Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Brazílie rozhodne o prezidentovi v druhém kole. Jaromír Jágr už se možná na led nevrátí

Barbora Večeřová
03. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
O vítězi voleb se rozhodne ve druhém kole

Další pondělí, další Ranní ptáče s přehledem toho nejdůležitějšího, co se ke konci minulého týdne událo. Brazilci si svého prezidenta vyberou až ve druhém kole voleb, v prvním ani jeden z kandidátů nezískal potřebný počet hlasů. A pokud netrpělivě čekáte, až asi legendární Jaromír Jágr opět nazuje brusle, možná čekáte marně. Přiznal totiž, že nemá motivaci ani dostatek času. Končí tak jedna éra českého hokeje? 

Brazílii čeká druhé kolo voleb

V prvním kole brazilských prezidentských voleb zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio da Silva, nezískal ale většinu hlasů, tudíž se o místě prezidenta rozhodne ve druhém kole, které se uskuteční 30. října. Proti němu se ve volbách postaví krajně pravicový Bolsonaro, který je prezidentem nyní. Bolsonaro čelil kritice, nejvíce kvůli opatřením přispívajícím k odlesňování amazonského pralesa a laxnímu přístupu k epidemii koronaviru, Lula měl zase v minulosti problémy s korupcí. 

 

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Jaromír Jágr už si možná hokej nezahraje 

Hokejista Jaromír Jágr se nechal slyšet, že už se k hokeji nejspíše nevrátí. Majiteli hokejového klubu Kladno prý schází motivace a čas, který raději věnuje péči o klub. Situaci by prý mohl změnil Winter Classic, který slíbil, na led ho to ale zatím vůbec netáhne. Že by konec jedné éry? 

Otevřít v galerii (2)
Jaromír Jágr už se možná na led nevrátí
Jaromír Jágr už se možná na led nevrátíZdroj: Profimedia

V Bratislavě auto narazilo do skupiny lidí 

V centru slovenské Bratislavy včera večer narazilo auto do lidí čekajících na autobusové zastávce. Čtyři lidé po nárazu zemřeli a dalších sedm bylo zraněno. Další informace zatím nejsou známé. 

 

Putin má minimálně tři dvojníky 

Podle ukrajinské zpravodajské služby má ruský prezident minimálně tři dvojníky. Tyto spekulace se už několikrát objevily, nebyly ale oficiálně potvrzeny. Stejný názor má i ruský advokát Mark Fejgin, který je známý tím, že obhajuje opoziční osobnosti. Podle něj ale dvojníci nejsou Putinovi ani podobní a nezaskakují za něj na veřejných akcích, ale používají se k odlákání pozornosti například na cestách, kdy v jednom z aut jede dvojník. 

 

Hurikán dál řádí v USA, má na svědomí minimálně 80 obětí 

Hurikán Ian se dál prohání Spojenými státy. Největší škody způsobil na Floridě, odkud pochází velká většina známých obětí. Mrtvých je zatím více než 80, obětí by ale mohlo být ještě více, zjištěno to bude poté, co ustoupí záplavy a záchranáři se dostanou dále do odříznutých oblastí. Jde o jeden z nejsilnějších hurikánů, který tuto oblast kdy postihl. 

Otevřít v galerii (2)
Hurikán Ian je jedním z nejsilnějších, který oblast kdy postihl
Hurikán Ian je jedním z nejsilnějších, který oblast kdy postihl Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, irozhlas.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze