Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Brazilský prezident zahájil kampaň. Počet německých firem omezujících kvůli cenám energií výrobu je alarmující.

Barbora Večeřová
26. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Brazilský prezident zahájil kampaň

Ceny energií se začínají výrazně podepisovat na německé výrobě. Až 16 procent dotazovaných společností přiznalo, že omezují nebo částečně přerušují výrobu. Situaci nehraje do karet ani fakt, že od středy dojde k dalšímu snížení kapacity ruského plynovodu Nord Stream 1... 

Požár v NP České Švýcarsko se nedaří dostat pod kontrolu

¨Brazilský prezident bude usilovat o znovuzvolení prezidentem

Současný brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes začal svou prezidentskou kampaň v Riu de Janeiru. Na události nechybělo ani na tisíc jeho příznivců. Pravicový konzervatista dostal nominaci od své Liberální strany, což v brazilském politickém systému znamená oficiální start kandidatury. Svým příznivcům při proslovu slíbil přidání na dávkách. Jeho hlavním vyzyvatelem je levicový bývalý prezident Lula, kterého jeho strana nominovala ve čtvrtek. 

 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Hasiči evakuovali v okolí hořícího Českého Švýcarska padesát lidí 

Požár v Českém Švýcarsku způsobený extrémními teplotami se rozšířil až k blízkosti Hřenska, odtud bylo nutné v noci ze včerejška na dnešek evakuovat přibližně padesát lidí. Kromě místních obyvatel byl evakuován i tamní dětský tábor. Požár se snaží dostat hasiči dostat po kontrolu od pondělí, zatím se ale dál šíří. 

Otevřít v galerii (3)
Vakcína je darem od Evropské komise
Vakcína je darem od Evropské komiseZdroj: Profimedia

Gazprom od středy sníží dodávky plynu 

Ruská společnost Gazprom by měla od středy vyřadit z provozu další z turbín plynovodu Nord Stream 1, který je hlavním zdrojem plynu pro Evropu. Dodávky by se měly snížit na celkových 20 procent kapacity, momentálně se provoz pohybuje na 40 procentech svých možností. 

 

Německé firmy omezují kvůli drahým energiím výrobu 

Jde hlavně o firmy z průmyslového sektoru. Řada z nich tak reaguje na vysoký růst cen energií. Vyplývá to z výzkumu Německé průmyslové komory, kterého se zúčastnilo přibližně 3500 podniků. 16 procent z nich pak reagovalo, že byli nuceni přistoupit k omezení produkce nebo jejímu částečnému přerušení. Podle šéfa Německé průmyslové komory jde o alarmující čísla. 

„Ukazují, jakou zátěž znamenají vysoké ceny energií,“

citovala prezidenta Asociace německých průmyslových a obchodních komor (DIHK) Petera Adriana agentura Reuters. 

Otevřít v galerii (3)
Podle prezidenta DIHK jsou informace o omezování výroby alarmující
Podle prezidenta DIHK jsou informace o omezování výroby alarmujícíZdroj: Profimedia

Do Česka má dorazit vakcína proti opičím neštovicím 

V průběhu dnešního dne by do Česka mělo dorazit prvních 2800 dávek vakcíny proti opičím neštovicím. Mělo by se jednat o dar Evropské komise, která vakcíny nakoupila a nyní je přerozděluje mezi jednotlivé státy. V Česku bylo zatím potvrzeno 16 případů nakažených, poslední dva v minulém týdnu. WHO zároveň minulý týden kvůli onemocnění vyhlásila nejvyšší stupeň varování. 

Otevřít v galerii (3)
Vakcína je darem od Evropské komise
Vakcína je darem od Evropské komiseZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, reuters.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze