Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Británie a EU stále nenašly shodu. Hvězda Hry o trůny na Netflixu. Češi kupují k Vánocům kosmetiku

Lukáš Bilinec
05. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Boris Johnson u vánočního stromku

Čas na dohodu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií se krátí. Podle mnoha amerických zdravotníků prý čas na pozitivní změnu v boji s COVID-19 vypršel. A věděli jste, že si k Apple Watch můžete pořídit i kameru?

Británie se stále nemůže dohodnout s Evropskou unií

Otevřít v galerii (6)
Demonstrace v Londýně
Demonstrace v LondýněZdroj: Unsplash.com/franz95

Britský premiér Boris Johnson a předsedkyně Evropské komise Ursula Von Der Leyen se dnes pokusí prolomit patovou situaci ohledně obchodní dohody mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií po Brexitu. Po týdnech intenzivních rozhovorů zůstávají významné rozdíly v představách obou stran. Čas na vyřízení dohody se přitom krátí, protože Británie opustí obchodní pravidla EU už 31. prosince 2020. Obě strany se již na většině věcí shodly. Stále však zůstávají některá neprůchozí místa.

Jedním z nich je třeba rybolov. Rybářské lodě Evropské unie by totiž měly mít přístup do vod Spojeného království do roku 2031, což se Velké Británii vůbec nelíbí. Smetla tak ze stolu všechny otázky ohledně rybolovu, upravující státní dotace na podnikání a způsoby, jakým jsou kontrolovány. Zatímco Německo či Irsko tlačí na brzké podepsání obchodní dohody, ve Francii zaznívají hlasy, že by bylo dobré případnou dohodu ze strany země galského kohouta vetovat.

Češi kupují k Vánocům nejčastěji kosmetiku

Otevřít v galerii (6)
Kosmetika
KosmetikaZdroj: Pixabay.com/sjajolika

Kosmetiku kupují letos Češi jako vánoční dárek nejvíce. Nákup dárků se v tomto roce s ohledem na koronavirovou pandemii přesunul do online prostředí, což nahrává právě kosmetickým produktům. Z průzkumu agentury Perfect Crowd pro Home Credit také vyplynulo, že lidé jsou obezřetnější v otázce financí. Dárky nakupují z výplaty či úspor a půjčují si na ně méně než v předchozích letech. Na dalších místech za kosmetikou skončily v pomyslném žebříčku móda (oblečení a obuv), elektronika, knihy a hračky. 

"Lidé si uvědomují, že musí více sledovat svou finanční situaci. Řada lidí přišla o příjmy a musela sáhnout po úsporách. Svým klientům nedoporučujeme zadlužovat se kvůli vánočním dárkům. Měli by dodržovat jednoduché pravidlo, a to vzít si úvěr na věc, kterou budou užívat delší dobu, než je doba splácení půjčky,"

říká Miroslav Zborovský, ombudsman klientů Home Credit. Dodává, že k oblíbeným vánočním dárkům patří elektronika, která se na e-shopech také snadno pořizuje. V tomto případě je k financování pomocí půjčky shovívavější, protože takový dárek vydrží delší dobu. 

Zdravotníci v USA se připravují na temnou zimu

Otevřít v galerii (6)
Doktor v lékařském plášti a ochranných rukavicích
Doktor v lékařském plášti a ochranných rukavicíchZdroj: Freepik.com/teksomolika

Odborníci ve Spojených státech amerických již několik týdnů varují, že se situace ohledně pandemie COVID-19 nevyvíjí vůbec dobře. Tato zima bude podle nich jednou z nejtemnějších v historii USA. Na velice vyčerpávající, až zničující období se připravují lékaři, zdravotní sestry, pohřební ústavy, či organizátoři potravinových bank. Únava v těchto sférách je po mnohaměsíčním boji s nemocí velká, ale většina se shoduje na tom, že to nejhorší teprve přijde. 

Dr. Adolphe Edward, generální ředitel Regionálního lékařského centra El Centro v jižní Kalifornii, na jehož parkovišti vyrostla polní nemocnice s padesáti lůžky, řekl:

"Myslím, že jsme za bodem zlomu. Zaměstnanci jsou tady, ale jsou totálně vyčerpaní. Jsme ve válce proti nemoci COVID-19, tohle je opravdu válečná zóna."

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Z kláštera luxusní kanceláře 

Otevřít v galerii (6)
Tap Holding Offices v západním Německu
Tap Holding Offices v západním NěmeckuZdroj: David Chipperfield Architects Berlin

Sir David Alan Chipperfield spolu se svými spolupracovníky přestavěl původní klášter v západním Německu na luxusní kanceláře. Berlínské studio Davida Chipperfielda se zaměřilo na bývalou nemocnici St. Vincenz v Paderbornu, která byla postavena nejprve jako klášter. Vytvořili zde nové sídlo pro společnost Tap Holding, která vlastní několik řemeslnických podniků. Původní stavbu doplnili třemi novými kancelářskými křídly a odhalili historické zdivo z lomového kamene. Svou pozornost zaměřili na nejhistoričtější části struktury ze 17. století. Ústředním bodem stavby se tak stala původní fasáda kaple se strmým štítovým profilem. Na 12 500 metrech čtverečních kancelářských prostor se nachází také jídelna pro zaměstnance, fotografické studio, či showroom. 

Peter Dinklage v novém filmu na Netflixu

Otevřít v galerii (6)
Herec Peter Dinklage
Herec Peter DinklageZdroj: Netflix

Americký herec Peter Dinklage se nejvíce proslavil rolí Tyriona Lannistera v seriálu Game of Thrones (Hra o Trůny), za který získal množství cen a přirostl k srdci milionům filmových diváků. Teď jednapadesátiletý herec tak trochu mění dres. Hru o Trůny totiž natáčela společnost HBO, zatímco Peterův nový snímek poběží na konkurenční streamovací platformě Netflix. Dvouhodinový thriller I Care a Lot bude vyprávět příběh podvodnice Marly Grayson, kterou ztvární hollywoodská hvězda Rosamund Pike. Marly se zaměřuje na hledání způsobů, jak se stát legálně opatrovníky seniorů, i když jsou schopni se o sebe postarat sami. Poté je soudním příkazem pošle do domovu pro seniory, zabaví jim mobilní telefon a ukradne jejich majetek. Vše jí dokonale vychází až do setkání s jistým Romanem Lunyovem. Toho hraje Peter Dinklage a tato postava se živí přesně stejně jako Marly. Jak dopadne jejich vzájemný souboj uvidíme už brzy na Netflixu.

Kamera a fotoaparát pro Apple Watch

Otevřít v galerii (6)
Kamera CMRA pro Apple Watch
Kamera CMRA pro Apple WatchZdroj: Wristcam

Po čtyřech letech vývoje vznikla díky crowdfundingové kampani kamera na zápěstí (CMRA) pro Apple Watch. Těšit se můžeme na designový popruh, vybavený předním i zadním fotoaparátem. Výkonnější fotoaparát má 8 megapixelů a dokáže pořizovat videa 1080p a fotografie v rozlišení 4K. Fotoaparát pro selfie má 2 megapixely. V plánu je jeho využití i jako videorekordér pro živé přenosy v reálném čase. CMRA bude mít paměť 8 GB a propojena bude s Apple Watch pomocí Bluetooth Low Energy (BLE). Propojení s chytrým telefonem iPhone bude zajišťovat Bluetooth 4.2, 5.0, nebo Wi-Fi. Pozitivní zprávou je, že pásek s kamerami bude vážit pouhých 23 gramů. Zařízení si můžete již nyní zarezervovat na stránkách výrobce za 299 dolarů (zhruba 6500 Kč). K zákazníkům by se první kusy měly dostat v březnu příštího roku. 

To je pro dnešní ráno vše. Přejeme vám, ať prožijete dnešní víkendový den s těmi, které máte rádi. Už Audrey Hepburn věděla, že:

"Nikdo nepřispívá ve společnosti k zábavě tolik jako ti, kteří tam nejsou."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze