii (5)
Hudební aplikace Spotify na notebooku
Hudební aplikace Spotify na notebookuZdroj: Unsplash/ sgcdesignco

Desktopová aplikace Spotify prochází velkou změnou. V těchto dnech by si premium uživatelé měli mít možnost stáhnout svá oblíbená hudební alba. Aplikace již delší dobu podporuje stahování seznamů skladeb do počítače, ale tato aktualizace jistě zvýší uživatelský komfort. Uživatelé, kteří si neplatí premium účet, si mohou stahovat do režimu offline pouze podcasty. Update také obsahuje vylepšení vzhledu webového a desktopového přehrávače, a také upravené rozhraní správy seznamů skladeb. Aktualizace se šíří světem a každý uživatel by měl být informován, až proběhne na jeho přístroji. 

To je od nás pro čtvrteční ráno skoro úplně vše. Na závěr jsme si pro vás ještě připravili moudrá slova britského psychologa a spisovatele Ralpha Smarta:

"Nemůžete vždy čekat na dokonalý čas, někdy se musíte odvážit skočit."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze