Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. S námi každý den.

Ranní ptáče: Bratislavští Capitals nedohrají sezonu. Miliony Amy Winehouse. Covid v Betlémě.

Valentina Lebová
09. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Amy Winehouse

Krásné úterní ráno. Náš přehled aktualit je tu a s ním i novinky, které rozhodně stojí za přečtení. Pohodlně se usaďte a začínáme.

Solární podvod skončí bez trestu

Otevřít v galerii (6)
Solární podvod bez trestu
Solární podvod bez trestuZdroj: Freepik

Už v srpnu se pravomocně uzavřel případ jednoho z největších solárních podvodů poslední doby. Za machinaci při udělení dotace ve výši sto milionů korun pro fotovoltaickou elektrárnu padly dva nepodmíněné tresty. Hlavní aktér, někdejší zákulisní hráč severočeské ODS, Ahmad Raad, však zemřel. Uvedl server Aktuálně.cz.

Covid v betlémě

Otevřít v galerii (6)
Italští řezbáři jdou s dobou
Italští řezbáři jdou s dobouZdroj: Freepik
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Jihoitalští řezbáři proslulí výrobou tradičních dřevěných figurek letos nabízejí figurky do betlémů přizpůsobené pandemickým podmínkám. Postavy tří králů, kteří se přicházejí poklonit čerstvě narozenému Ježíškovi, tak kromě zlata, myrhy a kadidla nesou i covidové certifikáty.

Emigrantům z letadla hrozí tresty

Cestujícím, kteří uprchli z letadla, jež v pátek nouzově přistálo na španělském ostrově Mallorca, hrozí přísné tresty. Podle zprávy serveru RTVE mohou čelit obvinění ze vzpoury, za které hrozí až deset let vězení. Policie dosud zadržela zhruba polovinu lidí, kteří po přistání letadlo opustili.

Bratislavští Capitals nedohrají sezonu

Otevřít v galerii (6)
Capitals končí
Capitals končíZdroj: Freepik

Po tragických událostech a úmrtí dvou svých členů - útočníka Borise Sádeckého a generálního ředitele Dušana Paška, nedohrají hokejisté Bratislavy Capitals sezonu. Klub požádal vedení rakouské soutěže ICE Hockey League, v níž působí i Znojmo, o přerušení účasti v dalších zápasech.

"Klub se rozhodl ligu v této sezoně nedohrát, ale z ligy se neodhlašuje. Budeme čekat na zpětnou vazbu ze strany vedení ligy,"

uvedli představitelé bratislavského klubu v prohlášení.

"Woke culture" voličům nechutná

Otevřít v galerii (6)
"Woke culture" zlobí Američany
"Woke culture" zlobí AmeričanyZdroj: Pixabay

Kulturní témata, která dnes tvoří velkou část demokratické agendy, odrazují od strany prezidenta Joea Bidena i její dosavadní příznivce. Pro republikány naopak představují příležitost, jak do budoucna demokratům "ukrást" část jejich pevného jádra. Například Hispánce a Afroameričany. Tzv. "woke culture" je podle voličů až příliš levicová.

Facebook upřednostnil zisk před bezpečím

Otevřít v galerii (6)
Facebook chce peníze
Facebook chce penízeZdroj: Freepik

Evropská unie musí velmi důkladně zformulovat nová pravidla fungování internetových platforem, aby mohla nastavit globální standard boje proti dezinformacím či proti zneužívání osobních údajů.

"Formulace toho zákona musí být rázná a jeho zavádění do praxe konzistentní. Jinak promarníme příležitost na budoucí smíření technologií a demokracie,"

řekla v debatě se členy výboru pro vnitřní trh Evropského parlamentu bývalá zaměstnankyně firmy Facebook Frances Haugen.

Ta sociální síť obvinila z upřednostňování vlastních zisků před bezpečím uživatelů.

První schůze poslanců

Poslanecká sněmovna se po říjnových volbách poprvé sešla v novém složení na své ustavující schůzi. Po zaznění hymny složili poslanci slib a oficiálně se tak ujali mandátu. Schůzi vedl předseda sněmovny v minulém volebním období Radek Vondráček (ANO), kterého ve středu pravděpodobně vystřídá předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

Miliony Amy Winehouse

Otevřít v galerii (6)
Amy Winehouse
Amy WinehouseZdroj: Profimedia

Na více než čtyři miliony dolarů (87 milionů Kč) se vyšplhal výtěžek víkendové dražby stovek předmětů z majetku po britské zpěvačce Amy Winehouse. Peníze dostane nadace, kterou zřídili rodiče zesnulé zpěvačky s cílem pomáhat mladým lidem bojujícím se závislostmi.

To je pro dnešek vše. My Vám přejeme krásné ráno a jak řekl Albert Einstein:

"Nejkrásnější věc, kterou můžeme objevit, je záhada."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze